درگاه احراز هویت

درگاه احراز هویت و بررسی 5 مزیت آن

با وجود درگاه احراز هویت آنلاین، چالش بسیاری از کسب و کارها برطرف شده است. زیرا، این روش از احراز هویت می‌تواند سطح بالایی از امنیت سایبری مشتریان یک کسب و کار را فراهم کند. بنابراین، احتمال سرقت و آسیب به داده‌های حیاتی برای افراد جاعل امکان پذیر نخواهد بود.

در ادامه همراه ما باشید تا به ماهیت درگاه احراز هویت غیر حضوری بپردازیم.

به طور کلی، درگاه احراز هویت آنلاین دارای امنیت یکسانی برای شرکت‌ها و مشتریان است. زیرا، این فناوری می‌تواند محیط بسیار امن‌تری را برای این دو دسته از افراد ایجاد کند.

درگاه احراز هویت چیست؟


اگر یک کسب و کار دارید که هر بار برای ارائه‌ی خدمات خود به احراز هویت نیاز دارید؛ می‌توانید از درگاه آن استفاده کنید. منظور از درگاه احراز هویت همان سایتی است که فرآیند authentication را در آن اجرا می‌کنید. بدیهی است که مشتریان شما برای ورود به سایت باید این فرآیند را انجام بدهند.

برای اجرای درگاه authentication می‌توانید از پلتفرم‌های تخصصی احراز هویت استفاده کنید. با استفاده از این روش، دیگر نیازی به برنامه نویسی برای دستیابی به چنین تکنولوژی نیست و هزینه‌ی کمتری را هم صرف خواهید کرد.

حتما بخوانید: خدمات احراز هویت غیر حضوری فراشناسا برای سازمان‌ها

مزیت‌های درگاه احراز هویت چیست؟


درگاه authentication دارای مزیت‌های زیادی برای کسب و کارها و هم مشتریان است. اگر تمایل دارید بدانید که این تکنولوژی تا چه حد می‌تواند برای شما سودمند باشد، چندی از مزیت‌های زیر را بخوانید.

1 بهبود تجربه کاربری

یکی از مزایای درگاه authentication در کسب و کارها، بهبود تجربه کاربری است. زیرا، پیاده سازی این درگاه‌ها بدون نیاز به صرف زمان بسیار طولانی انجام می‌شود و کار کردن با آن‌ها آسان است.

2 بالا بردن امنیت (حتی از راه دور)

در درگاه‌های احراز هویت که مشتریان شما که باید درخواستی برای تأیید احراز هویت ثانویه را دریافت کنند، از سرقت اطلاعات جلوگیری می‌شود. بر همین اساس، می‌توانیم بگوییم که پیاده سازی درگاه احراز هویت آنلاین می‌تواند امنیت دسترسی به پنل خدمات شما را حتی از راه دور هم افزایش بدهد.

3 بهره‌مندی از سطوح امنیتی بالا

استفاده از درگاه احراز هویت آنلاین به جای رمزهای عبور، راه حل بسیار مناسبی است. زیرا با این درگاه، امکان سرقت و یا جعل هویت در حین دسترسی به خدمات و یا امکانات مورد نظر وجود ندارد.

4 مقاوم در برابر force attacks

force attacks، یک نمونه از روش‌های هک رمز عبور و اطلاعات اعتباری است. اگر مشتریان شما از رمز عبور برای ورود به پنل خدمات استفاده کنند، ممکن است در معرض این نوع حمله قرار بگیرند.

5 کاهش هزینه‌ها در مدت طولانی

با درگاه احراز هویت آنلاین می‌تواند مشتریان خود را بشناسید و نیازی نیست که از سایر روش‌های اعتبارسنجی آن‌ها استفاده کنید. همچنین، زمانی که احراز هویت آن‌ها به صورت آنلاین و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می‌شود، هزینه‌های سربار کاهش پیدا می‌کنند. به طوری که همین هزینه‌ها را می‌توانید برای بهبود و توسعه‌ی کسب و کار خود تخصیص بدهید و نتایج آن را ارزیابی کنید.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *