دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک

دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک (نحوه گرفتن رمز ثنا)

دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک، پس از ثبت نام در این سامانه انجام می‌شود. رمز شخصی ثنای هر فرد تا زمانی که آن را تغییر ندهد، اعتبار دارد.

البته به جز رمز شخصی که 10 رقمی است، یک رمز شخصی 5 رقمی نیز وجود دارد که برای افراد ذی‌ربط در یک پرونده قضایی ارسال می‌شود. این رمز در برخی مراحل پیگیری پرونده به کار می‌آید.

اگر هر یک از رمزهای ذکر شده برای شما ارسال نشده است، در ادامه با ما همراه باشید تا روش دریافت رمز شخصی را بررسی کنیم.

در صورتی که رمز شخصی ثنا برای شما ارسال شده اما آن را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از راهنمای فراموشی رمز ثنا و نحوه دریافت کد ثنا با کد ملی استفاده کنید.

لازم است بدانید که رمز موقت ثنا را هم پیش از ورود به سایت ثنا از طریق پیامک دریافت می‌کنید. اعتبار شماره موقت ثنا محدود است و از آن به عنوان رمز یک بار مصرف نیز یاد می‌شود.

رمز شخصی ثنا چیست


پیش از بررسی مراحل دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک ممکن است به دنبال پاسخ این سوال باشید که “رمز شخصی ثنا چیست” و چه اهمیتی دارد که آن را دریافت کنیم.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، بعد از انجام مراحل ثبت نام در ثنا، یک رمز شخصی برای شما ارسال می‌شود. شما با وارد کردن کد ملی و این رمز، می‌توانید وارد سامانه‌های مختلف عدل ایران مانند مشاهده ابلاغیه یا پیگیری وضعیت پرونده شوید.

رمز شخصی دیگری که برای شما ارسال می‌شود، برای زمانی است که شماره تلفن شما به عنوان یکی از ذی‌ربطان یک پرونده قضایی ثبت شده است و رمز شخصی مربوط به آن پرونده برای شما پیامک می‌شود. از این رمز می‌توانید در سامانه‌هایی مانند اطلاع رسانی با رمز پرونده یا اخذ نوبت براساس شماره پرونده استفاده کنید.

اگر هنوز در ثنا ثبت نام نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم مطلبی که راجع به ثبت نام ثنا غیر حضوری نوشته‌ایم را مطالعه نمایید.

کد ثنا چند رقمی است


شماره شخصی یا رمز شخصی ثنا که بعد از تکمیل احراز هویت در این سامانه برای شما ارسال می‌شود، یک کد 10 رقمی است. اما کد شخصی ثنا که مخصوص به هر پرونده است، یک عدد 5 رقمی است (این پیامک برای همان شماره موبایلی ارسال می‌شود که در حین ثبت نام در سایت ثنا وارد کرده‌اید).

2 روش دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک


همانطور که گفتیم، ثبت نام در سامانه ثنا لازمه‌ی دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک است. اگر بعد از انجام مراحل ثبت نام و احراز هویت هنوز پیامکی دریافت نکرده‌اید، می‌توانید از راه‌های زیر برای دریافت رمز شخصی اقدام کنید. لازم به ذکر است که ثبت نام ثنا با گوشی و به صورت غیر حضوری نیز انجام می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر قضایی وجود ندارد.

  1. اگر احراز هویت ثنا را به صورت حضوری انجام داده‌اید، باید به همان دفتر قضایی مراجعه کنید و علت پیامک نشدن رمز شخصی ثنا را جویا شوید.
  2. اگر رمز شخصی پرونده برای شما ارسال نشده است، می‌توانید با مراجعه به شعبه قضایی مربوطه، آن را درخواست کرده یا کدی با ساختار “شماره پرونده # 2” را به سرشماره ۵۰۰۰۹۶۹۹ پیامک کنید (در صورتی که شماره همراه شما توسط شعبه در پرونده قید شده باشد).

رمز موقت ثنا چیست


شماره موقت یا رمز موقت ثنا بعد از وارد کردن شماره ملی و رمز عبور شخصی در سایت ثنا، لازم و ضروری است. خوب است بدانید که رمز موقت ثنا به همان شماره موبایلی که در حین پر کردن فرم ثبت نام ثنا وارد می‌کنید ارسال می‌شود. در صورتی که از شماره تلفن دیگری استفاده می‌کنید، بهتر است اقدام به تغییر شماره تلفن در سامانه ثنا کنید.

نحوه دریافت رمز موقت ثنا چگونه است؟


یکی از سوالات رایج در حوزه “دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک” این است که چگونه رمز موقت را دریافت کنیم. با آموزش تصویری که در ادامه ارائه می‌کنیم، با چگونگی گرفتن رمز موقت ثنا آشنا خواهید شد.

پس از وارد کردن کد ملی و رمز شخصی ثنا در هر یک از سامانه‌های عدل ایران، به این صفحه هدایت می‌شوید. در این شرایط باید بر روی گزینه “ارسال رمز موقت” کلیک کنید تا رمز موقت برای شما ارسال شود.

دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک
دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک

در صورتی که تمایل دارید تا رمز موقت دلخواه خود را دریافت کنید، کد زیر را به شماره 1000491 پیامک کنید:

رمز پنج رقمی دلخواه # شماره ملی # 5

سوالات متداول گرفتن رمز شخصی ثنا با پیامک


رمز شخصی سامانه ثنا چند رقمی است

رمز شخصی ثنا یک کد ده رقمی بوده و رمز شخصی مربوط به هر پرونده، یک کد 5 رقمی است. اطلاعات بیشتر درباره رمز شخصی ثنا را در ادامه بخوانید.

دریافت شماره ثنا موقت به صورت دلخواه امکان دارد؟

چگونگی دریافت شماره ثنا موقت را در این مقاله به همراه آموزش تصویری بخوانید.

دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک چگونه است؟

نحوه دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک را در این مقاله مطالعه کنید.

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

23 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *