احراز هویت بیومتریک چیست

احراز هویت بیومتریک چیست؟ (شاخص بیومتریک چیست؟)

بیومتریک چیست و چگونه کار می کند؟ و احراز هویت بیومتریک چیست؟ دارای پاسخ یکسانی هستند. تمامی مراحل احراز هویت بیومتریک در جهت اهداف امنیتی اجرا می‌شوند که بعد از تایید اطلاعات هویتی، اجازه دسترسی افراد به برنامه‌ها و یا حتی بستر ارائه داده ها داده می‌شود. تا زمانی که از روش های تشخیص هویت بیومتریک استفاده شود، احتمال تغییر و یا فاش شدن اطلاعات بسیار کم است؛ چون شاخص بیومتریک براساس آن چیزی که هستید، بررسی و مقایسه می‌شوند.

همراه ما باشید تا فرآیند احراز هویت بیومتریک را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

جهت کسب اطلاعات و درخواست خدمات احراز هویت غیر حضوری بیومتریک فراشناسا برای کسب و کار خود بر روی لینک زیر کلیک کنید:

خدمات احراز هویت غیر حضوری بیومتریک

تعریف سیستم بیومتریک (بیومتریک یعنی چه)


سیستم بیومتریک یک نوع فناوری مبتکرانه، قابل اعتماد و هوشمند است که از روش‌های خاصی برای تشخیص، تعیین و یا تایید هویت افراد مختلف استفاده می‌کند. تعریف سیستم بیومتریک بر روی اصل چیزی که انسان ها هستند، شکل گرفته است. هدف اصلی راه اندازی و فعالیت سیستم بیومتریک، افزایش امنیت است. به طوری که سیستم بیومتریک در جهت حفظ و نگهداری امنیت اطلاعات در حال توسعه است و مانع از افشاء یا تغییر در اطلاعات امنیتی می‌شود.

با توجه به این موضوع می‌توان گفت تا زمانی که از فناوری بیومتریک استفاده می‌شود، احتمال دست‌بُرد به اطلاعات مهم امنیتی صفر و یا نزدیک به صفر خواهد بود. در تعریف سیستم بیومتریک، خصوصیات وابسته به فیزیک انسان و حتی ویژگی‌های رفتاری او، سهم بسزایی دارند که نمی‌توان از اهمیت و کاربرد آن‌ها غافل شد. به طور کلی، هر خصوصیت و ویژگی که فرد دارد، می‌تواند در تعریف سیستم بیومتریک ارزش و کارایی داشته باشد.

احراز هویت بیومتریک چیست؟


احراز هویت بیومتریک فرآیندی است که در آن از ویژگی‌های فیزیکی و حتی رفتاری فرد استفاده می‌شود. این ویژگی‌ها برای هر فردی می‌تواند به صورت یک نوع خاص باشد. با این حال، همه‌ی اطلاعات برای مالکان آن‌ها از نوع یکتا و منحصربه‌فرد است. اطلاعات فیزیکی و رفتاری افراد از طریق سامانه، اپلیکیشن و سایر سرویس‌های اینترنتی، جمع آوری می‌شوند.

وجود یک پایگاه داده گسترده برای احراز هویت بیومتریک اجباری است و تقریبا می‌توان گفت که احراز هویت بدون پایگاه داده، معنای خاصی ندارد. چرا که پایگاه داده قادر به مدیریت محتوای داده‌های احراز هویت است که با گسترش، قدرت آن افزایش پیدا می‌کند. بعد از ثبت شدن اطلاعات در پایگاه داده، اطلاعات هویتی جدید با اطلاعات قبلی مقایسه می‌شوند و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

بررسی سیستم های احراز هویت بیومتریک


سیستم های احراز هویت بیومتریک بر مبنای کنترل دسترسی افراد به اطلاعات، محیط و دستگاه‌های مشخص فعالیت دارند. طرز کار سیستم‌های بیومتریک به صورتی است که اطلاعات کنونی شما را ثبت و ذخیره می‌کنند. آغاز و ادامه روند سیستم احراز هویت بیومتریک به صورت خودکار است.

تعداد زیادی از این سیستم‌ها می‌توانند براساس ویژگی‌های فیزیولوژیک افراد کارکرد داشته باشند. در صورتی که تعداد اندکی از سیستم‎های احراز هویت بیومتریک که پیشرفته محسوب می‌شوند، می‌توانند ویژگی‌های رفتاری فرد را در روند احراز هویت بیومتریک مورد بررسی و مقایسه قرار بدهند.

انواع شاخص بیومتریک (اطلاعات بیومتریک چیست؟)


شاخص بیومتریک متنوع است و از این حیث می‌تواند کاربرد گسترده‌ای داشته باشد. رنگ قرنیه، الگوی شبکیه و عنبیه چشم، صدا، چهره و حتی الگوی رگ هر دست فرد در لیست شاخص های بیومتریک قرار دارند.

سیستم های احراز هویت بیومتریک

1 داده بیومتریک چشم

چشم یکی از انواع شاخص های بیومتریک رایج برای راه اندازی سیستم احراز هویت محسوب می‌شود. بسیاری از سیستم‌های بیومتریک تنها رنگ عنبیه چشم را آنالیز و بررسی می‌کنند. نوع دیگر سیستم‌های بیومتریک پیشرفته، عروق خونی داخل شبکیه چشم را بررسی و تحلیل می‌‌کنند. احتمال رخداد خطا در این نوع از سیستم‌ها بسیار کمتر است؛ چرا که هیچ دو فردی را نمی‌توان یافت که داده های بیومتریک چشم آن‌ها با یکدیگر مطابقت داشته باشد.

2 داده بیومتریک اثر انگشت

اثر انگشت فرد همواره می‌تواند اطلاعات هویتی مناسبی برای احراز هویت باشد. در گذشته هم برای تایید اطلاعات ثبت شده از هندسه پوست انگشت دست استفاده می‌کردند؛ چرا که نقاط فرورفته و برجسته در یک اثر انگشت ثبت می‌شوند. بحث احراز هویت بیومتریکی را در اکثر دستگاه‌های آنلاین مانند موبایل‌های هوشمند می‌توان مشاهده کرد. حتی لپتاپ‌های شخصی هم مجهز به قابلیت ثبت اثر انگشت هستند.

3 داده بیومتریک چهره فرد

استفاده از چهره افراد برای ورود به مکان‌های امنیتی و کاهش احتمال خطا نشان می‌دهد که چهره فرد می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین داده ها و شاخص های بیومتریک محسوب شود. آنچه که باعث کاهش احتمال خطا در داده های بیومتریک چهر می‌شود، وجود جزئیات خاص در هر بخش از صورت است. نوع پوست، نوع بافت آن و حتی محل قرارگیری دهان، گوش و بینی هر فرد متفاوت است و هیچ فردی را نمی‌توان یافت که هویت آن، همانند فرد دیگری باشد.

4 داده بیومتریک صدا

صدای انسان می‌تواند یکی دیگر از شاخص های بیومتریک باشد که هویت فرد را می‌توان با استفاده از آن، احراز کرد. با توجه به اینکه جنس اطلاعات دریافتی از صدای افراد متفاوت است، ویژگی‌های خاصی مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرند. لحن، طول موج و جنس صدا همان پارامترهای خاص برای ارزیابی صدای افراد می‌باشند.

5 داده بیومتریک کف دست

ثبت داده بیومتریک کف دست نسبت به سایر شاخص های بیومتریک، کمتر دیده شده است. با این حال، دیده شده است که از کف دست هر فرد بعنوان داده بیومتریک استفاده شود. برای ثبت این داده، اطلاعات طول انگشتان و ضخامت پوست دست در پایگاه داده ثبت می‌شود.

6 داده بیومتریک هندسه رگ‌ها

از آنجایی که هندسه رگ‌های یک دست با دست دیگر فرد متفاوت است، می‌تواند سهم بسزایی در کاهش احتمال خطا برای احراز هویت بیومترک داشته باشد. هندسه رگ‌های دست هر فرد می‌تواند یکتا باشد و هیچ مشابهتی بین الگوهای متفاوت آن مشاهده نکرد. برای ثبت، اطلاعات هویتی هندسه رگ فرد، سیاهرگ ها در اولویت هستند.

7 داده بیومتریک DNA

DNA هم در لیست داده‌های بیومتریک قرار دارند. احراز هویت بیومتریک با DNA، بیشتر در مراکز درمانی و بعد از وقوع سوانح جنایی استفاده می‌شود. تا اکنون، داده بیومتریک دیگری برای DNA انسان یافت نشده است.

8 داده بیومتریک امضا

امضاء هر فرد متمایز است و می‌تواند در لیست داده‌ های بیومتریک قرار بگیرد. احراز هویت بیومتریک با امضاء به صورتی است که امضاء خود را در برگه‌ای سفید درج می‌کنید. سپس، تصویر امضاء را برای سیستم‌های مجهز به احراز هویت بیومتریک ارسال می‎کنید.

تایید هویت بیومتریک چگونه است؟


تایید هویت بیومتریک شامل چندین مرحله است که به طور پیوسته انجام می‌شوند. این پاسخ کوتاهی است که می‌توان در جواب به سوال بیومتریک چگونه کار می‌کند؟ ارائه کرد. سنسور، کامپیوتر و نرم افزار، سه نوع فاکتور تعیین کننده چارچوب تایید هویت بیومتریک هستند. درست زمانی که شما یکی از داده‌های بیومتریک را با استفاده از اسکنر و یا سیستم‌های بیومتریک ثبت می‌کنید، سنسور فعالیت خود را آغاز می‌کند.

با توجه به نوع داده های بیومتریک، نحوه فعالیت سنسور متفاوت خواهد بود. سپس، اطلاعات داده شده در یک کامپیوتر ذخیره می‌شوند. به طور معمول، این کامپیوتر دارای فضای بزرگی برای ذخیره کردن داده‌های یکتای هویت افراد است. سپس، نرم افزار با دسترسی که دارد، می‌تواند اطلاعات سنسور را به سخت افزار منتقل کند. فرآیند تایید هویت بیومتریک می‌تواند به صورت چندعاملی هم باشد که این پروسه برای هر کدام از آن داده‌های بیومتریک اجرا می‌شود.

بررسی روش های تشخیص هویت بیومتریک


روش‌ های تشخیص هویت بیومتریک را باعنوان روش های احراز هویت بیومتریک هم می‌شناسند. هر کدام از روش‌های تشخیص هویت بیومتریک با توجه به نوع داده‌ای که بر اساس آن‌ها برنامه ریزی شده اند، متفاوت می‌باشند. برای نمونه، روند احراز هویت بیومتریک اثر انگشت با روند احراز هویت بیومتریک هندسه کف دست متفاوت و متمایز است.

روش های تشخیص هویت بیومتریک

1 تشخیص هویت بیومتریک با اثر انگشت

اسکنرهای نوری، خازنی و اولتراسونیک می‌توانند کاربرد مهمی در تشخیص هویت بیومتریک با اثر انگشت داشته باشند. نوع نوری آن‌ها، ساده‌ترین نوع تجهیزات بیومتریک تشخیص هویت محسوب می‌شوند. به طوری که اسکنر با تصویربرداری از اثر انگشت، مدل آن را شناسایی می‌کند و در نهایت، کدهای کامپیوتری تشکیل می‌شوند. این روند در اسکنرهای خازنی و اولتراسونیک متفاوت است.

اسکنر خازنی با ارسال سیگنال به پوست انگشت می‌تواند برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌ها را تشخیص بدهد. حتی این دستگاه‌ها قادر هستند تا شکاف‌های هوایی مدل پوست انگشت را به راحتی تشخیص بدهند.

به طور معمول، دستگاه‌‎های هوشمند شخصی مانند لپتاپ‌ها و موبایل‌ها دارای اسکنر خازنی هستند. در مقابل، اسکنرهای اولتراسونیک، جدیدترین دستگاه برای تشخیص هویت بیومتریک در جهان محسوب می‌‎شوند. کار دستگاه به این صورت است که امواج فراصوت به پوست انگشت منتقل می‌شوند و به اسکنر باز خواهند گشت.

خوب است بدانید که هر کدام از این دستگاه‌ها، یک نوع مدل یکتا از اثر انگشت افراد را ارائه می‌دهند. بعد از ثبت مدل انگشت، این اطلاعات ذخیره می‌شوند. اطلاعات سنسورها از طریق نرم افزار به سخت افزار منتقل می‌شوند و عملیات مقایسه اطلاعات، آغاز خواهد شد.

2 تشخیص هویت بیومتریک با چشم

چشم انسان یک نوع داده بیومتریک تشخیص هویت به شمار می‌رود. تشخیص هویت بیومتریک چشم می‌تواند با یکی از لایه‌های شبکیه و عنبیه آغاز شود. زمانی که از بخش عنبیه برای احراز هویت الکترونیک استفاده می‌شود، تصویر و یا فیلم باکیفیتی از آن ثبت می‌شود. مشخص است که عنبیه تمامی افراد، مشابه به یکدیگر نیستند. با این حال، تجربه ثابت کرده است که سیستم‌های اسکنر عنبیه می‌توانند خطا داشته باشند.

زمانی هم که از بخش شبکیه چشم تصویر برداری می‌شود، ابتدا اشعه مادون قرمز به شبکیه تابانده می‎شود. در این بخش، اطلاعات غیر ضروری مانند مژه‌های فرد، حذف می‌شوند. اطلاعات باقی مانده به داده‌های ریاضی تبدیل می‌شوند و رمزگذاری آن‌ها آغاز می‌شود. سپس، بخش زیادی از عنبیه چشم در پایگاه داده ثبت و ذخیره می‌شود. اکنون، هر فردی که از تشخیص هویت بیومتریک با چشم استفاده می‌کند، با نمونه‌های قبلی مقایسه می‌‎شود.

3 تشخیص هویت بیومتریک با هندسه کف دست

تشخیص هویت بیومتریک با هندسه کف دست می‌تواند بسیار زمان‌برَ باشد؛ چرا که تمامی پوست کف دست مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و حتی ممکن است که ابعاد دست‌ افراد با یکدیگر متفاوت باشد. با توجه به اینکه ابعاد دست افراد با یکدیگر متفاوت است، می‌توان احتمال داد که دقت سیستم ثبت و تشخیص داده ‌های بیومتریک حداقل خواهد بود.

روند بیومتریک تشخیص هویت با هندسه کف دست به صورتی است که ضخامت پوست کف دست و مدل آن اندازه گیری می‌شود. سپس، اطلاعات داده‌ها به کدهای 0 و 1 ریاضی و کامیپوتری تبدیل می‌شوند. درست زمانی که هویت بیومتریک شخص دیگری وارد سیستم ثبت شد، با داده‌های قبلی مقایسه می‌شود.

4 تشخیص هویت بیومتریک با هندسه رگ‌های دست

نخستین مرحله تشخیص هویت بیومتریک با هندسه رگ‌های دست به گونه‌ای است که ابتدا اشعه مادون قرمز به سلول‌های سطح دست تابانیده می‌شوند. سپس، رگ‌ها به طور واضح و قابل توجه مشاهده می‌شوند. این اطلاعات یکتا به کدهای 0 و 1 کامپیوتری تبدیل و به پایگاه داده منتقل می‌شوند.

از آنجایی که حتی دو رگ دست یک فرد نمی‌تواند شبیه به یکدیگر باشد؛ اطلاعات افراد به طور شفاف و با احتمال خطای کم بایکدیگر مقایسه می‌شوند و نتیجه احراز هویت بیومتریک با هندسه رگ‌های دست اعلام می‌شود.

تشخیص هویت بیومتریک با هندسه رگ‌های دست

سایر فناوری‌های بیومتریک


روزبه‌روز، فناوری بیومتریک توسعه پیدا می کند. قابلیت انعطاف پذیری این فناوری تا حدودی به پاسخ سوال فناوری بیومتریک چیست؟ رابطه مستقیمی دارد. حتی پیشبینی شده است که فناوری بیومتریک با حوزه بهداشت و سلامت می‌تواند گام‌های بزرگو جهانی را طی کند. به طوری که ضربان قلب، نوع عملکرد ریه و نوع عروق بدن هر فرد در لیست اطلاعات بیومتریک برای احراز هویت قرار می‌گیرند.

فناوری‌های بیومتریک با تکنیک‌های رفتاری


غیر از داده‌های فیزیولوژیک بدن فرد، تکنیک‌های رفتاری هم می توانند در لیست سایر فناوری های بیومتریک قرار بگیرند. برای نمونه، امضای هر فرد می‌تواند جزو زیرمجموعه تکنیک‌های رفتاری او باشد. چگونگی بیان یک عبارت مشخص و خواندن از روی یک متن ثابت هم می‌تواند در رده فناوری بیومتریک قرار بگیرد.

نحوه تایپ کردن عبارت و دست‌خط فرد هم می‌توانند در لیست سایر فناوری‌های بیومتریک قرار داشته باشند. غیر از این موارد، می‌توان هر نوع ویژگی دیگری را که باعث ایجاد تمایز کامل میان دو نفر شود، در سایر فناوری‌های بیومتریک قرار داد.

تشخیص چهره بیومتریک چیست؟


تشخیص چهره بیومتریک برای محافظت از امنیت محیط کاربران و شناسایی کامل افراد از یکدیدگر بسیار کاربرد دارد. پاسخ سوال تشخیص هویت بیومتریک چیست برای توسعه بسیاری از کسب و کارها بسیار مفید بوده است. به طوری که دستگاه‌های خاصی برای تشخیص چهره بیومتریک ساخته شده اند. نحوه فعالیت این دستگاه‌ها به صورتی است که ابتدا ساختار استخوانی چهره فرد با استفاده از الگوریتم مشخص می‌شود.

برای نمونه، گره‌های عصبی چهره فرد تشخیص داده می‌شوند. سپس، فاصله میان نقاط خاص و برجسته صورت همانند ابروها، بینی و دهان با اعداد 0 و یا 1 مشخص می‌شوند. در نهایت، اطلاعات کامپیوتری حاوی اعداد 0 و یا 1 در سیستم ثبت هویت چهره ذخیره می‌شوند. اکنون با ورود هر فرد دیگری، این اطلاعات با داده‌های قبلی که در پایگاه داده هستند، مقایسه می‌شوند.

هر چقدر که دقت سیستم تشخیص هویت بیومتریک، بیشتر باشد؛ احتمال بروز خطای آن کم و سرعت تشخیص و مقایسه در بیشترین حد خود قرار دارد.

سیستم بیومتریک اثر انگشت


سیستم بیومتریک اثر انگشت جزو راه‌های قدیمی تشخیص، تعیین و تایید هویت بیومتریک افراد محسوب می‌شود. از تکنیک‌های متعددی برای تشخیص الگوی اثر انگشت هر فرد استفاده می‌شود. تکنیک‌های مبتنی بر جزئیات، همبستگی و سایر الگوهای مدل اثر انگشت برای احراز هویت بیومتریک استفاده می‌شوند. در تکنیک مبتنی بر جزئیات به دستگاه‌های پبشرفته نیاز است که توانایی ضبط کوچک‌ترین نشانه‌های اثر انگشت را داشته باشد.

خطوط ریزی مانند انشعاب‌های مویرگی همان کوچک‌ترین نشانه ها هستند که باید با دقت و جزئیات کافی ثبت شوند. با توجه به اینکه تنها قرار است بر روی قالب کوچک اثر انگشت فرد پردازش شود، نیازی به صرف زمان زیاد نیست. در ضمن، حجم داده کمی به ازای ثبت و ذخیره الگوی اثر انگشت نیاز است که فضای حافظه را به حداقل می‌رساند.

به همین خاطر است که سیستم بیومتریک اثر انگشت بر روی هر نوع سیستم احراز هویت می‌تواند پیاده سازی شود.

ویژگی های برتر احراز هویت بیومتریک در فراشناسا


احراز هویت بیومتریک در فراشناسا دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی است. به طوری که هیچ نگرانی پس از احراز هویت بیومتریک در پلتفرم فراشناسا وجود ندارد و نخواهد داشت.

1 اتصال به داده‌های سازمان‌های قانونی

روند احراز هویت بیومتریک در فراشناسا به گونه‌ای است که داده‌های دریافت شده از سوی کاربران به سازمان‎های قانونی متصل می‌شوند. پس آن، میان داده‌های دریافتی و داده‌های موجود در سازمان‌های قانونی مطابقت داده می‌شود. برای نمونه، اطلاعات هویتی شما مانند کارت ملی و شناسنامه با داده‌های دریافتی تطابق داده می‌شوند.

در نهایت، کامل‌ترین اطلاعات کاربرد به شرکت ارائه می‌شود. ارائه این اطلاعات بدون خطا هستند.

2 تشخیص زنده بودن کاربران

به منظور جلوگیری از سوء استفاده و یا دسترسی غیر کنترل شده به اطلاعات امنیتی افراد، ابتدا زنده بودن کاربران تشخیص داده می‌شود. این ویژگی از پلتفرم فراشناسا با استفاده از جدیدترین و پیچیده‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی صورت می‌گیرد که دقت بالایی دارد. به طوری که تمامی اطلاعات بیومتریک فرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و هیچ گونه خطایی، وجود ندارد.

تشخیص زنده بودن کاربران

3 آگاهی از سوء استفاده نشدن اطلاعات هویتی فرد

از ویژگی‌ های برتر احراز هویت بیومتریک در فراشناسا می‌توان به اطمینان از آگاهی ارائه اطلاعات هویتی کاربر اشاره کرد. به طوری که دستگاه‌های توسعه پیدا کرده از پلتفرم فراشناسا ابتدا از زنده بودن فرد و سپس، از آگاهی ارائه اطلاعات هویتی آن اطمینان کسب می‌کنند. این ارزیابی قدرتمند و هوشمندانه، مانع از سوء استفاده از اطلاعات هویتی کاربرد خواهد شد که جرایم اینترنتی را هم به حداقل می‌رساند.

4 استفاده از روش های متعدد برای احراز هویت بیومتریک

پلتفرم فراشناسا دارای متنوع‌ترین روش‌های متعدد برای احراز هویت بیومتریک است. احراز هویت تصویری، صوتی، ویدئویی و چندکاناله در فرآیندهای تعیین و تایید هویت پلتفرم فراشناسا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اطلاعات هر کدام از این فرآیندها به طور کاملا مجزا برای شناسایی کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در تمامی روش‌ها ابتدا سعی می‌شود که زنده بودن کاربرد مورد بررسی قرار بگیرد. سپس، سایر اطلاعات هویتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مزایای احراز هویت بیومتریک فراشناسا


امنیت، دقت و سرعت بالا، پشتیبانی 24 ساعته در هفته و کاهش هزینه برای شرکت‌ها و کاربران از جمله مزایای احراز هویت در فراشناسا هستند که اطمینان خاطر شما را به همراه خواهند داشت.

امنیت، پایداری و حفظ حریم شخصی

حفظ حریم شخصی کاربران و جلوگیری از دست‌بُرد به اطلاعات شخصی آن‎ها، جزو مزایای احراز هویت بیومتریک است. این موضوع مهم و اساسی در پلتفرم فراشناسا در اولویت قرار دارد و با اطمینان خاطر می‌توانید اطلاعات هویتی کاربران خود را به ما بسپارید. در حقیقت، زیرساخت‌های امنیتی فراشناسا توسعه یافته از شرکت پارت هستند که قابل اعتماد خوانده می‌شوند.

سرعت بالا در پیاده سازی

سرعت بالا در پیاده سازی اطلاعات و تعیین هویت افراد، مزایای احراز هویت بیومتریک پلتفرم فراشناسا است. این درحالی است که تنها از دو متد برای افزایش سادگی و سرعت پیاده سازی داده‌های هویتی استفاده می‌شود. به همین خاطر، احراز هویت بیومتریک برای تمامی افراد با سرعت بالا و بدون پیچیدگی قابل انجام می‌باشد.

دقت بالا در نتیجه خروجی

لازمه‌ی احراز هویت بیومتریک فراشناسا، دقت بالا در نتیجه خروجی است. این دقت بالا به دلیل زیرساخت‌های امن و مطمئنی است که پلتفرم فراشناسا به آن‎ها مجهز است. حتی اگر داده‌های هویتی افراد از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، نویز آن‌ها رفع می‌شود و سپس، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نحوه عملکرد فراشناسا به صورت دوره‌ای منتشر می‌شود. امتیازات ارائه شده بعد از ارائه نحوه عملکرد، بیشتر از 98 درصد است که نشان دهنده دقت بالا و کافی در ارائه نتیجه خروحی است.

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روزهای هفته

احراز هویت بیومتریک و آنلاین 24 ساعته در تمام روزهای هفته در پلتفرم فراشناسا امکانپذیر است. در صورتی که از روند احراز هویت بیومتریک فراشناسا سوال داشته باشید، می‌توانید با خط اختصاصی مجموعه تماس بگیرید و پاسخ سوال خود را به صورت آنی دریافت کنید.

قابل اجرا در هر نوع سیستم عامل

انعطاف پذیر بودن احراز هویت فراشناسا باعث گسترش روزافزون شده است. به طوری که اجرا و دسترسی به فراشناسا با هر نوع سیستم عاملی امکانپذیر است. روند صعودی مشتریان پلتفرم فراشناسا هم گویای این مزیت بخصوص می‌باشد.

مقرون به صرفه

اقتصادی بودن هزینه‌های احراز هویت بیومتریک در فراشناسا جزو ویژگی‌های خاص آن به شمار می‌رود. در حقیقت، در این پلتفرم سعی شده است تا از متدهای جدید برای تشخیص هویت افراد استفاده شود و در عین حال، هزینه اجرایی آن کاهش پیدا کند.

سوالات متداول درباره احراز هویت بیومتریک


احراز هویت بیومتریک چیست؟

احراز هویت بیومتریک یک نوع فناوری جدید است که برای تشخیص، تعیین و یا تایید هویت افراد مختلف از داده‌های مربوط به خصوصیات فیزیکی و رفتاری انسان بهره می‌برد.

بیومتریک چیست؟

بیومتریک یکی از روش‌های امنیتی است که از خصوصیات فیزیکی و رفتاری هر موجود زنده (مخصوصا انسان) برای کنترل دسترسی و برقراری امنیت استفاده می‌شود.

روش های احراز هویت بیومتریک در دنیا چیست؟

به طور عمومی، سیستم‌های احراز هویت بیومتریک دارای 2 نوع پارامتر هستند. پارامترهای فیزیولوژیکی و الگوهای رفتاری مشخص جزو مهم‌ترین روش های احراز هویت بیومتریک در دنیا هستند.

انواع داده بیومتریک در سیستم احراز هویت چیست؟

هندسه دست، تشخیص صدا، ویژگی‌های رفتاری و تشخیص شبکیه چشم جزو انواع داده‌های بیومتریک در سیستم احراز هویت هستند.

زیست‌سنجی چیست؟

زیست‌سنجی نام دیگر بیومتریک است. زیست‌سنجی به معنای خصوصیت‌های قابل اندازه گیری یک موجود زنده است. خصوصیات وابسته به فیزیک انسان و خصوصیات رفتاری انسان‌ها در زیست‌سنجی قابل اندازه گیری هستند.

منبع : فراشناسا

3 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *