ثبت ثنا برای وام

ثبت نام ثنا برای وام و دریافت کد ثنا (اینترنتی و حضوری)

ثبت ثنا برای وام را می‌توانید به 2 روش حضوری و آنلاین انجام بدهید. در روش حضوری نیاز است تا به یکی از دفترهای خدمات قضایی الکترونیکی مراجعه کنید. در روش دوم ثبت نام ثنا برای وام می‌توانید به درگاه خدمات الکترونیک قوه قضاییه وارد شوید. سپس، سامانه احراز هویت بر خط قوه قضاییه را انتخاب کنید تا این امر برای شما امکانپذیر شود! در ادامه همراه ما باشید تا جزئیات بیشتری از مراحل دریافت وام با ثنا را بررسی کنیم.

ثبت نام ثنا برای وام

ثبت نام در سامانه ثنا برای وام یکی از شروط بانک‌ها برای ارائه تسهیلات است. (فراشناسا یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس احراز هویت سامانه ثنا است.)

با استفاده از دکمه‌ی زیر می‌توانید به سامانه ثنا خارج از کشور و
فرم مربوطه را به صورت اینترنتی، پر کنید:

فراشناسا
برای کسب و کارها

قوه قضائیه از مشتریان بزرگ شرکت فراشناسا است. در حال حاضر، تمامی کسب و کارهای آنلاین می‌توانند از این سرویس احراز هویت استفاده کنند.

ثبت نام در سامانه ثنا برای وام و نحوه دریافت شناسه قضایی سامانه ثنا


مسئله این است که تعدادی از بانک‌ها و موسسات اعتباری در کشور به منظور صحت سنجی اطلاعات ارائه شده، ثبت نام ثنا برای وام را الزامی می‌دانند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به کد ثنا یا شناسه قضایی در ثنا برای دریافت وام نیاز دارید؛ به مراحل ثبت نام ثنا در بخش زیر دقت کنید.

درباره نحوه دریافت شناسه قضایی به روش آنلاین باید گفت که ثبت نام ثنا برای وام را فقط در سایت ابلاغیه انجام بدهید. گفتنی است که امکان ثبت نام آنلاین برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی در سامانه ثنا به آدرس sana.adliran.ir فراهم است. در صورتی که از روش حضوری برای ثبت نام در ثنا می‌خواهید استفاده کنید؛ کافی است به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات قضایی مراجعه نمایید.

علت دریافت شناسه قضایی سامانه ثنا برای وام چیست؟


افرادی که به منظور دریافت تسهیلات به بانک هر اقتصاد مراجعه کرده اند، متوجه شدند که شناسه قضایی، ضمانت و معرفی ضامن برای دریافت وام لازم و ضروری است. یعنی هم فردی که می‌خواهد وام دریافت کند و هم فردی که ضامن است؛ هر دو باید شناسه قضایی سامانه ثنا را داشته باشند. در این شرایط، باید به صورت حضوری به دفتر پیشخوان خدمات قصایی و یا سامانه ثبت ثنا برای وام مراجعه کنید و شناسه قضایی را دریافت کنید.

روش آنلاین ثبت نام ثنا برای وام ازدواج و کشاورزی


 1. ابتدا وارد درگاه خدمات الکترونیک قوه قضاییه به آدرس sana.adliran.ir شوید و گزینه “ثبت نام بر خط” را انتخاب کنید.
 2. شماره ملی، تاریخ تولد، شماره سریال شناسنامه و کد تایید 6 رقمی را به ترتیب وارد کنید و گزینه “ادامه” را بزنید.
 3. در مرحله سوم از ورود به سامانه ثبت ثنا برای وام باید قوانین و مقررات را تایید کنید و اطلاعات هویتی را در کادر مربوط به آن بنویسید.
 4. اطلاعات تماس خود را برای دریافت وام ازدواج وارد کنید. (به شما توصیه می‌کنیم تا شماره تلفن همراه به نام شما و در دسترس باشد.)
 5. اطلاعات مربوط به اقامتگاه، آدرس محل کار و محل زندگی را در کادرهای مربوطه بنویسید.
 6. در این مرحله از ثبت ثنا برای وام باید اطلاعات تحصیلی خود را تکمیل کنید و سپس، گزینه “ثبت اطلاعات اولیه” را انتخاب نمایید.
 7. کد یکبار مصرفی که به خط شماره تلفن همراه شما ارسال می‌شود، در کادر مربوطه بنویسید.
 8. پس از زمانی که شماره همراه شما تایید شد، هزینه احراز هویت الکترونیکی را بپردازید تا به مرحله احراز هویت ثنا در فراشناسا هدایت شوید.
 9. نمونه امضای خود را در کادر سفید مشخص شده، وارد کنید.
 10. سپس، یک تصویر سلفی بگیرید.
 11. جمله‌ای را تکرار کرده یا حرکات اشاره دست را اجرا کرده و ویدیو را ضبط کنید.

حتما بخوانید: احراز هویت ثنا غیر حضوری

دریافت شناسه قضایی ثنا برای چه وام‌هایی لازم است؟


شاید این سوال هم برای شما پیش آمده باشد که چرا برای دریافت وام به شناسه قضایی نیاز داریم؟ اظهارنامه و اوراق قضایی بانک‌ها و مشتریان در سامانه ابلاغیه الکترونیک قرار می‌گیرد. به همین دلیل، مشتریان باید شناسه قضایی ثنا را داشته باشند تا به راحتی به سامانه ابلاغ الکترونیکی مراجعه کنند و بتوانند اوراق خود را دریافت نمایند. جلوگیری از نگرانی از بابت عدم حضور در منزل برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی، تاخیر در گرفتن ابلاغیه، گم شدن ابلاغیه و … بعد از ثبت نام ثنا برای وام وجود نخواهد داشت.

همانطور که گفتیم، شناسه قضایی جزو ضروری‌ترین کدها برای دریافت وام از طریق سامانه ثنا محسوب می‌شود. البته مشتریان برخی از بانک‌ها مانند بانک قرض الحسنه رسالت برای دریافت وام نیازی به کد ثنا ندارند. با اعتبارسنجی و یا استفاده از خدمات معرفی وام می‌توانید تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کنید.

حتما بخوانید: معرفی وام

اکنون، می‌خواهیم بررسی کنیم که این شناسه برای دریافت کدام یک از بانک‌ها ضروری و لازم است! لیست این موارد عبارتند از:

1- شناسه قضایی ثنا برای طرح مهر نوین

با سپرده گذاری مبلغی در مدتی معین در طرح مهر نوین می‌توانید سود 6% سالانه و تسهیلات را دریافت کنید. این تسهیلات شامل تعمیر خودرو و مسکن، هزینه درمان و … است.

2- شناسه قضایی ثنا برای طرح ارمغان مهر

این طرح جهت خرید ایجاد و فرصتی در تامین مالی مشتریان فراهم کرده است. اگر جزو اشخاص حقوقی هستید؛ در نظر داشته باشید که ثبت نام در سامانه ثنا به گزارش رییس کل دادگستری برای شما الزامی است. همچنین، تلفن رسیدگی به شکایت‌های اداره کل خدمات الکترونیک قضایی در سراسر کشور 63977 است.

3- شناسه قضایی ثنا برای طرح شمیم مهر

در طرح شمیم مهر، شما به‌عنوان سپرده گذار ضمن دریافت سود 14% سالیانه، مجاز هستید از تسهیلات هم استفاده کنید.

4- شناسه قضایی ثنا برای طرح مسدودی

در طرح مسدودی اشخاص حقوقی که شامل شرکت‌ها، موسسات و … است؛ آن‌ها با سپرده گذاری مبلغی ثابت در بلند مدت می‌توانند وام قرض الحسنه 4% به کارمندان و افراد نیازمند ارائه می‌شود. جالب است بدانید که این طرح، مورد استقبال بسیاری از شرکت‌ها و موسسات می‌باشد.

5- شناسه قضایی ثنا برای طرح مهر 5

در طرح مهر 5، تسهیلاتی نظیر تعمیر مسکن و خودرو، هزینه درمان و تحصیل برای تامین مالی مشتریان در نظر گرفته شده که این موضوع، نیازمند سپرده گذاری در یک مدت مشخص می‌باشد.

6- شناسه قضایی ثنا برای طرح میثاق

در طرح میثاق بانک مهر اقتصاد سپرده گذار می تواند به صورت شناور در مدت مشخصی از یکی از سه امتیاز سود علی الحساب 10درصد ، تسهیلات عقود اسلامی یا وام های قرض الحسنه بهره مند شوند. لازم به ذکر است منظور از واژه شناور قابل دریافت و پرداخت سپرده مورد نظر است.

7- شناسه قضایی ثنا برای طرح مشارکت

در طرح مشارکت بانک به منظور تامین منابع مالی در زمینه چندین فعالیت‌ مختلف به صورت محدود، اقدام به پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی به میزان 80 درصد پروژه می‌کند.

سوالات متداول کد و فرم ثبت نام ثنا برای وام


سامانه ثبت ثنا برای وام چیست؟

جهت ثبت نام ثنا برای دریافت وام باید به سامانه‌ی ثنا با آدرس اینترنتی sana.adliran.ir مراجعه کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام ثنا برای وام چیست؟

اگر روش آنلاین ثبت نام ثنا برای وام را انتخاب کردید، اطلاعات هویتی جزو مدارک لازم و ضروری محسوب می‌شوند.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

2 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *