مشاهده ابلاغیه با کد ملی

مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی

دریافت و مشاهده ابلاغیه با کد ملی از سامانه ثنا برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی امکانپذیر است. دریافت ابلاغیه با کد ملی جزو رایج‌ترین درخواست‌های افراد است. اگر می‌خواهید نحوه دیدن ابلاغیه دادگاه با کد ملی و رمز شخصی حقیقی را بدانید، همراه ما باشید.

برای ورود به سامانه ثنا روی لینک زیر کلیک کنید:

نحوه مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی


جهت مشاهده ابلاغیه با کد ملی بایستی دو مرحله را انجام دهید. مرحله اول ثبت نام در سامانه ثنا و مرحله دوم مشاهده ابلاغیه با کد ملی و یا رمز شخصی است. با طی کردن فرآیند کامل ثبت نام در ثنا می‌توانید ابلاغیه قضایی را با کد ملی ببینید. در ادامه جزئیات کامل هر مرحله توضیح داده خواهد شد.

روش 1: ثبت نام در ثنا (حضوری یا غیر حضوری)


نخستین مرحله برای رویت ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی، ثبت نام در سامانه ثنا است. در ثبت نام آنلاین می‌بایست به سایت https://sana.adliran.ir/ مراجعه کنید. ابتدا، ثبت نام و سپس، احراز هویت خودتان را به صورت الکترونیک انجام بدهید.

قبل از ثبت نام حضوری و عضویت در ثنا باید دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سطح شهر را بشناسید. چون ثبت نام حضوری در ثنا را نمی‌توانید به تنهایی انجام بدهید و نیاز به استفاده از خدمات دفاتر قضایی دارید. بعد از ثبت و تکمیل مشخصات شما در این دفاتر، باید مراحل احراز هویت را به پایان برسانید. پس از ثبت نام باید مراحل احراز هویت در ثنا را انجام بدهید. اگر احراز هویت شما تایید شد، رمز شخصی ثنا به شماره موبایلی که دارید، پیامک می‌شود.

نکته بسیار مهم و کاربردی: جهت ثبت نام در مراکز استان ها به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و در سایر شهرستان ها به دادگستری مربوطه مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: احراز هویت ثنا و ثبت نام ثنا با گوشی

نگاه کلی به مراحل ثبت نام در سامانه ابلاغ

 1. ثبت نام در سایت اصلی سامانه ابلاغ و یا مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی سطح شهر
 2. تکمیل مشخصات فردی
 3. پرداخت هزینه‌های ثبت نام در ثنا
 4. تکمیل مراحل احراز هویت ثنا (حضوری یا غیر حضوری)
 5. دریافت نتیجه “تایید” احراز هویت و ثبت نام
 6. دریافت رمز عبور شخصی (کد ثنا)
 7. ورود به سایت ابلاغ یا دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا
مراحل ثبت نام در سامانه ابلاغ

روش 2: مشاهده ابلاغیه با کد ملی در ثنا برای شخص حقیقی


برای دیدن ابلاغیه با کد ملی شخص حقیقی به چه اطلاعاتی نیاز است؟ کد ملی، رمز عبور دریافت شده (کد ثنا)، شماره موبایل و رمز دوم یکبار مصرف جهت دریافت ابلاغیه با شماره ملی لازم و ضروری هستند.

پس از ثبت نام در سامانه مشاهده ابلاغیه با کد ملی می‌توانید به آدرس اینترنتی عدل ایران eblagh.adliran.ir مراجعه کنید. شماره ملی، کد ثنا و شماره موبایل را درج کنید. بعد از دریافت رمز یکبار مصرف، آن را در مرحله بعد بنویسید. اگر اطلاعات شما صحت داشته باشند، وارد حساب کاربری خود در سامانه ثنا می‌شوید. کافی است تا بر روی دکمه “مشاهده ابلاغیه” کلیک کنید. در نهایت، با انتخاب گزینه دریافت و چاپ می‌توانید ابلاغیه را بگیرید.

نکته بسیار مهم: جهت ثبت نام در مراکز استان ها به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و در سایر شهرستان ها به دادگستری مربوطه مراجعه نمایید.

مشاهده ابلاغیه با کد ملی در ثنا

نگاه کلی به مراحل گرفتن و دیدن ابلاغیه قضایی با کد ملی

 1. مراجعه به آدرس اینترنتی eblagh.adliran.ir یا اپلیکیشن عدالت همراه
 2. درج شماره ملی، کد ثنا و شماره موبایل
 3. ورود به حساب کاربری در سامانه ثنا
 4. مشاهده ابلاغیه و دریافت آن

نکات مهم رویت ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی


 • ثبت نام، عضویت و احراز هویت در ثنا برای افرادی که پرونده در دستگاه قضایی دارند، لازم و ضروری است.
 • مشاهده ابلاغیه با کد ملی، بعد از افتتاح حساب کاربری در ثنا انجام خواهد شد.
 • از ارائه رمز عبور شخصی سامانه ثنا به افراد دیگر خودداری کنید.
 • شماره موبایل پیشنهادی شما باید تحت مالکیت خودتان باشد. در غیر اینصورت، نمی‌توانید ابلاغیه را در موبایل خود دریافت کنید.
 • متن ابلاغیه ها به صورت pdf است. پس باید نرم افزاری مثل (Adobe Acrobat Reader) که قابلیت نمایش pdf را دارد، بر روی سیستم خود نصب کنید.

سایر نکات مهم درباره رویت ابلاغیه در سامانه ثنا را در ادامه به طور مفصل توضیح داده ایم تا بدون ابهام بتوانید ابلاغیه های الکترونیک را مشاهده کنید. این نکات عبارتند از:

1- چگونه وارد سامانه ابلاغ شویم

برای ورود به سامانه ابلاغ می‌توانید از سایت ثنا و یا نسخه اپلیکیشنی آن (عدالت همراه) استفاده کنید. اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید، تنها می‌توانید از نسخه اپلیکیشنی ابلاغ برای گرفتن ابلاغیه استفاده کنید. در غیر اینصورت، شما می‌توانید از مرورگر و یا اپلیکیشن ثنا اقدام به دیدن ابلاغیه کنید و محدودیتی وجود ندارد. در صورتی که شخص حقوقی هستید، باید مراحل ورود به سامانه برای “اشخاص حقوقی” را انتخاب کنید. اگر برای پیگیری شکایت شخصی خود وارد سامانه ابلاغ شده اید، باید گزینه “اشخاص حقیقی” را انتخاب نمایید.

2- رمز شخصی در ثنا چیست و چه زمانی صادر می‌شود؟

رمز شخصی در سامانه ثنا همان رمز عبور می‌باشد. زمانی این رمز برای شما صادر می‌شود که اطلاعات اولیه ثبت نام را درج کرده باشید. سپس، با انجام دادن مراحل احراز هویت، پیامک تاییدیه از سوی قوه قضایی دریافت کنید. 2 راه برای دریافت رمز شخصی دارید.

 • نخستین راه، مراجعه به سامانه اینترنتی ثنا است. در این روش باید ثبت نام و احراز هویت را به صورت آنلاین انجام بدهید.
 • دومین راه، مراجعه به دفاتر رسیدگی کننده به مسائل قضایی است.

در هر 2 نوع نحوه ثبت نام در ثنا باید نتیجه احراز هویت شما “تایید” شده باشد تا رمز شخصی را دریافت کنید.

3- تفاوت رمز شخصی ثنا و رمز پرونده در چیست؟

رمز پرونده با رمز شخصی ثنا متفاوت می‌باشد. چون رمز پرونده از عدد 5 رقمی تشکیل شده و از سوی شعبه دادرسی برای شخص ارسال می‌شود. با داشتن این رمز می‌توانید پیگیری پرونده قضایی خود را انجام بدهید. در حالی که برای مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی باید رمز شخصی ثنا را داشته باشید. نحوه دریافت رمز شخصی ثنا به 2 صورت است. مراجعه با سایت سامانه ثنا، ثبت نام و احراز هویت به صورت آنلاین و دریافت رمز شخصی یا مراجعه حضوری به شعبه ارائه کننده خدمات به پرونده قضایی، دو روش معمول و رایج دریافت رمز شخصی در ثنا هستند.

4- رمز موقت سامانه ثنا چیست؟

رمز موقت سامانه ثنا پس از درج کد ملی و رمز عبور دائمی در سامانه ابلاغ به شماره موبایل اختصاصی کاربر صادر می‌شود. دلیل صدور این رمز، افزایش ایمنی و رعایت حریم خصوصی کاربران است. مدت اعتبار این رمز موقت، محدود است و بعد از درج کردن آن می‌توانید به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید.

5- مشاهده نسخه چاپی ابلاغیه جدید

در سامانه ابلاغ یا سامانه ثنا، گزینه‌ای مخصوص به مشاهده نسخه چاپی ابلاغیه جدید وجود دارد. با کلیک کردن بر روی این گزینه می‌توانید به تمامی جزئیات ابلاغیه دسترسی کامل داشته باشید. اگر بر روی گزینه “دریافت نسخه چاپی ابلاغیه” کلیک کنید، ابلاغیه در لپتاپ، موبایل و یا تبلت شما دانلود و ذخیره می‌شود.

6- مشاهده ابلاغیه الکترونیکی جدید با کد ملی

برای مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی باید بر روی گزینه‌ی “صفحه اصلی” کلیک کنید. اگر ابلاغیه جدیدی داشته باشید که آن را مشاهده نکرده اید، تعداد آن برای شما نمایش داده می‌شود. با کلیک کردن بر روی ابلاغیه‌های جدید می‌توانید لیست جدیدترین ابلاغیه‌های الکترونیک را مشاهده کنید.

اگر عدد صفر در ابلاغیه‌های الکترونیک جدید شما درج شده باشد، یعنی ابلاغیه‌ی جدیدی برای مشاهده و پیگیری ندارید. در این شرایط، باز هم می‌توانید ابلاغیه‌های قبلی را که دریافت کرده و خوانده اید، ببینید.

جدیدترین اطلاعیه درباره گرفتن ابلاغیه با کد ملی


در 14 آذر سال 1400، با اعلام رئیس پلیس فتا غرب استان تهران عوامل ارسال پیامک جعلی مشاهده ابلاغیه با کد ملی در سامانه ثنا دستگیر شدند.

در 22 آبان سال 1400، موضوع مهمی از سوی هیات عالی استان اصفهان به طور رسمی بیان شد. متن کامل این بیانیه را در بخش زیر می‌‎خوانید.

چنانچه متهم از طریق سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه با کد ملی احضار گردد، نیاز به درج آگهی احضار در روزنامه رسمی، موضوع ماده 174 قانون آیین دادرسی کیفری نخواهد بود.

هیات عالی استان اصفهان

در 8 تیر 1400، هشداری از سوی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا منتشر شد. متن اطلاعیه به شرح زیر است.

پیامک های ارسال شده از منابع ناشناس در رابطه با مشاهده ابلاغیه الکترونیکی که از شهروندان برای مشاهده ابلاغیه، درخواست وجه می کند، جعلی بوده و تنها روش معتبر مشاهده ابلاغیه با کد ملی از طریق سامانه ثنا می باشد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا

سوالات متداول درباره مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی


آیا مشاهده ابلاغیه با کد ملی بدون رمز شخصی امکانپذیر است؟

منظور از رمز شخصی همان رمز عبور ثنا است. جهت دریافت ابلاغیه با کد ملی باید رمز شخصی هم داشته باشید. در غیر اینصورت، با شماره پرونده خود می‌توانید اقدام به دیدن ابلاغیه کنید.

مدارک لازم برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز چیست؟

کد ملی شخص و رمز عبور ثنای او برای دریافت ابلاغیه با شماره ملی مورد نیاز است.

مشاهده ابلاغیه با کد ملی ثنا چگونه است؟

برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی ثنا باید در این سامانه ثبت نام کنید. سپس، وارد حساب کاربری خود شده و تعداد ابلاغیه‌های جدید ارسال شده را مشاهده کنید. در صورت تمایل می‌توانید بر روی گزینه نسخه چاپی ابلاغیه کلیک کرده و آن را دریافت کنید.

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

منبع : فراشناسا

52 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *