هزینه احراز هویت سجام

هزینه احراز هویت سجام چقدر است؟

پاسخ به این سوال که هزینه احراز هویت سجام و تعرفه خدمات آن چقدر است؟ حتی برای افراد خارج از کشور اهمیت دارد. چون برخی از کارگزاری‌ها و یا دفاتر پیشخوان، مبلغی بیشتر از هزینه معمول برای احراز هویت را از افراد دریافت می‌کنند. در سال 99، قیمت احراز هویت در سامانه سجام افزایش پیدا کرد. به منظور اینکه بدانید حد معمول حق ثبت نام و احراز هویت در سجام چقدر است، همراه ما باشید.

هزینه احراز هویت سجام

ثبت نام در سامانه سجام رایگان است. اما احراز هویت سجام غیر رایگان می‌باشد و برای دریافت نتایج می‌بایست هزینه‌ای را بپردازید. البته در اواخر سال 1399، اطلاعیه‌ای مبتنی بر رایگان شدن هزینه احراز هویت صادر شد که بعدها، تایید نشد. هم اکنون، برای احراز هویت سجام نیاز است تا مبلغی را برای انجام خدمات واریز کنید.

دقت داشته باشید که حق خدمات احراز هویت سجام در انواع مراجعات متفاوت است.

1- حق احراز هویت الکترونیکی سجام

هزینه ثبت نام در سجام برای افرادی که از اپلیکیشن‌های احراز هویت سجام غیر حضوری استفاده می‌کنند، در سال جدید 10 هزار تومان است. دلایل متعددی از سوی مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار کشور برای تصویب و تایید این مبلغ در نظر گرفته شده است.

احراز هویت غیر حضوری (الکترونیک) مبتنی بر یک تکنولوژی بومی‌سازی شده و هوش مصنوعی می‌باشد که از سوی چند شرکت دانش بنیان داخلی طراحی شده است.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار کشور

کاهش هزینه رفت و آمد و کاهش احتمال ابتلا به کرونا جزو مزیت‌های احراز هویت الکترونیکی در سجام است. فراشناسا که قدرتمندترین پلتفرم احراز هویت در کشور است، با ارائه اپلیکیشن توانسته تا نیاز افراد جامعه را برطرف کند.

حق احراز هویت الکترونیکی سجام
حق احراز هویت الکترونیکی سجام

2- هزینه احراز هویت در دفاتر پیشخوان

به طور معمول، هزینه احراز هویت در دفاتر پیشخوان هم 10 هزار تومان است. این آمار متعلق به سال 99 است. در سال 1400، هزینه‌ی دیگری مبتنی بر کارمزد پیشخوان دولت دریافت می‌شود. به همین خاطر، حداکثر مبلغ احراز هویت در سجام، 15 هزار تومان است. در صورتی هم که خواسته باشید ثبت نام در سجام را در دفاتر پیشخوان انجام بدهید، حداقل و حداکثر مبلغی بین 20 تا 30 هزار تومان را می‌بایست پرداخت نمایید.

اگر هزینه احراز هویت در دفاتر پیشخوان بیشتر از 30 تومان پرداخت کرده اید، می‌توانید با شماره 6461 تماس بگیرد و تخلفات را گزارش بدهید.

3- تعرفه احراز هویت برای افراد زیر 18 سال

هزینه احراز هویت برای افراد زیر 18 سال هم 10 الی 15 هزار تومان است. اگر احراز هویت سجام افراد زیر 18 سال را در دفاتر پیشخوان انجام بدهید، 15 هزار تومان می‌پردازید. در غیر اینصورت، هزینه احراز هویت الکترونیکی کودکان، 10 هزار تومان است.

4- تعرفه خدمات احراز هویت سجام خارج از کشور

هزینه رایگان احراز هویت سجام برای افراد خارج از کشور صحت دارد. چون مدیر مرکز تماس ۱۵۶۹ درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه در اردیبهشت سال 1400 بیان کرد که اگر فرد دارای حساب ایرانی است، می‌تواند 10 هزار تومان خود را پرداخت کند. در غیر اینصورت، او می‌تواند توسط لینک‌های رایگان در سجام ثبت نام نماید.

سوالات متداول تعرفه احراز هویت

هزینه احراز هویت الکترونیکی در سجام چقدر است؟

حق خدمات احراز هویت غیر حضوری سجام، 10 هزار تومان است. در صورتی که در کارگزاری‌ها اقدام به احراز هویت غیر حضوری کنید، می‌توانید کمتر از 10 هزار تومان هم پرداخت نمایید.

هزینه احراز هویت سجام در خارج از کشور چقدر است؟

تعرفه احراز هویت سجام برای خارج از کشور توسط لینک‌های خاص می‌تواند رایگان محاسبه شود.

تعرفه خدمات سجام در دفاتر پیشخوان چگونه است؟

تعرفه خدمات سجام در دفاتر پیشخوان سال 99، تنها 10 هزار تومان بود. در حال حاضر، 5 هزار تومان بیشتر بابت کارمزد خدمات دریافت می‌شود. بنابراین، هزینه احراز هویت در دفاتر پیشخوان، 15 هزار تومان است.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *