احراز هویت اپراتورها

احراز هویت اپراتورها

خدمات احراز هویت برای اپراتورها، تاثیر بسزایی در گسترش خدمات و کیفیت پشتیبانی آنلاین دارد. چرا که مشتریان، با یک بار احراز و استفاده از امضای دیجیتالی می‌توانند از خدمات متنوع اپراتورها استفاده کنند. از سوی دیگر، گسترش خدمات اپراتورها به منزله فروش بیشتر و بدون محدودیت، امکانپذیر است.

با روی کار آمدن فناوری‌های جدید و پیشِ رو مانند Esim (EMBEDDED SIM)، خدمات احراز هویت برای شرکت‌های اپراتور می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند. چون Esim یا همان سیم‌کارت الکترونیکی، ماهیت فیزیکی ندارد و برای دریافت آن باید هویت فرد تایید شود.

پلتفرم فراشناسا، ارائه دهنده 2 سرویس امضای دیجیتال و احراز هویت غیرحضوری و بیومتریک برای اپراتورها است. برای کسب اطلاعات بیشتر، دکمه زیر را کلیک کنید.

کاربرد احراز هویت برای اپراتورها


امضای دیجیتال و احراز هویت برای اپراتورها موجب کاهش هزینه‌های پشتیبانی و مراجعه حضوری خواهد شد. این موضوع مهم، به نفع شرکت‌های اپراتور است. زیرا با یکبار احراز هویت و دریافت گواهی امضای دیجیتال، مدت ارائه خدمات کاهش می‌یابد و در زمان کمی، قادر به پاسخگویی درخواست‌های زیادی از مشتریان‌تان خواهید بود.

1 فروش آنلاین سیم‌کارت

فروش آنلاین سیم‌کارت یکی از راهکارهای گسترش خدمات به‌واسطه احراز هویت برای اپراتورها است. زیرا، زمانی که افراد احراز هویت را انجام می‌دهند و گواهی امضای دیجیتال دریافت می‌کنند، از این امضا می‌توانند برای اثبات هویت خود در اسناد فروش آنلاین سیم‌کارت استفاده کنند.

از آنجایی که فروش آنلاین سیم‌کارت با احراز هویت اپراتورها، قابل پیاده سازی است؛ در هر لحظه، هزاران نفر می‌توانند سیم‌کارت خریداری کنند و میزان فروش، روند صعودی داشته باشد.

2 تغییر مالکیت سیم‌کارت

در فرآیند تغییر مالکیت سیم‌کارت، هویت هر دو طرف انتقال دهنده و دریافت کننده باید تایید شده باشد. در شرایط فعلی، این دو فرد به همراه مدارک شناسایی خود به یکی از دفاتر پیشخوان مراجعه می‌کنند. چنانچه یکی از مدارک تکمیل نباشد، تغییر مالکیت سیم‌کارت صورت نمی‌گیرد.

با حذف فرآیند ارائه مدارک هویتی و مراجعه حضوری به دفترهای پیشخوان، نیروی انسانی کمتری درگیر این فرآیند خواهد شد.

3 مسدود کردن خط تلفن همراه

برای مسدود کردن سیم‌کارت به اطلاعات هویتی نیاز است. مسدودی سیم‌کارت، زمان زیادی از اپراتورها می‌گیرد؛ به خصوص زمانی که متقاضیان به صورت حضوری به دفترهای پیشخوان مراجعه کنند!

در صورتی که اگر افراد، بعد از احراز هویت اپراتورها، امضای دیجیتالی داشته باشند؛ مسدودی سیم‌کارت در کمتر از 15 دقیقه قابل انجام خواهد بود.

مزایای احراز هویت برای اپراتورها


اثبات هویت در زندگی مدرن، به یک کار روزمره تبدیل شده است. به طوری که حتی برای دریافت خدمات از اپراتورها می‌توان از روش اثبات هویت به صورت غیر حضوری و بیومتریک استفاده کرد.

اکنون، تصمیم داریم به مزیت‌های احراز هویت برای اپراتورها، اشاره کنیم:

1 هویت مشتری را تضمین می‌کند

استفاده از روش‌های احراز هویت برای اپراتورها، هویت مشتریان را تضمین می‌کند. زیرا، با وجود ویژگی‌های بیومتریک و استفاده از سیستم‌های مبتنی بر آن، کدهای عددی یکبار مصرف و چندبار مصرف حذف خواهند شد. بر همین اساس، هیچ فرد دیگری به اطلاعات بیومتریک سایر افراد دسترسی ندارد تا بتواند اقدامات جعل هویتی را انجام بدهد.

2 یک روش غیرقابل شکست است

استفاده از ویژگی‌های بیومتریک مانند اثر انگشت، چهره و سایر ویژگی‌ها، احراز هویت را به یک راه حل غیرقابل شکست تبدیل می‌کند که مانع از نفوذ مجرمان سایبری به دسترسی‌های ایمن خواهد شد. در این روش، هیچ فردی نمی‌تواند رمز عبور خود را به کسی بگوید و یا از آن نگهداری کند. چرا که به واسطه تایید هویت بیومتریک اپراتورها، هیچ رمز عبوری تولید نمی‌شود.

3 دسترسی سریع‌تر امکانپذیر است

وارد کردن کدهای امنیتی برای دسترسی به خدماتی که اپراتورها ارائه می‌دهند، نیاز به زمان زیادی دارد. حتی اگر کاربر، رمز عبور خود را به یاد داشته باشد، لازم است زمان قابل توجهی را صرف وارد کردن رمز عبور امنیتی کند.

در مقایسه با روش قبلی، استفاده از اطلاعات بیومتریک، نیاز به زمان کمتری دارد و سرعت ارائه خدمات افزایش پیدا می‌کند.

4 سیستم پایدار است

احراز هویت اپراتورها، بر روی افزایش اعتبار آن‌ها موثر است. بر همین اساس، الزامات فنی برای توسعه و بهبود سیستم‌های احراز هویت تعریف می‌شود.

سیستم‌های احراز هویتی که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند، می‌توانند پاسخگوی نیاز عمده اپراتورها که همان ثبات است؛ باشند.

منبع : فراشناسا

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *