مشاهده ابلاغیه با کد ملی

مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی (جدید)

مشاهده ابلاغیه با کد ملی در سامانه ابلاغ eblagh.adliran.ir برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی امکانپذیر است و هر کدام طرفین یک پرونده دعوی می‌توانند به صورت غیر حضوری و آنلاین انجام بدهند. پیش نیاز ورود به سامانه ثنا با رمز موقت، تکمیل احراز هویت در این سامانه است.

مشاهدە ابلاغیه در سامانه ثنا

برای مشاهده ابلاغیه جدید لازم است وارد سامانه ثنا شوید. پیش نیاز دیدن ابلاغیه، احراز هویت در ثنا است.

(سیستم احراز هویت ثنا با سرویس احراز هویت فراشناسا پیاده سازی شده است.)

اگر احراز هویت و ثبت ثنا را انجام ندادید، ابتدا ثبت‌نام کنید.

در غیر اینصورت، در صفحه ای که برای شما باز می‌شود، روی گزینه “سامانه ابلاغ الکترونیک” کلیک کنید:

اگر می‌خواهید نکات کاربردی فرآیند بازکردن و مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی شخص حقیقی را بدانید، همراه ما باشید.

اگر برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی شخص حقیقی در سامانه ابلاغ با خطا مواجه شدید؛ مرورگر خود را بروز رسانی کنید.

نحوه مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی


در یک نگاه، می‌توانیم فرآیند مشاهدە ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی را در بخش زیر بیان کنیم:

پس از دریافت پیامک مبتنی بر رویت ابلاغیه جدید در سامانه ثنا می‌بایست در سایت ثنا ثبت نام کنید. وارد این سامانه شوید، کد ملی و رمز شخصی را وارد کنید تا بتوانید ابلاغیه جدید را ببینید.

در ادامه با جزئیات کامل مراحل ورود به صفحه adliran ir مشاهده ابلاغیه الکترونیکی آشنا خواهید شد.

مشاهده ابلاغیه با کد ملی در ثنا برای شخص حقیقی


برای دیدن ابلاغیه با کد ملی شخص حقیقی به چه اطلاعاتی نیاز است؟ کد ملی، رمز عبور دریافت شده (کد ثنا)، شماره موبایل و رمز دوم یکبار مصرف برای دریافت ابلاغیه با شماره ملی لازم و ضروری هستند. راهنمای مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی شخص حقیقی به شرح زیر است:

1 پس از ثبت نام در سامانه مشاهده ابلاغیه با کد ملی می‌توانید به آدرس اینترنتی عدل ایران eblagh.adliran.ir مراجعه کنید. (اگر ثبت نام ثنا با گوشی را انجام ندادید، از مطلب راهنمای سایت فراشناسا استفاده کنید.)

در کادرهای مربوطه، شماره ملی، کد ثنا و شماره موبایل را براساس تصویر زیر درج کنید.

ورود به سایت مشاهده ابلاغیه جدید

مشاهده ابلاغیه الکترونیکی بدون رمز شخصی برای شما میسر نیست. به همین دلیل، باید رمز شخصی و کد ملی خود را برای رویت ابلاغیه در سامانه ثنا وارد کنید.

2 بعد از دریافت رمز یکبار مصرف برای رویت ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی، پیغامی همانند بخش زیر را می‌بینید.

ورود به سامانه ثنا با رمز موقت

طبق تصویر بالا، برای ورود به سامانه ثنا با رمز موقت لازم است شماره ملی و رمز شخصی را به طور صحیح وارد کنید. پس از نمایش متن ارسال موفقیت آمیز ارسال رمز موقت، گزینه “متوجه شدم” را انتخاب کنید تا به صفحه زیر هدایت شوید.

(سعی کنید بلافاصله پس از دریافت رمز موقت در ثنا، آن را طبق تصویر صفحه پایین، در کادر 1 بنویسید و بر روی دکمه شماره 2 کلیک کنید. در غیر اینصورت، دکمه ارسال مجدد رمز موقت را انتخاب کنید تا رمز موقت جدید دیگری برای موبایل شما ارسال شود.)

مشاهدە ابلاغیه با کد ملی

3 اگر اطلاعات شما صحت داشته باشند، وارد حساب کاربری خود در سامانه ثنا می‌شوید. نخستین صفحه‌ای که در حساب کاربری خود مشاهده می‌کنید، همانند تصویر صفحه زیر است:

مشاهده ابلاغیه با کد ملی در ثنا

کافی است تا بر روی دکمه “مشاهده ابلاغیه” کلیک کنید. در نهایت، با انتخاب گزینه دریافت و چاپ می‌توانید ابلاغیه را بگیرید.

متن ابلاغیه‌ها به صورت pdf است. پس نرم افزاری مثل (Adobe Acrobat Reader) که قابلیت نمایش pdf را دارد، بر روی سیستم خود نصب کنید.

نکات قابل‌توجهی که در رویت ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی باید بدانید:


برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی لازم است تا به نکات مربوطه آن توجه داشته باشید. چنانچه لازم است بدانید که عدم رعایت این نکته‌ها، ممکن است به ضایع شدن حقوق قانونی شما منتهی شود. نکات مهم مربوط به مشاهدە ابلاغیه با رمز شخصی شامل موارد زیر است:

1 به طور کلی ثبت نام، عضویت و احراز هویت در ثنا برای افرادی که پرونده در دستگاه قضایی دارند، لازم و ضروری است.

2 با به همراه داشتن نسخه چاپی ابلاغیه به دفاتر خدمات قضایی یا شعبه دادگاه مراجعه کرده تا از تضییع حقوق قانونی خود خودداری کنند.

3 شماره موبایل پیشنهادی شما باید تحت مالکیت خودتان باشد. در غیر اینصورت، نمی‌توانید ابلاغیه را در موبایل خود دریافت کنید.

4 مشاهده ابلاغیه الکترونیکی بدون رمز شخصی برای هیچ فرد حقیقی وجود ندارد. اگر رمز شخصی ثنا را فراموش کرده اید، بهتر است نسبت به بازیابی این رمز از سایت ثنا پیگیری کنید.

5 از ارائه رمز عبور شخصی سامانه ثنا به افراد دیگر خودداری کنید.

سایر نکات مهم درباره رویت ابلاغیه در سامانه ثنا را در ادامه به طور مفصل توضیح داده ایم تا بدون ابهام بتوانید ابلاغیه های الکترونیک را مشاهده کنید. این نکات عبارتند از:

نحوه ورود به سامانه ثنا با رمز موقت

برای ورود به سامانه ثنا با رمز موقت و مشاهدە ابلاغیه جدید می‌توانید از سایت ثنا و یا نسخه اپلیکیشنی آن (عدالت همراه) استفاده کنید.

 • اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید، تنها می‌توانید از نسخه اپلیکیشنی ابلاغ برای گرفتن ابلاغیه استفاده کنید. در غیر اینصورت، شما می‌توانید از مرورگر و یا اپلیکیشن ثنا اقدام به دیدن ابلاغیه کنید و محدودیتی وجود ندارد.
 • در صورتی که شخص حقوقی هستید، باید مراحل ورود به سامانه برای “اشخاص حقوقی” را انتخاب کنید.
 • اگر برای پیگیری شکایت شخصی خودتان وارد سامانه ابلاغ شده اید، باید گزینه “اشخاص حقیقی” را انتخاب نمایید.
مشاهدە ابلاغیه جدید

برای هر بار ورود به سامانه ثنا باید رمز موقت را دریافت کنید. بنابراین، شماره موبایلی را در فرم ثبت نام ثنا وارد کنید که همواره به آن دسترسی دارید.

مرور نکات مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی و رمز شخصی

در ادامه‌ی این بخش، نکته‌های مهم مشاهده ابلاغیه الکترونیکی جدید آمده است:

 • مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی در اپلیکیشن عدالت همراه برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی امکانپذیر است.
 • چنانچه ابلاغیه الکترونیکی جدید در سامانه ثنا حاوی الزاماتی برای انجام کاری در مهلت خاص است، لازم می‌باشد که کاربران در اولین فرصت، ابلاغیه را دریافت کنند و پرینت بگیرند.
 • ابلاغیه جدید سامانه ثنا در حساب کاربری اشخاص به معنای ابلاغ قانونی است. همچنین، این ابلاغیه دارای آثار قانونی مانند تاریخ ابلاغ می‌باشد. (حتی اگر ابلاغیه جدید توسط کاربر، باز و مشاهده نشود.)
 • اگر یکی از ابلاغیه‌های جدید مربوط به دادخواست، زمان جلسه دادرسی و رای صادره از طریق مخاطب ابلاغیه مشاهده شود؛ رای نسبت به وی حضوری محسوب شده است. (با توجه به این موضوع، چنین فردی حق واخواهی از رای صادره را نخواهد داشت؛ مگر اینکه در هیچ یک از جلسات دادگاه، حاضر نباشد.)
 • تاریخ ابلاغ همان تاریخ ورود به سامانه ثنا با رمز شخصی به حساب کاربری شخصی شما است.

بر اساس آخرین نکته گفته شده، توصیه می‌کنیم که ابلاغیه‌های جدید را بعد از وارد شدن به حساب کاربری خود در سامانه ثنا چک کنید. در این صورت است که از بروز خطاها و مشکلات مربوط به دریافت ابلاغیه از دادگاه جلوگیری خواهید کرد.

اگر عدد صفر در ابلاغیه‌های الکترونیک جدید شما درج شده باشد، یعنی ابلاغیه‌ی جدیدی برای مشاهده و پیگیری ندارید. در این شرایط، باز هم می‌توانید ابلاغیه‌های قبلی را که دریافت کرده و خوانده اید، ببینید.

تفاوت رمز شخصی ثنا و رمز پرونده در چیست؟

 • رمز پرونده با رمز شخصی ثنا متفاوت می‌باشد.
 • چون رمز پرونده از عدد 5 رقمی تشکیل شده و از سوی شعبه دادرسی برای شخص ارسال می‌شود. با داشتن این رمز می‌توانید پیگیری پرونده قضایی خود را با ورود به این سامانه انجام بدهید.
 • در حالی که برای مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی باید رمز شخصی را در سایت ثنا وارد کنید.

ابلاغیه الکترونیکی شماره در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت یعنی چی ؟


افرادی که دارای حساب کاربری و پرونده قضایی در سامانه adliran ir مشاهده ابلاغیه الکترونیکی هستند؛ گاهی اوقات، پیامکی با مضمون زیر را دریافت می‌کنند:

“ابلاغیه الکترونیکی شماره در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت”

اکنون، سوالی برای این افراد ایجاد می‌شود که مفهوم این پیام چیست و چه باید کرد! پاسخ این سوال مهم را در بخش زیر بخوانید:

این پیامکی که از سوی قوه قضاییه دریافت کردید، به این معنا است که یک ابلاغیه به همراه اخطاریه جدید از سوی مرجع قضایی که در آن پرونده دارید و به آن حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا ارسال شده است.

در این شرایط، برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی می‌توانید از 2 روش مشاهده ابلاغیه با رمز شخصی از طریق سامانه ثنا و یا از اپلیکیشن عدالت همراه استفاده کنید.

سوالات متداول درباره مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی


آیا مشاهده ابلاغیه بدون رمز شخصی امکانپذیر است؟

بدون داشتن یکی از اطلاعات رمز شخصی و کد ملی نمی‌توانید نسبت به مشاهده ابلاغیه جدید اقدام کنید.

مدارک لازم برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز چیست؟

کد ملی شخص و رمز عبور ثنای فرد برای دریافت ابلاغیه با شماره ملی مورد نیاز است.

مشاهده ابلاغیه با کد ملی ثنا چگونه است؟

برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی ثنا باید در این سامانه ثبت نام کنید. سپس، وارد حساب کاربری خود شده و تعداد ابلاغیه‌های جدید ارسال شده را مشاهده کنید. در صورت تمایل می‌توانید بر روی گزینه نسخه چاپی ابلاغیه کلیک کرده و آن را دریافت کنید.

منبع : فراشناسا، ارائه دهنده خدمات احراز هویت و سرویس امضا دیجیتال

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

109 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *