گرفتن کد بورسی برای اتباع خارجی - دریافت کد بورسی برای اتباع خارجی

گرفتن کد بورسی برای اتباع خارجی + مدارک و شرایط

گرفتن کد بورسی برای اتباع خارجی از همان زمانی که بحث ثبت نام در بورس و احراز هویت الکترونیکی سجام در سجام مطرح شد، بسیار داغ بود. چون به نظر می‌رسید که تنها افرادی که دارای ملیت ایرانی هستند، می‌توانند در سامانه بورس و سجام ثبت نام کنند. در این شرایط، نحوه دریافت کد بورسی اتباع خارجی چندان واضح و شفاف نبود. اگر شما هم برای اولین بار می‌خواهید نحوه دریافت کد بورسی برای اتباع غیر ایرانی را بدانید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در صورتی که پاسخ سوال خود را دریافت نکردید، در بخش نظرات از ما بپرسید تا پاسخ بدهیم.

نحوه گرفتن کد بورسی برای اتباع خارجی و غیر ایرانی در 3 مرحله


همه‌ی افرادی که می‌خواهند سرمایه گذاری در بورس داشته باشند، باید کد بورسی داشته باشند. دریافت کد بورسی برای ایرانیان به این صورت است که باید ثبت نام اتباع در سجام را انجام بدهند. سپس، احراز هویت سجام را انجام بدهند و یک کارگزاری را برای حضور در بازار مالی بورس انتخاب کنند. در ادامه، شاهد 3 مرحله دریافت کد بورسی افرادی با اتباع خارجی هستید.

مرحله 1: مدارک شناسایی اتباع خارجی

نخستین گامی که باید برای گرفتن کد بورسی اتباع خارجی انجام بدهید، تهیه مدارک شناسایی مختص به اتباع است. این مدارک عبارتند از:

  1. اصل پاسپورت یا گذرنامه فرد
  2. ارائه مدرک هویتی که نام پدر شخص متقاضی در آن ذکر شده باشد.
  3. داشتن یک حساب بانکی به نام شخص متقاضی دریافت کد بورسی
  4. مدارک و اطلاعات هویتی دقیق فرد متقاضی
  5. آدرس محل سکونت متقاضی
  6. اطلاعات تماس مانند شماره همراه، تلفن، ایمیل و …

مرحله 2: مراجعه حضوری به یکی از کارگزاری‌های معتبر تهران و تکمیل فرم‌ها

در مرحله دوم دریافت کد بورسی برای اتباع خارجی نیاز است تا آن‌ها به یکی از کارگزاری‌های معتبر در شهر تهران مراجعه کنند. سپس، آن‌ها باید فرم‌های مربوطه را تکمیل و امضا نمایند. لازم به ذکر است که در این مرحله، فرد متقاضی باید مدارک ذکر شده در بخش قبلی را ارائه بدهند تا اطلاعات آن‌ها به سازمان بورس ارسال شود. به طور میانگین، 7 روز طول می‌کشد تا مراحل تایید اطلاعات آن‌ها انجام شود.

مرحله 3: دریافت کد بورسی 2 زبانه برای اتباع خارجی

اگر اطلاعات خود را به درستی وارد کرده باشید، سازمان بورس می‌تواند یک کد بورسی 2 زبانه برای شما صادر کند. در واقع، کد بورسی آن‌ها به دو زبان فارسی و انگلیسی تعریف می‌شود. همچنین، اطلاعات ورود به حساب بورسی این افراد به صورت دوزبانه است.

خلاصه مراحل گرفتن کد بورسی برای اتباع خارجی


مراحل گرفتن کد بورسی برای اتباع خارجی با افراد ایرانی ساکن در داخل کشور بسیار متفاوت است. به صورتی که این افراد باید به صورت حضوری به یکی از مراکز معتبر بورسی در شهر تهران مراجعه نمایند. سپس، اطلاعات و مدارک خود را به سرپرست کارگزاری ارسال کنند و در نهایت، یک کد بورسی دو زبانه برای آن‌ها صادر می‌شود.

سوالات متداول نحوه ثبت نام در بورس برای اتباع خارجی


دریافت کد بورسی برای اتباع خارجی زیر 18 سال چگونه است؟

افراد غیر ایرانی زیر 18 سال برای دریافت کد بورسی باید به همراه سرپرست خود به یکی از کارگزاری‌های بورسی مراجعه نمایند. به هنگام مراجعه باید مدارک شناسایی اتباع خارجی را به طور کامل به همراه داشته باشند.

مدارک شناسایی اتباع خارجی برای گرفتن کد بورسی چیست؟

اصل پاسپورت یا گذرنامه فرد، آدرس محل سکونت متقاضی و اطلاعات تماس مانند شماره همراه، تلفن، ایمیل جزو مدارک شناسایی لازم گرفتن کد بورسی برای اتباع خارجی به شمار می‌روند.

مراحل گرفتن کد بورسی اتباع خارجی چیست؟

مراجعه به کارگزاری معتبر در شهر تهران، یکی از مراحل گرفتن کد بورسی اتباع خارجی به شمار می‌آید. سایر این مراحل را در مقاله بررسی کردیم.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

یک پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *