احراز هویت ویدئویی

احراز هویت ویدئویی چیست و چطور کسب و کارها را نجات می‌دهد؟

احراز هویت ویدئویی سرویسی است که از دسترسی گستره افراد به دوربین‌ تلفن‌های هوشمند و رایانه‌ها سرچشمه می‌گیرد. در احراز هویت ویدئویی امکان استفاده از یک فیلم برای اثبات اینکه شخص همان چیزی است که می‌گوید، وجود دارد. این سرویس یک راه سریع و مطمئن است که به سیستم اجازه می‌دهد هویت افراد را تایید کند و به کسب و کارها کمک می‌کند تا از هر جایی به مشتریان خود دسترسی پیدا کنند.

همانطور که متوجه شده‌اید، احراز هویت از طریق ویدئو در سمت کاربر فرآیند پیچیده‌ای ندارد و تنها با ضبط یک ویدئو سلفی و ارسال آن به مرجع درخواست کننده، کار او به اتمام می‌رسد. اما سیستم چطور از این ویدئو به عنوان راهی برای احراز هویت استفاده می‌کند؟چطور باید ویدئویی را که از قبل ضبط شده و ارسال می‌شود را تشخیص دهد؟

سرویس احراز هویت فراشناسا

فراشناسا ارائه دهنده راهکارهای شناسایی الکترونیک مشتری می‌باشد. یکی از مهم‌ترین سرویس‌هایی که در این راستا ارائه می‌دهیم، سرویس احراز هویت بیومتریک است که بخش مهمی از آن شامل احراز هویت ویدئویی نیز می‌شود.

برای دریافت اطلاعات در مورد سرویس احراز هویت فراشناسا کلیک کنید:

احراز هویت ویدئویی چطور کار می‌کند؟

احراز هویت از طریق ویدئو نوعی احراز هویت بیومتریک است که به همراه استفاده از الگوریتم‌های مختلف، به عنوان روشی مطمئن برای تشخیص هویت کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مهم‌ترین الگوریتم‌هایی که در این نوع احراز هویت استفاده می‌شوند عبارت‌اند از:

  • Face Recognition به منظور تشخیص چهره
  • Motion Detection به منظور تشخیص حرکت
  • Liveness Detection به منظور تشحیص زنده بودن کاربر

یکی از مراحل احراز هویت سرویس فراشناسا نیز ضبط ویدئو توسط کاربر است. برای درک بهتر نحوه کار احراز هویت ویدئویی، بد نیست نگاهی داشته باشیم به این قسمت از مراحل احراز هویت فراشناسا.
در مرحله اول کاربر می‌تواند انتخاب کند ویدئو را چطور ضبط کند:

  • خواندن جمله‌ای با صدای بلند (این جمله به صورت تصادفی توسط سیستم انتخاب می‌شود).
  • انجام چند حرکت کوتاه دست در جلو دوربین

بعد از ضبط ویدئو و ارسال آن، کار سیستم احراز هویت شروع می‌شود؛ الگوریتم‌هایی که در بالا از آن‌ها نام بردیم مورد استفاده قرار گرفته و تخشیص زنده بودن، حرکات دست، صدا و اسکن سه بعدی چهره انجام می‌شود.

در مرحله بعد، اطلاعات به دست آمده از کاربر به مرکز هوش ارسال شده و از حداقل 19 سرویس برای تطبیق این دیتا با پایگاه داده مرجع استفاده می‌شود. بد نیست بدانید که پایگاه داده مرجع برخی از اطلاعات مهم خود را از ثبت احوال کشور دریافت می‌کند.

kyc از طریق ویدئو

چرا تنها استفاده از تصویر سلفی برای احراز هویت مناسب نیست؟

بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها، از طریق عکس چهره فرد، جمع‌آوری مدارک هویتی یا اسناد مهم اقدام به احراز هویت می‌کنند. این در صورتی است که تمام این موارد قابل جعل شدن است. احراز هویت از طریق ویدئو، نوعی راستی آزمایی محسوب می‌شود و امکان جعل هویت را تا حد قابل قبولی کاهش می‌دهد.

گاهی اوقات فریب دادن این راه حل‌ها به آسانی اسکن پرینت یک عکس به جای گرفتن سلفی، استفاده از یک ویدیوی از پیش ضبط شده یا پوشیدن یک ماسک خاص است. اما هیچ یک از این کارها روی ویدئو قابل اجرا نیست و در صورت اجرا نیز توسط الگوریتم‌هایی که از آن‌ها نام بردیم، به راحتی قابل تشخیص است.

چرا احراز هویت ویدئویی برای کسب و کارها سودمند است؟

همانطور که تا الان متوجه شده‌اید، احراز هویت از طریق ویدئو می‌تواند همان راه مطمئنی باشد که به امنیت کسب و کار شما کمک می‌کند. به جز امنیت بالا، مزایای دیگری نیز برای احراز هویت ویدئویی وجود دارد:

  • این روش با کاهش هزینه‌های ورود مشتری و بهبود کارایی کلی، به سرعت بخشیدن روند ورود مشتریان به سیستم کمک می‌کند. تنها چیزی که مشتری به آن نیاز دارد یک گوشی هوشمند یا هر سیستم مجهز به اتصال اینترنت و دوربین عکاسی است.
  • از آنجا که تمام تعاملات ثبت می‌شود، این اطلاعات می‌توانند در آینده در کسب و کار شما سودمند باشند.
  • جعل هویت می‌تواند برای سازمان‌ها بسیار هزینه‌بر باشد. استفاده از یک سرویس احراز هویت مطمئن مانند احراز هویت ویدئویی، منجر به صرفه‌جویی شده و علاوه بر پول، در زمان شما و کاربرانتان نیز صرفه‌جویی می‌شود.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *