دیدن ابلاغیه با موبایل

مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی (ورود به سامانه ابلاغ با گوشی)

آشنایی با روش‌های مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی و یا دستگاه‌های هوشمند شخصی به افرادی که پیامک ابلاغیه جدید الکترونیک دریافت کرده اند، بسیار کمک می‌کند. چون از سال 95 به بعد، تنها راه دریافت و مشاهده ابلاغیه با موبایل ، مراجعه به سایت عدل ایران و یا برنامه ابلاغیه با موبایل آن شد. همراه ما باشید تا جزئیات دقیق و نکات مهم گرفتن ابلاغیه با گوشی را مرحله به مرحله توضیح بدهیم.

مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی (مشاهده ابلاغیه با موبایل انلاین)


اکنون ممکن است این سوال را با خود بپرسید که “چه زمانی می‌توانم ابلاغیه جدید را با موبایل ببینم؟”. پاسخ این است که اگر ابلاغیه‌ی جدیدی داشته باشید، اطلاعیه‌ی آن برای شما پیامک می‌شود. سپس، مشاهده ابلاغیه جدید با موبایل با کد ملی و رمز عبور شخصی خود می‌توانید انجام بدهید و آن را دریافت کنید.

مشاهده ابلاغیه با موبایل انلاین برای تمامی افرادی که گوشی هوشمند دارند، امکانپذیر است. حتی افرادی که موبایل آیفون دارند، می‌توانند مشاهده ابلاغیه با موبایل را انجام بدهند. در ادامه، مراحل ورود به سامانه ثنا با گوشی و مشاهده آن را می‌توانید با جزئیات کامل بررسی کنید. گرفتن ابلاغیه با گوشی در مرورگر و اپلیکیشن ثنا، 2 راه پیش‌ روی شما هستند.

روش اول: مشاهده ابلاغیه با موبایل عدالت همراه


ورود به اپلیکیشن عدالت همراه، هیچ نوع محدودیت زمانی ندارد. همچنین، تمامی افراد با هر نوع دستگاه‌ موبایل هوشمند برای ورود به این سامانه با محدودیتی روبرو نیستند. یعنی افرادی هم که آیفون دارند، می‌توانند از خدمات این برنامه بهره‌مند شوند. راهنمای دانلود، نصب و مشاهده ابلاغیه با موبایل عدالت همراه را در ادامه مطالعه کنید:

راهنمای دانلود برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل


برای دانلود برنامه مشاهده موبایل اندروید اینجا لینک کلیک کنید.

برای دانلود برنامه مشاهده موبایل آیفون اینجا لینک کلیک کنید.

پس از دانلود برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل ، آن را نصب کنید. سپس، نحوه ورود خود را به‌عنوان شخصی حقیقی، شخص حقوقی و سمت قضایی انتخاب کنید. با انتخاب کرده نحوه ورود خود، اطلاعات ضروری را بنویسید تا کد رمز موقت برای شما ارسال شود. پس از ارسال این کد و نوشتن آن، وارد حساب کاربری خود می‌شوید. اگر تمایل دارید تا با نکات نصب برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل آشنا شوید، پاراگراف بعدی برای شما است:

نکات نصب برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل


برنامه ابلاغیه با موبایل ارائه دهنده بسیاری از خدمات حقوقی است. این خدمات حقوقی عبارتند از:

 • مشاهده ابلاغ الکترونیک دعاوی
 • سامانه نوبت دهی
 • دریافت گواهی عدم سو پیشینه
 • نظرسنجی
 • سامانه اطلاع رسانی پرونده
 • دریافت نوتیفیکیشن برای کاربران

برای استفاده از این اپلیکیشن نیاز است تا به 2 نکته‌ی زیر دقت کنید:

 1. فیلترشکن خود را غیر فعال کنید.
 2. همچنین، بهتر است در مکانی قرار داشته باشید که موبایل شما، آنتن دهی مناسبی داشته باشد.

در سال‌های پیش (آذر سال 95)، نرم افزار مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی به نام Eblagh وجود داشت که افراد می‌توانستند ابلاغیه‌های دادگاه را بدون واسطه دریافت و مشاهده کنند. اکنون، این اپلیکیشن، فعال نیست و نمی‌توانید از خدمات آن استفاده کنید. در حال حاضر، اپلیکیشن دیگری به نام “عدالت همراه” آمده است که تمامی افراد دارای موبایل اندرویدی و آیفون می‌توانند آن را دانلود و نصب نمایند.

نحوه ورود به عدالت همراه ios مانند مراحلی است که در نسخه اندرویدی آن می‌توانید انجام بدهید. مراحل ورود به این برنامه عبارتند از:

مرحله 1: انتخاب گزینه ورود (اشخاص حقیقی، حقوقی و سمت قضایی)

در این مرحله باید براساس نحوه ثبت نام خود در ثنا، یکی از گزینه‌های حقیقی، حقوقی و سمت قضایی را برای مشاهده ابلاغیه با موبایل انتخاب کنید. بدیهی است که اطلاعات لازم برای ورود به هر کدام از حساب‌های کاربری متفاوت است. اگر شما جزو افراد حقیقی هستید، باید کد ملی و رمز شخصی ثنا را برای گرفتن ابلاغیه با گوشی درج کنید.

نحوه ورود اشخاص حقیقی

هم اکنون، آموزش قدم به قدم مشاهده ابلاغیه با کد ملی و رمز شخصی را دریافت کنید.

مرحله 2: فعالسازی دریافت رمز موقت و نوشتن آن در عدالت همراه app

رمز موقت ثنا برای ورود به برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل از نوع 6 رقمی است که در حدود 2 دقیقه هم اعتبار دارد. پس از انتخاب گزینه فعالسازی دریافت رمز موقت، این نوع رمز به شماره موبایل شما ارسال می‌شود. در صورتی که بخواهید کد موقت دلخواه خود را به صورت آفلاین دریافت کنید، باید کد زیر را به شماره 1000491 ارسال کنید.

رمز 5 رقمی موقت و دلخواه#کد ملی#5

اگر کد تایید را دریافت کرده اید و با گذشت زمان منقضی شده است، باید گزینه “ارسال مجدد رمز” را انتخاب کنید.

فعالسازی دریافت رمز موقت و درج آن

آیا دیدن ابلاغیه با موبایل بدون کد ملی و رمز شخصی ممکن است؟

درج کردن کد ملی و رمز شخصی برای مشاهده ابلاغیه با موبایل می‌توان زمان زیادی را از شما بگیرد. در این شرایط، سامانه ابلاغ راه حلی را در نظر گرفته است. پیامی مشابه با پیام زیر برای شما نمایش داده می‌شود:

(اگر دوست داشته باشید که از اثر انگشت خود به جای کد ملی و رمز شخصی استفاده کنید، می‌توانید این قابلیت را در موبایل خودتان فعال کنید.)

دیدن ابلاغیه با موبایل بدون کد ملی و رمز شخصی

مرحله 3: مشاهده ابلاغیه با موبایل در عدالت همراه برای آیفون و اندروید

اگر ابلاغیه الکترونیک جدیدی داشته باشید که آن را تا به حال نخوانده اید، تعداد آن را می‌توانید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که تعداد ابلاغیه‌ها با رنگ قرمز نمایش داده می‌شوند. در عکس زیر، ابلاغیه‌ی جدیدی برای مشاهده با موبایل با کد ملی وجود ندارد. چون عدد نوشته شده، 0 است.

روش دوم: مشاهده ابلاغیه با موبایل انلاین (با مرورگر)


افرادی که موبایل آیفون دارند، نمی‌توانند از روش دیدن ابلاغیه آنلاین با گوشی در مرورگر خود استفاده کنند. این افراد باید دانلود برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل را انجام بدهند. این درحالی است که افرادی که موبایل اندرویدی دارند، می‌توانند هم از مرورگر و هم از اپلیکیشن عدالت همراه برای مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی و رمز شخصی خود استفاده کنند.

مراحل مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی (با مرورگر)


برای مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی و با استفاده از مرورگر، نیازی نیست که اپلیکیشنی نصب کنید. کافی است به سایت ثنا یا ابلاغ با نشانی اینترنتی https://sana.adliran.ir/Sana/Index#/Main مراجعه کنید. سپس، مراحل 1 تا 4 را به ترتیب و با دقت کافی انجام بدهید. این مراحل عبارتند از:

مرحله 1: انتخاب یک گزینه از بین شخص “حقیقی”، “حقوقی” و “قضایی”

زمانی که وارد سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی می‌شوید، 3 گزینه “شخص حقیقی”، “شخص حقوقی” و “شخص قضایی” را می‌بینید. اگر شما در حین ثبت نام اینترنتی در ثنا، گزینه‌ “شخص حقیقی” را انتخاب کرده اید، در اینجا هم باید شخص حقیقی را انتخاب کنید. در غیر اینصورت، باید گزینه “شخص حقوقی” را انتخاب نمایید.

 مشاهده ابلاغیه با موبایل

مرحله 2: درج اطلاعات مهم (شماره ملی و رمز شخصی و یا شناسه حقوقی)

بعد از مشخص کردن نحوه ورود خود به این سامانه، باید فیلدهایی که با رنگ قرمز مشخص شده اند؛ به درستی پُر کنید. برای مثال، اشخاص حقیقی باید “شماره ملی” و “رمز شخصی” خود را درج کنند. در صورتی که اشخاص حقوقی باید 3 نوع اطلاعات مهم مانند “شماره ملی”، “رمز شخصی” و “شناسه حقوقی” خود را درج کنند. رمز شخصی شما دارای 10 رقم عدد است که تنها باید از آن محافظت کنید و در دسترس عموم مردم قرار ندهید.

نکته: اگر گزینه‌ی “شناسه” را در حین درج اطلاعات مشاهده کردید، باید کد ملی خود را در آن درج کنید.

گرفتن ابلاغیه با گوشی - درج شماره ملی و رمز شخصی برای اشخاص حقیقی

مرحله 3: دریافت رمز موقت و نوشتن آن در سامانه ابلاغ با موبایل

در صورت درست بودن شماره همراه و کد ملی، رمز موقت برای شما ارسال می‌شود. این رمز موقت، 6 رقمی است. بلافاصله شماره موقت برای عبور ثنا را در سامانه ابلاغ با موبایل بنویسید. پس از آن، به حساب کاربری خود وارد می‌شوید.

: دریافت رمز موقت و درج آن

مرحله 4: مشاهده ابلاغیه با موبایل در زمان محدود

از همان ابتدا که وارد حساب کاربری خود در سامانه ابلاغ با موبایل می‌شوید، می‌توانید تعداد ابلاغیه‌های مشاهده نشده را ببینید. تعداد ابلاغیه‌های مشاهده نشده با رنگ نارنجی درج شده اند. بعد از آن بر روی گزینه “ابلاغیه های جدید” کلیک کنید تا بتوانید هر ابلاغیه با موبایل انلاین مشاهده کنید. دقت داشته باشید که زمان شما برای ورود به سامانه ثنا با گوشی محدود است. یعنی پیش از تمام شدن زمان خروج از ناحیه کاربری خود باید ابلاغیه‌ها را مشاهده کنید. مدت زمان مجاز شما در هر بار ورود به سامانه ابلاغ با موبایل، 15 دقیقه است. اگر این یک ربع تمام شود، باید مجددا وارد سایت ثنا شوید.

در تصویر زیر که بعد از بازکردن ابلاغیه الکترونیکی با گوشی مشاهده می کنید، تعداد ابلاغیه‌ها 0 عدد است. یعنی هیچ ابلاغیه‌ی الکترونیکی جدیدی برای مشاهده با موبایل و کد ملی وجود ندارد.

مشاهده ابلاغیه در زمان محدود

اگر رمز شخصی ثنا را فراموش کردم، چگونه با موبایل وارد سایت بشم؟

اگر رمز عبور یا رمز عبور شخصی در ثنا را فراموش کرده اید، باید گزینه “رمز عبور خود را فراموش کردم” را انتخاب کنید. سپس، یک مرحله را پشت سر بگذرانید. در آن مرحله باید اطلاعات شخصی و هویتی خود را درج کنید. این اطلاعات به شرح زیر هستند:

 1. شماره ملی
 2. تاریخ تولد
 3. سریال شناسنامه
 4. شماره همراه
 5. پست الکترونیک (اختیاری)

پس از درج شماره همراه، باید گزینه “ارسال کد فعالسازی” را انتخاب کنید. بلافاصله، یک کد فعالسازی برای شما پیامک می‌شود. اعتبار این کد از نوع موقت است. سپس باید گزینه “دریافت رمز شخصی جدید” را انتخاب کنید تا رمز شخصی جدید برای شما پیامک شود.

اطلاعیه‌های مرتبط با مشاهده ابلاغیه با موبایل با کد ملی


در 19 فروردین سال 1401، همچنان پیامک جعلی سامانه ثنا همچنان در ایلام قربانی می‌گیردو افراد برای لینک مشاهده ابلاغیه با موبایل فریب داده می‌شوند.

سرپرست پلیس فتا انتظامی استان ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا هشدار داد. سپس، بیان کرد که شهروندان به این گونه پیامک‌ها توجه نکنند.

در 7 اسفند ماه سال 1400، با وجود توصیه‌های پلیس فتا و قوه قضائیه در خصوص پیامک‌های کلاهبرداری مشاهده ابلاغیه با موبایل در سامانه ثنا، باز هم تعدادی از شهروندان ایرانی در دام سوء استفا کلاهبرداران قرار گرفتند. به نظر می‌رسد که این افراد، بر روی لینک در پیامک کلیک کرده و یک بدافزار در گوشی آن‌ها نصب شده است.

در 10 مرداد سال 1400، راه‌های کلاهبرداری با پیامک جعلی از طریق سامانه ثنا از سوی صدا و سیما اعلام شد. روش موثری که شما برای جلوگیری از کلاهبرداری از طریق این لینک‌های جعلی می‌توانید انجام بدهید، کلیک نکردن بر روی آن است. بنابراین، زمانی که پیامکی با محتوا‌هایی نظیر ابلاغیه و ثبت شکایت در سامانه ثنا از سوی شماره‌های جعلی ارسال می‌شود، بر روی آن لینک کلیک نکنید.

به منظور ورود به سامانه ثنا با گوشی و یا اپلیکیشن آن نیاز است تا ثبت نام ثنا و احراز هویت الکترونیکی آن را انجام داده باشید. در غیر اینصورت، ابتدا باید ثبت نام الکتریک خود را در ثنا انجام بدهید. با دریافت رمز عبور شخصی خود می‌توانید تمامی مراحل بالا را برای مشاهده ابلاغیه دادگاه با موبایل انجام بدهید.

سوالات متداول درباره مشاهده ابلاغیه با موبایل انلاین


آیا برای دیدن ابلاغیه با موبایل هم باید شماره ملی و رمز وارد کنیم؟

اگر برای اولین بار است که می‌خواهید ابلاغیه با موبایل را مشاهده کنید، باید کد ملی و رمز خود را درج کنید. برای دفعات بعدی می‌توانید اطلاعات ورود خود را ذخیره کنید تا دیدن ابلاغیه با موبایل، نیازی به درج کردن دوباره رمز و کد ملی ندارید.

نحوه مشاهده ابلاغیه با موبایل در گوشی سامسونگ چگونه است؟

مشاهده ابلاغیه الکترونیک با گوشی سامسونگ و یا هر نوع موبایل اندرویدی دیگر را می‌توانید با ورود به آدرس اینترنتی https://sana.adliran.ir/Sana/Index#/Main و یا نصب اپلیکیشن “عدالت همراه” انجام بدهید.

چگونه با گوشی ابلاغیه بگیریم

گرفتن ابلاغیه الکترونیکی با موبایل را تنها می‌توانید به صورت غیر حضوری انجام بدهید. مراحل خواندن ابلاغیه با گوشی را در این مقاله به طور کامل بخوانید.

منبع: فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

2 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *