مشاهده ابلاغیه با کد ملی

مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی adliran ir

دریافت و مشاهده ابلاغیه با کد ملی از سامانه ثنا برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی امکانپذیر است. دریافت ابلاغیه با کد ملی جزو رایج‌ترین درخواست‌های افراد است. به طور معمول، پس از صدور ابلاغیه الکترونیکی برای افراد، پیامک مبتنی بر برای افراد صادر می‌شود. به همین ترتیب، آن‌ها می‌توانند از صدور و دریافت ابلاغیه جدید مطلع شوند. در صورتی که شما فرآیند ثبت نام و احراز هویت ثنا را در سایت ابلاغ انجام داده باشید، ورود به سامانه ثنا با رمز موقت برای شما میسر است. اگر می‌خواهید جزئیات دقیق مشاهده ابلاغیه دادگاه با کد ملی و رمز شخصی فرد حقیقی را بدانید، همراه ما باشید.

برای ورود به سامانه ثنا به سایت سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی (eblagh.adliran.ir) مراجعه کنید:

نحوه مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی


در یک نگاه، می‌توانیم فرآیند مشاهدە ابلاغیه با کد کلی و رمز شخصی را در بخش زیر بیان کنیم:

پس از دریافت پیامک مبتنی بر دریافت ابلاغیه جدید در سامانه ثنا می‌توانید وارد سامانه ابلاغیه الکترونیک شوید، کد ملی و رمز شخصی را وارد کنید تا بتوانید به مشاهده ابلاغیه جدید بپردازید.

جهت مشاهده ابلاغیه با کد ملی بایستی دو مرحله را انجام دهید. مرحله اول ثبت نام در سامانه ثنا و مرحله دوم مشاهده ابلاغیه با کد ملی و یا رمز شخصی است. با طی کردن فرآیند کامل ثبت نام در ثنا می‌توانید ابلاغیه قضایی را با کد ملی ببینید. در ادامه جزئیات کامل هر مرحله از مشاهدە ابلاغیه توضیح داده خواهد شد.

مرحله 1: ثبت نام در ثنا (حضوری یا غیر حضوری)


نخستین مرحله برای رویت ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی، ثبت نام در سامانه ثنا است. شما می‌توانید از یکی از دو روش حضوری و غیر حضوری برای ثبت نام در سایت ثنا استفاده کنید.

ثبت نام غیر حضوری

در ثبت نام آنلاین می‌بایست به سایت https://sana.adliran.ir/ مراجعه کنید. ابتدا، ثبت نام و سپس، مراحل احراز هویت خودتان را به صورت الکترونیک انجام بدهید.

بیشتر بخوانید: احراز هویت ثنا و ثبت نام ثنا با گوشی

ثبت نام حضوری

قبل از ثبت نام حضوری و عضویت در ثنا باید دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سطح شهر را بشناسید. چون ثبت نام حضوری در ثنا را نمی‌توانید به تنهایی انجام بدهید و نیاز به استفاده از خدمات دفاتر قضایی دارید. (بعد از ثبت و تکمیل مشخصات شما در این دفاتر، باید مراحل احراز هویت را به پایان برسانید. اگر احراز هویت شما تایید شد، رمز شخصی ثنا به شماره موبایلی که دارید، پیامک می‌شود.)

جهت ثبت نام در مراکز استان ها به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و در سایر شهرستان ها به دادگستری مربوطه مراجعه نمایید.

نگاه کلی به مراحل ثبت نام در سامانه ابلاغ

 1. ثبت نام آنلاین در سایت اصلی سامانه ابلاغ و یا ثبت نام در یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی سطح شهر
 2. تکمیل مشخصات فردی
 3. پرداخت هزینه‌های ثبت نام در ثنا
 4. تکمیل مراحل احراز هویت ثنا (فرآیند احراز هویت ثنا را می‌توانید آنلاین یا حضوری انجام بدهید.)
 5. دریافت نتیجه “تایید” احراز هویت و ثبت نام
 6. دریافت رمز عبور شخصی (کد ثنا) با پیامک قوه قضاییه
 7. ورود به سایت ابلاغ یا دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا
مراحل ثبت نام در سامانه ابلاغ

مرحله 2: مشاهده ابلاغیه با کد ملی در ثنا برای شخص حقیقی


برای دیدن ابلاغیه با کد ملی شخص حقیقی به چه اطلاعاتی نیاز است؟ کد ملی، رمز عبور دریافت شده (کد ثنا)، شماره موبایل و رمز دوم یکبار مصرف جهت دریافت ابلاغیه با شماره ملی لازم و ضروری هستند. راهنمای مراحل مشاهدە ابلاغیه به شرح زیر است:

گام 1: پس از ثبت نام در سامانه مشاهده ابلاغیه با کد ملی می‌توانید به آدرس اینترنتی عدل ایران eblagh.adliran.ir مراجعه کنید. شماره ملی، کد ثنا و شماره موبایل را درج کنید.

مشاهده ابلاغیه با کد ملی

گام 2: بعد از دریافت رمز یکبار مصرف، پیغامی همانند بخش زیر نمایش داده می‌شود. دقت داشته باشید که مشاهده ابلاغیه الکترونیکی بدون رمز شخصی برای شما میسر نیست. به همین دلیل، باید رمز شخصی و کد ملی خود را برای رویت ابلاغیه در سامانه ثنا وارد کنید.

ورود به سامانه ثنا با رمز موقت

گزینه “متوجه شدم” را انتخاب کنید تا به صفحه زیر هدایت شوید. (سعی کنید بلافاصله پس از دریافت رمز موقت در ثنا، آن را در کادر 1 بنویسید و بر روی دکمه شماره 2 کلیک کنید. در غیر اینصورت، دکمه شماره 3 را انتخاب کنید که رمز موقت جدید دیگری برای موبایل شما ارسال شود.)

مشاهدە ابلاغیه با کد ملی

گام 3: اگر اطلاعات شما صحت داشته باشند، وارد حساب کاربری خود در سامانه ثنا می‌شوید. نخستین صفحه‌ای که در حساب کاربری خود مشاهده می‌کنید، همانند تصویر صفحه زیر است:

مشاهده ابلاغیه با کد ملی در ثنا

کافی است تا بر روی دکمه “مشاهده ابلاغیه” کلیک کنید. در نهایت، با انتخاب گزینه دریافت و چاپ می‌توانید ابلاغیه را بگیرید.

نگاه کلی به مراحل گرفتن و دیدن ابلاغیه قضایی با کد ملی

 1. مراجعه به آدرس اینترنتی eblagh.adliran.ir یا اپلیکیشن عدالت همراه
 2. درج شماره ملی، رمز شخصی ثنا و شماره موبایل
 3. ورود به حساب کاربری در سامانه ثنا
 4. مشاهده ابلاغیه و دریافت آن

نکات مهم رویت ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی رمز شخصی


جهت مشاهده ابلاغیه با کد ملی لازم است تا به نکات مربوطه آن توجه داشته باشید. چنانچه لازم است بدانید که عدم رعایت این نکته‌ها، ممکن است به ضایع شدن حقوق قانونی شما منتهی شود. نکات مهم مربوط به مشاهدە ابلاغیه شامل موارد زیر است:

 • ثبت نام، عضویت و احراز هویت در ثنا برای افرادی که پرونده در دستگاه قضایی دارند، لازم و ضروری است.
 • مشاهده ابلاغیه با کد ملی، بعد از افتتاح حساب کاربری در ثنا انجام خواهد شد.
 • ابلاغیه جدید در سامانه ثنا به حساب کاربری اشخاص به معنای ابلاغ قانونی است. همچنین، این ابلاغیه دارای آثار قانونی همچون تاریخ ابلاغ می‌باشد. (حتی اگر ابلاغیه جدید توسط کاربر، باز و مشاهده نشود.)
 • اگر یکی از ابلاغیه‌های مربوط به دادخواست، زمان جلسه دادرسی و رای صادره از طریق مخاطب ابلاغیه مشاهده شود؛ رای نسبت به وی حضوری محسوب شده است. با توجه به این موضوع، چنین فردی حق واخواهی از رای صادره را نخواهد داشت؛ مگر اینکه در هیچ یک از جلسات دادگاه، حاضر نباشد.
 • در حالت معمول، هر زمان که ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا برای مخاطب ارسال می‌شود، یک پیامک نیز به شماره همراه او ارسال خواهد شد. اما بعضی از مواقع، به دلیل وجود اشکال در سیستم قوه قضاییه یا مخابرات، ممکن است که این پیامک با تاخیر زمانی برای شما ارسال ‌شود یا اینکه صادر نگردد.
 • در این حالت، تاریخ ابلاغ، تاریخ ورود به سامانه ثنا با رمز شخصی به حساب کاربری شخصی است. بر همین اساس توصیه می‌کنیم که ابلاغیه‌های جدید را بعد از وارد شدن به حساب کاربری خود در سامانه ثنا چک کنید. در این صورت است که از بروز خطاها و مشکلات مربوط به دریافت ابلاغیه از دادگاه جلوگیری خواهید کرد.
 • چنانچه ابلاغیه جدید در سامانه ثنا حاوی الزاماتی برای انجام کاری در مهلت خاص است، لازم می‌باشد که کاربران در اولین فرصت، اقدام به دریافت و چاپ ابلاغیه کنند. با به همراه داشتن نسخه چاپی ابلاغیه به دفاتر خدمات قضایی یا شعبه دادگاه مراجعه کرده تا از تضییع حقوق قانونی خود خودداری کنند.
 • از ارائه رمز عبور شخصی سامانه ثنا به افراد دیگر خودداری کنید.
 • شماره موبایل پیشنهادی شما باید تحت مالکیت خودتان باشد. در غیر اینصورت، نمی‌توانید ابلاغیه را در موبایل خود دریافت کنید.
 • متن ابلاغیه ها به صورت pdf است. پس باید نرم افزاری مثل (Adobe Acrobat Reader) که قابلیت نمایش pdf را دارد، بر روی سیستم خود نصب کنید.
 • مشاهده ابلاغیه الکترونیکی بدون رمز شخصی برای هیچ فرد حقیقی وجود ندارد. اگر رمز شخصی ثنا را فراموش کرده اید، بهتر است نسبت به بازیابی این رمز از سایت ثنا پیگیری کنید.
 • امکان مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی در اپلیکیشن عدالت همراه برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی وجود دارد.
 • برای رویت ابلاغیه در عدالت همراه باید رمز شخصی و کد ملی خود را وارد کنید.

سایر نکات مهم درباره رویت ابلاغیه در سامانه ثنا را در ادامه به طور مفصل توضیح داده ایم تا بدون ابهام بتوانید ابلاغیه های الکترونیک را مشاهده کنید. این نکات عبارتند از:

1 چگونه وارد سامانه ابلاغ شویم | نکات مشاهده ابلاغیه با رمز شخصی

برای ورود به سامانه ابلاغ و مشاهدە ابلاغیه می‌توانید از سایت ثنا و یا نسخه اپلیکیشنی آن (عدالت همراه) استفاده کنید. اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید، تنها می‌توانید از نسخه اپلیکیشنی ابلاغ برای گرفتن ابلاغیه استفاده کنید. در غیر اینصورت، شما می‌توانید از مرورگر و یا اپلیکیشن ثنا اقدام به دیدن ابلاغیه کنید و محدودیتی وجود ندارد. در صورتی که شخص حقوقی هستید، باید مراحل ورود به سامانه برای “اشخاص حقوقی” را انتخاب کنید. اگر برای پیگیری شکایت شخصی خود وارد سامانه ابلاغ شده اید، باید گزینه “اشخاص حقیقی” را انتخاب نمایید.

مشاهدە ابلاغیه

2 رمز شخصی در ثنا چیست و چه زمانی صادر می‌شود؟ | نکته مشاهده ابلاغیه با کد ملی

در حین طی کردن مراحل مشاهدە ابلاغیه ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که رمز عبور موقت چیست. در این بخش، به این موضوع پاسخ دادیم.

رمز شخصی در سامانه ثنا همان رمز عبور می‌باشد. زمانی این رمز برای شما صادر می‌شود که اطلاعات اولیه ثبت نام را درج کرده باشید. سپس، با انجام دادن مراحل احراز هویت، پیامک تاییدیه از سوی قوه قضایی دریافت کنید. 2 راه برای دریافت رمز شخصی دارید.

 • نخستین روش، مراجعه به سامانه اینترنتی ثنا است. در این روش باید ثبت نام و احراز هویت را به صورت آنلاین انجام بدهید.
 • دومین روش، مراجعه به دفاتر رسیدگی کننده به مسائل قضایی است.

در هر 2 نوع نحوه ثبت نام در ثنا باید نتیجه احراز هویت شما “تایید” شده باشد تا رمز شخصی را دریافت کنید.

3 تفاوت رمز شخصی ثنا و رمز پرونده در چیست؟ | مهم‌ترین نکات مشاهده ابلاغیه با رمز شخصی

رمز پرونده با رمز شخصی ثنا متفاوت می‌باشد. چون رمز پرونده از عدد 5 رقمی تشکیل شده و از سوی شعبه دادرسی برای شخص ارسال می‌شود. با داشتن این رمز می‌توانید پیگیری پرونده قضایی خود را انجام بدهید. در حالی که برای مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی باید رمز شخصی ثنا را داشته باشید. نحوه دریافت رمز شخصی ثنا به 2 صورت است. مراجعه با سایت سامانه ثنا، ثبت نام و احراز هویت به صورت آنلاین و دریافت رمز شخصی یا مراجعه حضوری به شعبه ارائه کننده خدمات به پرونده قضایی، دو روش معمول و رایج دریافت رمز شخصی در ثنا هستند.

4 رمز موقت سامانه ثنا در رویت ابلاغیه در سامانه ثنا با کد ملی

رمز موقت سامانه ثنا پس از درج کد ملی و رمز عبور دائمی در سامانه ابلاغ به شماره موبایل اختصاصی کاربر صادر می‌شود. دلیل صدور این رمز، افزایش ایمنی و رعایت حریم خصوصی کاربران است. مدت اعتبار این رمز موقت، محدود است و بعد از درج کردن آن می‌توانید به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید.

5 ورود به سامانه ثنا با رمز موقت در مشاهدە ابلاغیه جدید

این نکته را بدانید که برای هر بار ورود به سامانه ثنا باید رمز موقت را دریافت کنید. بنابراین، شماره موبایلی را در فرم ثبت نام ثنا وارد کنید که همواره به آن دسترسی دارید. به طور دقیق‌تر، تمامی افراد حقیقی و حقوقی برای ورود به سامانه ثنا به رمز موقت نیاز دارند.

پس از وارد کردن شماره ملی و رمز شخصی، اطلاعات شما استعلام می‌شود و رمز موقتی که فقط برای چند دقیقه اعتبار دارد، برای شما ارسال خواهد شد. به محض دریافت رمز موقت از سوی سامانه ثنا، آن را درج کنید و برای رویت ابلاغیه جدید در سامانه ثنا هدایت می‌شوید.

6 مشاهده نسخه چاپی ابلاغیه جدید

در سامانه ابلاغ یا سامانه ثنا، گزینه‌ای مخصوص به مشاهده نسخه چاپی ابلاغیه جدید وجود دارد. با کلیک کردن بر روی این گزینه می‌توانید به تمامی جزئیات ابلاغیه دسترسی کامل داشته باشید. اگر بر روی گزینه “دریافت نسخه چاپی ابلاغیه” کلیک کنید، ابلاغیه در لپتاپ، موبایل و یا تبلت شما دانلود و ذخیره می‌شود.

7 مشاهده ابلاغیه الکترونیکی جدید با کد ملی

برای مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی باید بر روی گزینه‌ی “صفحه اصلی” کلیک کنید. اگر ابلاغیه جدیدی داشته باشید که آن را مشاهده نکرده اید، تعداد آن برای شما نمایش داده می‌شود. با کلیک کردن بر روی ابلاغیه‌های جدید می‌توانید لیست جدیدترین ابلاغیه‌های الکترونیک را مشاهده کنید.

اگر عدد صفر در ابلاغیه‌های الکترونیک جدید شما درج شده باشد، یعنی ابلاغیه‌ی جدیدی برای مشاهده و پیگیری ندارید. در این شرایط، باز هم می‌توانید ابلاغیه‌های قبلی را که دریافت کرده و خوانده اید، ببینید.

جدیدترین اطلاعیه درباره گرفتن ابلاغیه با کد ملی


در 14 آذر سال 1400، با اعلام رئیس پلیس فتا غرب استان تهران عوامل ارسال پیامک جعلی مشاهده ابلاغیه با کد ملی در سامانه ثنا دستگیر شدند.

در 22 آبان سال 1400، موضوع مهمی از سوی هیات عالی استان اصفهان به طور رسمی بیان شد. متن کامل این بیانیه را در بخش زیر می‌‎خوانید.

چنانچه متهم از طریق سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه با کد ملی احضار گردد، نیاز به درج آگهی احضار در روزنامه رسمی، موضوع ماده 174 قانون آیین دادرسی کیفری نخواهد بود.

هیات عالی استان اصفهان

در 8 تیر 1400، هشداری از سوی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا منتشر شد. متن اطلاعیه به شرح زیر است.

پیامک های ارسال شده از منابع ناشناس در رابطه با مشاهده ابلاغیه الکترونیکی که از شهروندان برای مشاهده ابلاغیه، درخواست وجه می کند، جعلی بوده و تنها روش معتبر مشاهده ابلاغیه با کد ملی از طریق سامانه ثنا می باشد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا
مشاهده ابلاغیه با کد ملی
مشاهده ابلاغیه با کد ملی
مشاهده ابلاغیه با کد ملی
مشاهده ابلاغیه با کد ملی

ابلاغیه الکترونیکی شماره در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت یعنی چی ؟


افرادی که دارای حساب کاربری و پرونده قضایی در سامانه adliran ir مشاهده ابلاغیه الکترونیکی هستند؛ گاهی اوقات، پیامکی با مضمون زیر را دریافت می‌کنند:

“ابلاغیه الکترونیکی شماره در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت”

اکنون، سوالی برای این افراد ایجاد می‌شود که مفهوم این پیام چیست و چه باید کرد! پاسخ این سوال مهم را در بخش زیر بخوانید:

این پیامکی که از سوی قوه قضاییه دریافت کردید، به این معنا است که یک ابلاغیه به همراه اخطاریه جدید از سوی مرجع قضایی که در آن پرونده دارید؛ به حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا ارسال شده است.

در این شرایط، برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی می‌توانید از 2 روش مشاهده ابلاغیه با رمز شخصی از طریق سامانه ثنا و یا از تلفن همراه استفاده کنید.

مشاهده ابلاغیه جدید از طریق سایت ثنا به این صورت است که به سایت eblagh.adliran.ir مراجعه می‌کنید. سپس، برای ورود به سامانه ثنا از کد ملی و رمز شخصی استفاده می‌کنید. همچنین با اپلیکیشن عدالت همراه مجاز هستید که ابلاغیه جدید را با استفاده از موبایل، مشاهده و دریافت کنید.

سوالات متداول درباره مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی


آیا مشاهده ابلاغیه با کد ملی بدون رمز شخصی امکانپذیر است؟

منظور از رمز شخصی همان رمز عبور ثنا است. جهت دریافت ابلاغیه با کد ملی باید رمز شخصی هم داشته باشید. در غیر اینصورت، با شماره پرونده خود می‌توانید اقدام به دیدن ابلاغیه کنید.

مدارک لازم برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز چیست؟

کد ملی شخص و رمز عبور ثنای او برای دریافت ابلاغیه با شماره ملی مورد نیاز است.

مشاهده ابلاغیه با کد ملی ثنا چگونه است؟

برای مشاهده ابلاغیه با کد ملی ثنا باید در این سامانه ثبت نام کنید. سپس، وارد حساب کاربری خود شده و تعداد ابلاغیه‌های جدید ارسال شده را مشاهده کنید. در صورت تمایل می‌توانید بر روی گزینه نسخه چاپی ابلاغیه کلیک کرده و آن را دریافت کنید.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

59 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *