احراز هویت ثنا غیر حضوری

احراز هویت ثنا غیر حضوری فراشناسا و ثبت نام ثنا

احراز هویت ثنا غیرحضوری است و با گوشی انجام می‌شود. برای احراز هویت سامانه ثنا به سایت sana.adliran.ir مراجعه کنید. این سایت با نام سامانه احراز هویت و ثبت نام ثنا غیر حضوری هم شناخته می‌شود که برای حذف فرآیند فیزیکی مراجعه به دفاتر قضایی راه اندازی شد.

احراز هویت ثنا با فراشناسا

با فراشناسا در کمترین زمان و به صورت شبانه روزی، احراز هویت ثنا با گوشی را به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام بدهید. هم اکنون از طریق این سرویس می‌توانید مراحل احراز هویت ثنا را با امنیت بسیار بالا طی کنید.
برای ورود به سامانه و تکمیل ثبت نام شخص حقیقی کلیک کنید:

فراشناسا
برای کسب و کارها

یکی از مشترین سرویس احراز هویت فراشناسا، قوه قضائیه است. هم اکنون، سایر کسب و کارهای آنلاین می‌توانند از سرویس احراز هویت غیر حضوری استفاده کنند.

معرفی سامانه احراز هویت ثنا


سامانه ثنا sana.adliran.ir (ثبت نام الکترونیکی) یک سامانه ابلاغ الکترونیکی است که با هدف ارائه خدمات الکترونیک قوه قضاییه راه اندازی شده است. این سامانه، افراد را از مراجعه حضوری به شعب دادگستری بی نیاز می‌کند. برخی دیگر از نهادها و موسسات مانند موسسات مالی و بانک ها از این سامانه استفاده می‌کنند.

در ویدئوی زیر، سامانه احراز هویت ثنا فراشناسا را بررسی کردیم تا آشنایی بیشتری کسب کنید.

شما از این سامانه برخط دادگستری می‌توانید برای تکمیل ثبت نام ثنا غیر حضوری استفاده کنید. پلتفرم فراشناسا، یکی از ارائه دهنده‌های سرویس احراز هویت به قوه قضائیه کشور و شرکت سپرده گذاری مرکزی است.

در ادامه‌ی این بخش، با هدف احراز هویت سامانه ثنا آشنا می‌شوید.

احراز هویت ثنا یا sana authentication فرایندی است که به موجب آن اطلاعات هویتی فرد تایید و اجازه دسترسی او به بخش‌های مختلف سامانه ثنا صادر می‌شود. فرایند احراز هویت بیومتریک ثنا بخاطر استفاده از داده‌های فیزیکی و رفتاری منحصر به هر فرد از جمله اثر انگشت، چشم، کف دست و…، از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

شما برای ورود به سامانه احرازهویت ثنا باید به آدرس sana.adliran.ir مراجعه کنید.

نحوه ثبت نام و احراز هویت سامانه ثنا با گوشی


شناسنامه و کارت ملی جزو مدارک لازم برای ثبت نام و دریافت کد ثنا غیر حضوری هستند. برای تکمیل ثبت ثنا و عضویت در آن لازم است احراز هویت ثنا غیر حضوری را در سامانه تکمیل کنید. مراحل ثبت ثنا و احراز هویت در سایت اینترنتی sana.adliran.ir عبارتند از:

ابتدا برای احراز هویت سامانه ثنا، هزینه‌ی آن را پرداخت می‌کنید. سپس، کارگزاری پارت را از منوی موجود در صفحه را انتخاب و سپس بر روی پرداخت هزینه کلیک کنید.

بعد از کلیک بر روی پرداخت هزینه احرازهویت در ثنا، وارد صفحه پرداخت و درگاه اینترنتی می‌شوید. (هزینه این خدمات، 100.000 ریال است.)

شروع احراز هویت ثنا

بعد از پرداخت موفقیت آمیز هزینه، پیام پرداخت موفق را می‌بینید. برای شروع احراز هویت ثنا، کارگزاری پارت را انتخاب و بر دکمه شروع احراز هویت غیرحضوری کلیک کنید.

پرداخت پول احراز هویت ثنا

در این مرحله از احراز هویت قضایی بعد از لمس صفحه در تلفن همراه و یا استفاده از ماوس در کامپیوتر، امضای الکترونیک خود را وارد می‌کنید. پس از آن می‌توانید دکمه ثبت و ادامه را بزنید.

امضای احراز هویت ثنا آنلاین

در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود که مطابق دستورالعمل از چهره خود عکس بگیرید. شما می‌توانید این عکس را با استفاده از دوربین دوم گوشی و یا با استفاده از وبکم لپتاپ خود تهیه کنید.

تصویر سلفی احراز هویت در ثنا

اکنون، نوبت ضبط ویدیو است. شما برای ضبط ویدیو در فرآیند احراز هویت در سامانه ثنا می‌توانید یکی از دو روش بعدی را به دلخواه خود انتخاب کنید.

  1. در روش اول (مطابق تصویر زیر)، یک جمله برای شما نمایش داده می‌شود که شما بعد از کلیک بر روی دکمه Record a video، آن جمله را تکرار و سپس ویدیو را ارسال کنید.
  2. الگویی در روش دوم از احراز هویت سامانه ثنا با گوشی برای شما نشان داده می‌شود تا دست خود را مقابل دوربین حرکت دهید.
ویدئوی احراز هویت در سامانه ثنا

بعد از طی مراحل فوق، احراز هویت سامانه ثنا را تکمیل کرده‌اید.

دریافت کد ثنا غیر حضوری و رمز عبور آن در همین مرحله‌ی پایانی برای شما نمایش داده می‌شود.

شما با استفاده از این اطلاعات مهم می‌توانید به امکانات سامانه برخط ثنا (adliran.ir) دسترسی پیدا کنید. رویت ابلاغیه و دریافت گواهی سوء پیشینه، دو نمونه از خدمات پرکاربرد این سامانه هستند.

مدارک لازم برای ثبت نام غیر حضوری سامانه ثنا چیست؟


داشتن اطلاعات شخصی در احراز هویت ثنا با گوشی برای تکمیل ثبت نام کافی است. از جمله‌ی این اطلاعات می‌توانیم به کد ملی، سریال شناسنامه، آدرس دقیق و کد پستی اقامتگاه اشاره کنیم.

در ضمن، اگر فرد متقاضی به هر دلیلی بخواهد به صورت حضوری برای ثبت نام و احراز هویت ثنا استفاده کند؛ لازم است که مدارک زیر را حتما به همراه داشته باشد:

  1. شناسنامه و کارت ملی
  2. شماره تلفن
  3. امضا الکترونیکی

بعد از تایید این اطلاعات، نام کاربری و رمز عبور شما در سامانه احراز هویت ثنا شخص حقیقی فعال می‌شود و می‌توانید از این نام کاربری و رمز عبور برای دسترسی به پنل کاربری استفاده کنید.

رفع خطای عدم پشتیبانی دوربین در احراز هویت سامانه ثنا


در حین احراز هویت ثنا غیر حضوری که گاهی ممکن است خطای عدم پشتیبانی دوربین را در هنگام ضبط ویدیو یا گرفتن عکس سلفی ببینید. دلایل این خطا، متعدد هستند. در بخش زیر، دلایل مختلف و روش حل هر کدام را بررسی می‌کنیم:

1 کیفیت پایین دوربین

خطای عدم پشتیبانی دوربین می‌تواند به علت کیفیت پایین دوربین گوشی هوشمند یا لپتاپ شما باشد. پیشنهاد می‌کنیم هنگام ثبت نام احراز هویت ثنا از دوربین با کیفیت بالا استفاده کنید.

2 نور تصویر یا ویدیوی شما مناسب نیست

در شرایطی عکس و فیلم خواسته شده را تهیه کنید که نور مناسبی در محیط داشته باشید. نور کم باعث تاریکی و نور زیاد باعث روشنایی بیش از اندازه تصویر می‌شود. که هر دو مورد نهایتا منجر به غیرقابل تشخیص بودن چهره شما می‌شوند.

بهتر است تصویر را در زیر نور آفتاب ثبت کنید. اگر مایل به گرفتن عکس در خانه هستید، برای بهره بردن از شرایط نوری مناسب رو به چراغ بنشینید نه پشت به چراغ.

3 فاصله نامناسب چهره با لنز دوربین

برای تشخیص چهره و احراز هویت ثنا غیر حضوری، چهره شما باید دقیقا مطابق دستورالعملی که در نرم افزار بیان می‌شود؛ مقابل دوربین قرار بگیرد. فاصله دور یا نزدیک نسبت به لنز دوربین منجر به ناواضح شدن چهره شما و عدم احراز هویت خواهد شد.

4 حضور افراد دیگر

حضور افراد دیگر در کنار شما مقابل دوربین می‌تواند باعث بروز خطای عدم پشتیبانی دوربین در سامانه احراز هویت قضایی شود.

5 پوشیدگی صورت

گاهی ممکن است صورت شما با شیئی یا بخاطر حضور فردی دیگر پوشانده شده باشد. قبل از تهیه عکس یا ضبط ویدیو این مسئله را برطرف کنید.

6 آرایش

تصویر خانم ها باید بدون آرایش باشد. وجود آرایش بر روی صورت خانم ها می‌تواند سامانه احراز هویت ثنا را دچار خطا کند و چهره فرد به درستی تشخیص داده نشود. پس دقت کنید هنگام حضور مقابل دوربین صورتتان آرایش نداشته باشد.

همه‌ی کارگزاری‌ها در مرحله تصویربرداری و ضبط ویدیو از شما خواهند خواست که شئونات اسلامی را رعایت کنید.

سوالات رایج ثبت نام ثنا غیر حضوری


احراز هویت ثنا چگونه است؟

برای احراز هویت غیر حضوری ثنا، ابتدا هزینه آن را پرداخت کنید. سپس، پلتفرم احراز هویت فراشناسا را برای تکمیل این فرآیند انتخاب کنید. جزئیات فرآیند احراز هویت در ثنا را در این مطلب بخوانید!

آیا ثبت نام و احراز هویت در سامانه ثنا رایگان است؟

ثبت اطلاعات شخصی در سامانه ثنا رایگان و احراز هویت در این سامانه، مبلغ 100.000 ریال هزینه دارد.

برای ثبت نام در سامانه ثنا چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام حضوری به مدارکی از جمله مدارک شناسایی، تلفن همراه ارائه شده و امضاء الکترونیکی نیاز دارید. اما برای ثبت نام غیر حضوری دسترسی به اطلاعات شخصی کافی است.

مدارک ثبت ثنا غیر حضوری را چگونه ارائه کنم؟

برای ثبت نام در سامانه ثنا لازم است مدارک اسکن شده را آپلود کنید.

ثبت نام در سامانه ثنا چگونه است؟

ثبت نام در سامانه ثنا از دو مرحله درج اطلاعات شخصی و احراز هویت تشکیل شده است. هر دوی این مراحل هم به صورت حضوری و در دفاتر خدمات قضایی و هم به صورت آنلاین امکان پذیر است.

برای احراز هویت ثنا از کدام سیستم عامل و از چه مرورگری استفاده کنم؟

بهترین وسیله برای احراز هویت آنلاین، گوشی های هوشمند اندرویدی هستند. کاربران اندرویدی کمتر دچار خطا شده اند. بهترین مرورگر نیز چه در گوشی های اندرویدی و چه در لپتاپ یا کامپیوتر، کروم است. اگر از سیستم عامل ios استفاده می‌کنید، بهترین مرورگر برای شما مرورگر safari است.

منبع: سایت فراشناسا

22 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *