مشکلات ثنا - رفع خطای ثنا

مشکلات سامانه ثنا و رفع 4 خطای سایت ابلاغ

قطعی سایت ثنا و یا روبرو شدن با انواع خطا می‌توانند بخشی از مشکلات سامانه ثنا باشند. شما می‌توانید بخشی از این خطاها را به طور کامل رفع کنید. برای مثال، خطاهای سامانه ثنا که با عدد 5 شروع می‌شوند، ارور سرور سایت است. اما در مقابل، برای رفع خطای 337 سامانه ثنا باید خودتان از روش‌های رفع انواع خطا در سامانه ثنا استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا انواع مشکلات رایج ثنا و رفع آن‌ها را به طور کامل بررسی کنیم.

انواع مشکلات سامانه ثنا و راه حل آن‌ها


مشکلات ثنا برای افرادی که قصد ثبت نام در سامانه ابلاغ و یا ورود به سامانه ثنا با گوشی را دارند، باعث می‌شود که سایت باز نشود. برای رفع مشکل باز نشدن سایت ابلاغ باید به دنبال بررسی عوامل قطعی این سایت بود که در ادامه به آن‌ها پرداختیم.

1- خطای فراموشی رمز شخصی ثنا

رمز شخصی ثنا در همان ابتدای ثبت نام در ثنا با گوشی برای شما صادر می‎شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که رمز شخصی خود را به هر دلیلی فراموش کرده‌اید و می‌خواهید فرآیند مشاهده ابلاغیه با موبایل در ثنا و یا مشاهده رای دادگاه را انجام بدهید، باید مراحل رفع این خطا را به صورت مرحله به مرحله طی کنید.

بیشتر بخوانید: مشاهده ابلاغیه با کد ملی

رفع خطای فراموشی رمز شخصی در سایت ثنا (بازیابی رمز ثنا)

1- وارد سایت رسمی ابلاغ شوید. سپس، بر روی گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده ام” کلیک کنید.

2- صفحه‌ای مطابق با شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود که باید اطلاعات آن را به درستی درج کنید. سپس، بر روی گزینه “ارسال کد فعالسازی” کلیک کنید تا پیامک آن برای شماره موبایل شما ارسال شود.

نکته 1: اگر شناسنامه شما از نوع المثنی است، باید شماره شناسنامه اصلی خود را در سایت ثنا وارد کنید تا با مشکلات ثنا و رفع آن روبرو نشوید.

نکته 2: برای رفع خطای ورود سریال شناسنامه ثنا، تنها بخش عددی شماره شناسنامه را در سایت بنویسید. چون با وارد کردن حروف شماره شناسنامه با خطای سریال شناسنامه روبرو می‌شوید.

3- بعد از اینکه کد فعالسازی برای شماره موبایل شما پیامک شد، آن را دوباره در بخش دوم وارد کنید.

2- کوچک بودن صفحه مرورگر

یکی از مشکلات باز نشدن سایت ابلاغ این است که با موبایل خود وارد می‌شوید. در بعضی از مدل‌های موبایل که صفحه نمایش کوچکی دارند، سایت ثنا ارور می‌دهد و نمی‎توانید وارد حساب کاربری خود در ثنا شوید.

رفع خطای ثنا: به هنگام ورود به سایت ثنا باید بر روی گزینه‌ی نمایش در کامپیوتر و یا ” Desktop Site” کلیک کنید.

3- باز نشدن سایت ثنا

در برخی از ساعت‌های روز، مشکل باز نشدن سایت ابلاغ وجود دارد. حال مشکل چیست و چه باید کرد؟

رفع خطای باز نشدن سایت ثنا: ساعت‌های اوج ترافیک ثنا، معمولا زمان خوبی برای مراجعه به این سایت نیستند. در حال حاضر، دقیقا مشخص نیست که سایت ابلاغ در چه بازه زمانی در اوج ترافیک خود قرار دارد. اما پیشبینی می‌کنیم ساعت‌های ابتدایی روزهای اول هفته، زمان‌هایی است که احتمال باز نشدن سایت ثنا بسیار زیاد است، مراجعه نکنید.

4- استفاده از نسخه قدیمی مرورگر

اگر مرورگر موبایل و یا لپتاپ و تبلت شما برای باز کردن سایت ثنا از نسخه‌های قدیمی باشد، سایت ثنا ارور می‌دهد و نمی‌توانید وارد آن شوید.

رفع خطای سامانه ثنا: راهنمایی که برای رفع مشکل ورود به ثنا می‌کنیم، این است که از نسخه‌های به روز مرورگر خود استفاده کنید تا احتمال خطای باز نشدن سایت ابلاغ به حداقل برسد.

سوالات متداول رفع مشکلات سامانه ثنا (سامانه ابلاغ)


خطا invalid username در سامانه ابلاغ برای چیست؟

این خطا در سایت ثنا به معنای اشتباه وارد کردن کد ملی است. در صورتی که چندین بار، کد ملی خود را اشتباه وارد کنید، برای رفع خطا باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید.

عوامل قطع شدن سامانه ثنا چیست؟

قطع شدن سامانه ثنا می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. نبود زیرساخت‌های لازم برای سایت ثنا، یکی از عوامل قطع شدن آن است.

کدام خطاهای سایت ابلاغ مربوط به سرور سامانه است؟

به طور معمول، خطاهایی که با عدد 5 آغاز مس‌شوند، مربوط به سرور سامانه ثنا هستند. خطاهایی مانند 500، 503 و 504 از خطاهای سایت ابلاغ می‌باشند.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

4 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *