پیامک رای صادر شد

پیامک رای صادر شد یعنی چی ؟

در پاسخ به سوال پیامک رای صادر شد یعنی چه ؟ باید بگوییم، زمانی که فرآیند رسیدگی به پرونده به طور کامل در دادگاه رسیدگی کند، می‌تواند رای صادر شود. بعد از اینکه “اس ام اس رای نهایی صادر شد” را دریافت کردید، شما مطلع می‌شوید که رای در مورد پرونده رای صادر شده است. اگر تمایل دارید تا با اقدامات بعد از صادر شدن رای دادگاه آشنایی پیدا کنید، در ادامه همراه ما باشید.

معنی پیامک رای صادر شد چیست؟


وقتی با اس ام اس رای صادر شد ، مواجه می‌شوید؛ یعنی حکم برای پرونده شما صادر شده است. در این شرایط، ممکن است که شما و یا طرف مقابل‌تان محکوم شده باشید. به طور کلی، پیامک صادر شدن رای دادگاه به شما اطلاع می‌دهد که دادگاه در مورد پرونده شما، تصمیم گرفته است و شما باید از این موضوع، اطلاع پیدا کنید. در بخش زیر، توضیح جامع‌تری درباره رای صادره دادگاه را ارائه کردیم که کمک زیادی به شما می‌کند.

اس ام اس رای صادر شد یعنی چه ؟


قوه قضائیه دارای ساختار قانون‌مندی که شامل دادگاه‌های بدوی، دادگاه‌های تجدید نظر، دیوان عالی کشور، دادگاه‌های حقوقی و کیفری و خانواده به همراه دادسراها است، می‌تواند فرآیند صدور رای را انجام دهد و به جرایم افراد رسیدگی کند. با الکترونیکی شدن فرآیندهایی نظیر مشاهده ابلاغیه با کد ملی ، اطلاعیه صادر شدن رای برای شما پیامک می‌شود.

علاوه براین، همه‌ی افراد هر روز نمی‌توانند که رای صادرشده دادگاه را در سامانه ثنا مشاهده کنند، قوه قضاییه از خدمات پیامکی استفاده کرد تا افراد به سادگی بتوانند از صدور احضاریه دادگاه اطمینان پیدا کنند.

در این راستا، دادگاه‌ها بر طبق آیین داردسی خود عمل می‌کنند و پس از مشخص شدن جنبه‌های متعدد پرونده (هم در دعاوی حقیقی و هم در دعاوی حقوقی)، اقدام به صدور رای خود می‌کنند. با اعلام پیامکی رای صادر شده، افراد می‌بایست در زمان کوتاه و آسان نسبت به آن اعتراض نمایند. در صورتی که شما از این فرصت استفاده نکنید، امکان اعتراض پس از این زمان، برای شما فراهم نیست.

بعد از دریافت پیامک رای صادر شد چه کنیم


پس از دریافت پیامک رای صادر شده ، می‌توانید فرایند رسیدگی به دعاوی را آغاز کنید. یعنی شما می‌توانید مشاهده رای دادگاه در ثنا را به صورت آنلاین انجام بدهید. دقت داشته باشید که به محض دریافت اس ام اس رای صادر شد ، هر دو طرف دعوی می‌توانید به سامانه عدل ایران مراجعه کرده و رای صادره را مشاهده کنید. با این حال، در این شرایط ممکن است که قرار، به جای حکم برای شما صادر شده باشد.

اگر پیامک رای صادر شده را هر کدام از طرفین دعوی پیگیری نکردند و از زمان آن هم گذشته بود، باید فرآیند اعتراض به رای دادگاه را طی کنید!

از اقداماتی که بعد از پیامک رای صادر شد باید انجام بدهید، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

اولین قدمی که پس از دریافت پیامک صادر شدن رای دادگاه باید انجام بدهید، ثبت نام در سامانه ثنا است. اگر تا اکنون، اقدام به ثبت نام در سامانه ثنا نکردید؛ آموزش آن را از طریق لینک زیر دریافت کنید:

بیشتر بخوانید: ثبت نام ثنا با گوشی

دومین قدمی که باید انجام بدهید، ورود به سامانه ثنا و وارد کردن رمز شخصی است. لازم است بدانید که تمامی فرآیندهای بعد از دریافت اس ام اس رای صادر شد را باید به صورت آنلاین انجام بدهید.

سایر قدم‌های مشاهده رای صادر شده پرونده (به همراه آموزش تصویری و مرحله به مرحله) را از طریق لینک زیر می‌توانید انجام بدهید:

حتما بخوانید: مشاهده رای دادگاه در ثنا

سوالات متداول رای صادره دادگاه


اس ام اس رای صادر شد یعنی چه

اگر دادگاه در مورد پرونده شما، رای صادر کرده باشد؛ اس ام اس رای صادر شد برای شما ارسال می‌شود.

پیامک رای صادر شد چه کنیم

شما به‌عنوان یکی از طرفین دعوی پس از دریافت پیامک رای صادر شد باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده و اقدام به مشاهده ابلاغیه کنید.

پیامک در مورد پرونده رای صادر شد اما نمی‌توانم آن را مشاهده کنم!

دقت داشته باشید که پس از دریافت اس ام اس صادر شدن رای دادگاه به دلیل انجام تشریفات قانونی ممکن است که نتوانید رای صادره را مشاهده کنید.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *