احراز هویت ثنا غیرحضوری

احراز هویت ثنا را چطور انجام دهیم؟ راهنمای ثبت نام ثنا غیر حضوری

در حال حاضر ثبت نام ثنا غیر حضوری هم انجام می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات قضایی برای انجام این کار وجود ندارد. احراز هویت از مهم‌ترین مراحل ثبت نام در این سامانه است و خوب است بدانید که احراز هویت ثنا با گوشی و به صورت غیر حضوری نیز قابل انجام است.

برای ثبت نام و احراز هویت ثنا با گوشی کافی است وارد سامانه sana.adliran.ir شده و گزینه “ثبت نام بر خط شخص حقیقی” را انتخاب کنید. این سامانه به عنوان سامانه ثبت نام یا سامانه احراز هویت ثنا شناحته می‌شود.

✅ پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام احراز هویت سامانه ثنا ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا در مراحل احراز هویت با مشکل مواجه نشوید و جواب سوالات احتمالی خود را دریافت کنید.

احراز هویت ثنا با فراشناسا

با فراشناسا در کمترین زمان و به صورت شبانه روزی، احراز هویت ثنا با گوشی را به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام بدهید. هم اکنون از طریق این سرویس می‌توانید مراحل احراز هویت ثنا را با امنیت بسیار بالا طی کنید.
برای ورود به سامانه و تکمیل ثبت نام شخص حقیقی کلیک کنید:

فراشناسا
برای کسب و کارها

یکی از مشترین سرویس احراز هویت فراشناسا، قوه قضائیه است. هم اکنون، سایر کسب و کارهای آنلاین می‌توانند از سرویس احراز هویت غیر حضوری استفاده کنند.

معرفی سامانه ثبت نام و احراز هویت ثنا


سامانه ثنا sana.adliran.ir یک سامانه ابلاغ الکترونیکی است که با هدف ارائه خدمات الکترونیک قوه قضاییه راه‌اندازی شده است. با ورود به این سامانه ثبت نام ثنا غیر حضوری را شروع می‌کنید و سپس، احراز هویت ثنا را هم به صورت غیرحضوری انجام می‌دهید.

  • از جمله خدمات این سایت، ثبت نام غیر حضوری ثنا با گوشی و احراز هویت غیر حضوری است. بعد از تکمیل ثبت نام ثنا غیر حضوری می‌توانید رمز ثنا را تغییر بدهید و اطلاعات سامانه ثنا را ویرایش کنید.
  • این سامانه، افراد را از مراجعه حضوری به شعب دادگستری بی نیاز می‌کند. برخی دیگر از نهادها و موسسات مانند موسسات مالی و بانک ها از این سامانه استفاده می‌کنند.

خدمات احراز هویت ثنا با استفاده از زیرساخت‌های دانش بنیان پیاده سازی شده است. فراشناسا یکی از ارائه‌دهنده‌های این زیرساخت به درگاه احراز هویت سامانه ثنا است. در ویدئوی زیر، سامانه احراز هویت ثنا فراشناسا را معرفی و بررسی کردیم تا آشنایی بیشتری با کارکرد آن داشته باشید.

نحوه ثبت نام ثنا غیر حضوری و احراز هویت ثنا با گوشی


برای تکمیل ثبت ثنا و عضویت در آن لازم است مراحل احراز هویت ثنا غیر حضوری را بعد از ورود به سامانه ثنا تکمیل کنید. مراحل ثبت ثنا غیر حضوری و احراز هویت در این سامانه در بخش زیر آورده شده است:

1. وارد آدرس sana.adliran.ir شوید و گزینه “ثبت نام بر خط شخص حقیقی” را انتخاب کنید.

سامانه ثنا

2. اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و دکمه “ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام ثنا غیر حضوری

3. مشخصات خواسته شده را وارد کنید تا وارد مرحله بعد شده و اطلاعات تکمیلی را وارد کنید. اگر مشخصات خود را به صورت صحیح وارد کرده باشید، وارد مرحله بعد شده و مطابق تصویر زیر، پیغام “ثبت اطلاعات اولیه شما با موفقیت به اتمام رسیده است” را در صفحه مشاهده می‌کنید.

اینجا وارد مرحله احراز هویت می‌شوید.

برای احراز هویت ثنا با گوشی، کارگزاری پارت را انتخاب کرده پس از پرداخت هزینه، دکمه شروع احراز هویت غیر حضوری را انتخاب کنید.

مرحله اول احراز هویت ثنا

در ادامه مراحل احراز هویت ثنا را مرحله به مرحله بررسی می‌کنیم:

شروع احراز هویت ثنا با گوشی

4. وارد صفحه‌ای مطابق تصویر زیر شده‌اید. در این مرحله باید گزینه شروع فرایند را انتخاب کنید.

احراز هویت ثنا

5. در این مرحله از احراز هویت قضایی بعد از لمس صفحه در تلفن همراه امضای الکترونیک خود را وارد می‌کنید. (پس از رسم آن می‌توانید دکمه ثبت و ادامه را بزنید.)

مرحله دوم احراز هویت ثنا غیرحضوری
ثبت امضا برای احراز هویت غیرحضوری ثنا

6. در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود که مطابق دستورالعمل از چهره خود عکس بگیرید. شما می‌توانید این عکس را با استفاده از دوربین دوم گوشی تهیه کنید.

شرایط گرفتن تصویر سلفی بای ثبت نام غیرحضوری ثنا
مشخص کردن محل قرار گیری چهره برای احراز هویت غیرحضوری

7. اکنون، نوبت ضبط ویدیو است. برای ضبط ویدیو در فرآیند احراز هویت سامانه ثنا می‌توانید یکی از دو روش بعدی را به دلخواه خود انتخاب کنید.

  1. در روش اول (مطابق تصویر زیر)، یک جمله برای شما نمایش داده می‌شود که شما بعد از کلیک بر روی دکمه Record a video، آن جمله را تکرار و سپس ویدیو را ارسال کنید.
  2. الگویی در روش دوم از احراز هویت سامانه ثنا با گوشی برای شما نشان داده می‌شود تا دست خود را مقابل دوربین حرکت دهید.
روش ضبط ویدئو برای احراز هویت ثنا

8. در مرحله آخر اطلاعات را ارسال کرده و فرآیند ثبت نام تکیل می‌شود.

مرحله آخر احراز هویت ثنا با فراشناسا

بعد از طی مراحل فوق، احراز هویت سامانه ثنا را تکمیل کرده‌اید.

دریافت کد ثنا غیر حضوری و رمز عبور آن در همین مرحله‌ی پایانی برای شما نمایش داده می‌شود.

شما با استفاده از این اطلاعات مهم می‌توانید به امکانات سامانه برخط ثنا (adliran.ir) دسترسی پیدا کنید. رویت ابلاغیه و دریافت گواهی سوء پیشینه، دو نمونه از خدمات پرکاربرد این سامانه هستند.

مدارک لازم برای ثبت نام غیر حضوری سامانه ثنا چیست؟


داشتن اطلاعات شخصی در احراز هویت ثنا با گوشی برای تکمیل ثبت نام غیر حضوری در سامانه ثنا کافی است.این اطلاعات عبارت‌اند از:

  • کد ملی
  • سریال شناسنامه
  • آدرس دقیق
  • کد پستی

در ضمن، اگر فرد متقاضی به هر دلیلی بخواهد به صورت حضوری برای ثبت نام و احراز هویت ثنا استفاده کند، لازم است که شناسنامه و کارت ملی همراه داشته باشد.

بعد از تایید این اطلاعات، نام کاربری و رمز عبور شما در سامانه احراز هویت ثنا شخص حقیقی فعال می‌شود و می‌توانید از این نام کاربری و رمز عبور برای دسترسی به پنل کاربری استفاده کنید.

رفع خطای سامانه احراز هویت ثنا


در حین احراز هویت ثنا غیر حضوری که گاهی ممکن است خطای عدم پشتیبانی دوربین را در هنگام ضبط ویدیو یا گرفتن عکس سلفی ببینید. دلایل این خطا، متعدد هستند. در بخش زیر، دلایل مختلف و روش حل هر کدام را بررسی می‌کنیم:

1 کیفیت پایین دوربین

خطای عدم پشتیبانی دوربین می‌تواند به علت کیفیت پایین دوربین گوشی هوشمند یا لپتاپ شما باشد. پیشنهاد می‌کنیم هنگام ثبت نام احراز هویت ثنا از دوربین با کیفیت بالا استفاده کنید.

2 نور تصویر یا ویدیوی شما مناسب نیست

در شرایطی عکس و فیلم خواسته شده را تهیه کنید که نور مناسبی در محیط داشته باشید. نور کم باعث تاریکی و نور زیاد باعث روشنایی بیش از اندازه تصویر می‌شود. که هر دو مورد نهایتا منجر به غیرقابل تشخیص بودن چهره شما می‌شوند.

بهتر است تصویر را در زیر نور آفتاب ثبت کنید. اگر مایل به گرفتن عکس در خانه هستید، برای بهره بردن از شرایط نوری مناسب رو به چراغ بنشینید نه پشت به چراغ.

3 فاصله نامناسب چهره با لنز دوربین

برای تشخیص چهره و احراز هویت ثنا غیر حضوری، چهره شما باید دقیقا مطابق دستورالعملی که در نرم افزار بیان می‌شود؛ مقابل دوربین قرار بگیرد. فاصله دور یا نزدیک نسبت به لنز دوربین منجر به ناواضح شدن چهره شما و عدم احراز هویت خواهد شد.

4 حضور افراد دیگر

حضور افراد دیگر در کنار شما مقابل دوربین می‌تواند باعث بروز خطای عدم پشتیبانی دوربین در سامانه احراز هویت قضایی شود.

5 پوشیدگی صورت

گاهی ممکن است صورت شما با شیئی یا بخاطر حضور فردی دیگر پوشانده شده باشد. قبل از تهیه عکس یا ضبط ویدیو این مسئله را برطرف کنید.

6 آرایش

تصویر خانم‌ها باید بدون آرایش باشد. وجود آرایش بر روی صورت خانم‌ها می‌تواند سامانه احراز هویت ثنا را دچار خطا کند و چهره فرد به درستی تشخیص داده نشود. پس دقت کنید هنگام حضور مقابل دوربین صورتتان آرایش نداشته باشد.

همه‌ی کارگزاری‌ها در مرحله تصویربرداری و ضبط ویدیو از شما خواهند خواست که شئونات اسلامی را رعایت کنید.

پاسخ به سوالات شما


احراز هویت ثنا چگونه است؟

برای احراز هویت غیر حضوری ثنا، ابتدا هزینه آن را پرداخت کنید. سپس، پلتفرم احراز هویت فراشناسا را برای تکمیل این فرآیند انتخاب کنید. جزئیات فرآیند احراز هویت در ثنا را در این مطلب بخوانید!

آیا ثبت نام و احراز هویت در سامانه ثنا رایگان است؟

ثبت اطلاعات شخصی در سامانه ثنا رایگان و احراز هویت در این سامانه، مبلغ 100.000 ریال هزینه دارد.

برای ثبت نام در سامانه ثنا چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام حضوری به مدارکی از جمله مدارک شناسایی، تلفن همراه ارائه شده و امضاء الکترونیکی نیاز دارید. اما برای ثبت نام غیر حضوری دسترسی به اطلاعات شخصی کافی است.

مدارک ثبت ثنا غیر حضوری را چگونه ارائه کنم؟

برای ثبت نام در سامانه ثنا لازم است مدارک اسکن شده را آپلود کنید.

ثبت نام در سامانه ثنا چگونه است؟

ثبت نام در سامانه ثنا از دو مرحله درج اطلاعات شخصی و احراز هویت تشکیل شده است. هر دوی این مراحل هم به صورت حضوری و در دفاتر خدمات قضایی و هم به صورت آنلاین امکان پذیر است.

برای احراز هویت ثنا از کدام سیستم عامل و از چه مرورگری استفاده کنم؟

بهترین وسیله برای احراز هویت آنلاین، گوشی های هوشمند اندرویدی هستند. کاربران اندرویدی کمتر دچار خطا شده اند. بهترین مرورگر نیز چه در گوشی های اندرویدی و چه در لپتاپ یا کامپیوتر، google chrome است. اگر از سیستم عامل ios استفاده می‌کنید، بهترین مرورگر برای شما مرورگر safari است.

منبع: سایت فراشناسا

24 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *