فراموشی رمز ثنا

فراموشی رمز ثنا و آموزش بازیابی آن

کد ثنا رو فراموش کردم (کد ثنا یادم رفته) و اکنون، چگونه می‌توانم آن را بازیابی کنم؟” ممکن است سوال شما هم پیش از ورود به صفحه سایت عدل ایران برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی باشد! زیرا، برای مشاهده اوراق قضایی باید با رمز شخصی ثنا به سایت عدل ایران وارد شوید تا به پرونده‌های خود دسترسی داشته باشید. اگر که اتفاقاتی مانند گم شدن رمز ثنا یا فراموشي كد کاربری ثنا برای شما اتفاق افتاده، باید نسبت به بازیابی و یا دریافت رمز جدید ثنا در درگاه الکترونیکی قوه قضاییه اقدام کنید. در ادامه همراه ما باشید تا نحوه دریافت کد ثنا فراموش شده را به طور کامل بررسی کنیم.

پس از فراموشي كد ثنا چه باید کرد؟


در مطلب دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک بیان کردیم که به 3 روش می‌توانید رمز ثنا را بگیرید. از آنجایی که پس از فراموش شدن شماره ثنا ، بدون آن نمی‌توانید از خدمات قضایی آنلاین استفاده کنید؛ اکیدا توصیه می‌کنیم که هر چه زودتر نسبت به بازیابی و یا دریافت رمز عبور شخصی خود اقدام نمایید. در این مطلب، ابتدا نحوه بازیابی و سپس، دریافت رمز جدید را بررسی کردیم:

1- کد ثنا رو فراموش کردم – روش بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا

لازم است بدانید که روش بازیابی رمز در سامانه ثنا با روش دریافت مجدد آن متفاوت است. اگر مراحل بازیابی رمز ثنا قضایی را نمی‌دانید، مراحل زیر را همراه با این مطلب از سایت فراشناسا طی کنید:

1- پس از فراموش شدن شماره ثنا ابتدا به آدرس eblagh.adliran.ir مراجعه کنید، وارد سامانه ابلاغ شوید و گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده ام” انتخاب کنید.

فراموشی رمز ثنا
فراموشی رمز ثنا

2- در این مرحله از بازیابی کد ثنا فراموش شده با صفحه‌ی زیر روبرو می‌شوید.

کد ثنا رو فراموش کردم
کد ثنا رو فراموش کردم

همانطور که مشاهده می‌کنید، باید 2 مرحله را در این صفحه طی کنید. در مرحله 1، اطلاعات زیر را وارد کرده تا کد فعال سازی را دریافت کنید: (وارد کردن پست الکترونیک ضروری نیست. یعنی نیازی نیست که حتما آن را وارد کنید.)

 • شماره ملی
 • سریال شناسنامه
 • تاریخ تولد
 • شماره همراه
 • عدد تصویر امنیتی

اگر گزینه “ارسال کد فعالسازی” را انتخاب کنید، مرحله 2 را طی می‌کنید. در مرحله 2 باید 2 کادر را پر کنید:

 • کد فعال سازی ارسال شده به شماره همراه
 • عدد تصویر امنیتی

در نهایت، گزینه “دریافت رمز شخصی جدید” را انتخاب کنید تا رمز جدید را به صورت پیامک دریافت نمایید.

نخستین کاری که بعد از بازیابی رمز ثنا باید انجام بدهید، این است که رمز را در جای مطمئنی یادداشت کنید و در اختیار سایر افراد قرار ندهید.

بیشتر بخوانید: احراز هویت ثنا غیر حضوری الکترونیکی

2- دریافت کد ثنا فراموش شده – دریافت رمز جدید ثنا چگونه است؟

مراحل دریافت مجدد کد ثنا را در بخش زیر می‌خوانید:

1- در صورت فراموشي كد کاربری ثنا در مرحله اول باید آدرس سامانه یعنی sana.adliran.ir را در مرورگر لپتاپ (موبایل یا تبلت و کامپیوتر) خود جستجو کنید و به صفحه اصلی سایت وارد شوید. سپس، بر روی گزینه رمز – فراموشی رمز عبور کلیک کنید.

دریافت کد ثنا فراموش شده
دریافت کد ثنا فراموش شده

2- در این مرحله از دریافت کد ثنا فراموش شده ، با صفحه زیر روبرو می‌شوید.

دریافت مجدد کد ثنا
دریافت مجدد کد ثنا

با مشاهده این صفحه باید 2 مرحله را طی کنید. در مرحله اول نیاز است تا کادر اطلاعات زیر را بنویسید:

 • شماره ملی
 • تاریخ تولد
 • سریال شناسنامه
 • شماره همراه
 • پست الکترونیک
 • عدد تصویر امنیتی

پس از وارد کردن این اطلاعات در کادرهای مربوط، یک کد فعالسازی به شماره موبایل شما ارسال می‌شود. سپس، اطلاعات مرحله‌ی دوم را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر هستند:

 • کد فعال سازی ارسال شده به شماره همراه
 • کد فعال سازی ارسال شده به پست الکترونیک (ضروری نیست.)
 • عدد تصویر امنیتی

برای پایان دادن به این مرحله، بهتر است تا بر روی گزینه “دریافت رمز شخصی جدید” کلیک کنید. پس از کلیک کردن، رمز شخصی جدید سامانه ثنا برای شماره موبایل شما ارسال می‌شود.

مهم‌ترین کاری که بعد از دریافت رمز جدید در ثنا باید انجام بدهید، این است که رمز را در جای مطمئنی یادداشت کنید و در اختیار افراد دیگر قرار ندهید.

سوالات متداول گم شدن رمز ثنا و بازیابی آن


با فراموشي كد کاربری ثنا می‌توانم وارد سایت ابلاغ بشم؟

بعد از گم شدن رمز ثنا باید نسبت به دریافت مجدد این رمز اقدام کنید. زیرا، امکان وارد شدن به سایت ثنا بدون کد کاربری برای افراد حقیقی و حقوقی فراهم نیست.

کد ثنا رو فراموش کردم چه کار کنم؟

برای دستیابی به رمز جدید پس از فراموش شدن شماره ثنا باید به یکی از 2 سایت eblagh.adliran.ir و sana.adliran.ir وارد شوید و ادامه مراحل را مطابق با این مطلب طی کنید.

دریافت کد ثنا فراموش شده را چگونه انجام بدهم؟

با ورود به سایت sana.adliran.ir می‌توانید نسبت به دریافت کد ثنا فراموش شده اقدام کنید.

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

2 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *