فراموشی رمز ثنا

آموزش دریافت کد ثنا فراموش شده (با کد ملی)

دریافت کد ثنا با کد ملی روشی است که هنگام فراموشی رمز ثنا باید از آن استفاده کنید. از طریق سامانه ثبت نام الکترونیک، انتخاب گزینه فراموشی رمز عبور و وارد کردن کد ملی، می‌توانید برای دریافت کد ثنا اقدام کنید.

لازم به ذکر است که قصد ورود به هر یک از سامانه‌های خدمات قضایی را داشته باشید، به صورت مستقیم نیز می‌توانید از گزینه “من رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام” استفاده کنید.

اگر شما هم نیاز به بازیابی رمز ثنا دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا این راه‌ها به صورت دقیق‌تر را بررسی کنیم.

پس از فراموشي رمز ثنا چه باید کرد؟


پس از ثبت نام کردن در سامانه ثنا و انجام مراحل احراز هویت، اصولا باید پیامکی که حاوی رمز شخصی ده رقمی می‌باشد، برای شما ارسال شود. در غیر این صورت می‌توانید برای دریافت رمز شخصی ثنا با پیامک اقداماتی انجام دهید که در مطلبی جداگانه راجع به آن صحبت کرده‌ایم.

در صورت فراموشی رمز ثنا، با استفاده از روش دریافت کد ثنا با کد ملی می‌توانید به راحتی رمز خود را بازیابی کنید. در ادامه این روش را بررسی می‌کنیم.

1- دریافت کد ثنا با کد ملی هنگام فراموشی رمز ثنا

اگر روش بازیابی رمز ثنا قضایی را نمی‌دانید، مراحل زیر را همراه با این مطلب از سایت فراشناسا طی کنید:

1.در سامانه ثنا، وارد قسمت فراموشی رمز عبور به آدرس sana.adliran.ir/Sana/Index شوید.

2. به این ترتیب صفحه‌ای مطابق عکس زیر برایتان نمایان می‌شود.

دریافت رمز ثنا فراموش شده با کد ملی

3. باید 2 مرحله را در این صفحه طی کنید. در مرحله اول، اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و با انتخاب گزینه ارسال کد فعال سازی، وارد مرحله دوم شوید.

4. کد فعال سازی و عدد تصویر مربوطه را وارد کرده و گزینه دریافت رمز شخصی جدید را انتخاب کنید تا رمز جدید برایتان پیامک شود.

نخستین کاری که بعد از بازیابی رمز ثنا باید انجام بدهید، این است که رمز را در جای مطمئنی یادداشت کنید و در اختیار سایر افراد قرار ندهید.

بیشتر بخوانید: احراز هویت ثنا

2- دریافت کد ثنا فراموش شده در سامانه‌های قضایی

اگر وارد هر یک از سامانه‌های قضایی مانند سامانه ابلاغ شوید، می‌بینید که یک گزینه به نام “رمز عبور خود را فراموش کرده‌‌ام” وجود دارد. با انتخاب این گزینه، وارد صفحه‌ای می‌شوید که در بالا بررسی کردیم. به این ترتیب می‌توانید در صورت فراموشی رمز ثنا ،آن را با وارد کردن کد ملی و اطلاعات خواسته شده دیگر دریافت کنید.

بازیابی رمز شخصی ثنا

سوالات متداول گم شدن رمز ثنا و بازیابی آن


با فراموشي كد کاربری ثنا می‌توانم وارد سایت ابلاغ بشم؟

بعد از گم شدن رمز ثنا باید نسبت به دریافت مجدد این رمز اقدام کنید. زیرا، امکان وارد شدن به سایت ثنا بدون کد کاربری برای افراد حقیقی و حقوقی فراهم نیست.

کد ثنا رو فراموش کردم چه کار کنم؟

برای دستیابی به رمز جدید پس از فراموش شدن شماره ثنا باید به یکی از 2 سایت eblagh.adliran.ir و sana.adliran.ir وارد شوید و ادامه مراحل را مطابق با این مطلب طی کنید.

دریافت کد ثنا فراموش شده را چگونه انجام بدهم؟

با ورود به سایت sana.adliran.ir می‌توانید نسبت به دریافت کد ثنا فراموش شده اقدام کنید.

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

7 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *