ثبت نام سجام در منزل

احراز هویت سجام در منزل + ثبت نام سجام در منزل

روش‌های احراز هویت سجام در منزل باعث شده است تا افراد بتوانند به سادگی مراحل ثبت نام و احراز هویت سجام در خانه را انجام بدهند. یکی از این روش‌ها، استفاده از اپلیکیشن احراز هویت سجام در منزل است. اپلیکیشن های قدرت گرفته از پلتفرم فراشناسا به شما کمک می‌کنند تا احراز هویت سجام غیر حضوری را به سادگی انجام دهید. همراه ما باشید تا تمامی روش ها و مراحل احراز هویت سجام در منزل و ثبت نام سجام رایگان را به صورت گام به گام به همراه عکس توضیح بدهیم.

احراز هویت سجام در منزل با فراشناسا

شما می‌توانید ثبت نام احراز هویت سجام را با استفاده از سرویس احراز هویت فراشناسا انجام بدهید. امنیت و دقت بالا، دو ویژگی متمایز کننده‌ی این سرویس احراز هویت هستند.

برای ثبت نام و احراز هویت سجام روی دکمه زیر کلیک کنید:

فراشناسا
برای کسب‌وکارها

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه یکی از مشتریان اصلی فراشناسا در کشورمان است. اگر کسب و کار آنلاین دارید، می‌توانید از این سرویس برای شناخت مشتریان خود استفاده کنید.

آیا احراز هویت سجام در منزل رایگان است؟


همواره زمزمه‌هایی برای ثبت نام احراز هویت سجام در منزل رایگان وجود دارد. شاید شما هم به دنبال پاسخ این سوال باشید که چطور می‌توانم احراز هویت و ثبت نام سجام رایگان را انجام بدهم. به طور کلی، اقدام از طریق اپلیکیشن احراز هویت سجام در منزل شامل هزینه است و نیاز می‌باشد تا مبلغی را به طور آنلاین واریز کنید. البته برخی از اپلیکیشن‌های احراز هویت سجام دارای کدهای تخفیف متعددی هستند که می‌توانند هزینه پرداختی را کاهش بدهند. اما اگر از طریق برخی از کارگزاری‌های بورس، اقدام به احراز هویت سجام کنید، نیازی نیست تا همان مبلغ را هم برای ثبت نام احراز هویت سجام در منزل واریز نمایید.

نحوه انجام احراز هویت سجام در منزل


پلتفرم فراشناسا شامل بخش‌های متعددی نظیر احراز هویت تصویری، احراز هویت ویدئویی و احراز هویت چندعاملی است. با توجه به این قابلیت‌ها، فراشناسا می‌تواند خدمات کاملی را جهت ثبت نام و سپس، احراز هویت سجام در منزل ارائه کند. اپلیکیشن سیگنال که از سامانه بیومتریک فراشناسا قدرت گرفته و توسعه یافته است، به شما امکان می‌دهد تا ثبت نام سامانه سجام در منزل را انجام بدهید. راهنمای گام به گام ثبت نام احراز هویت سجام در منزل را در ادامه به طور کامل توضیح دادیم. در صورتی که سوال دارید، می‌توانید از طریق فرم نظرات با ما در ارتباط باشید.

2 روش ثبت نام سجام در منزل | راهنمای ثبت نام سجام


برای ثبت نام سجام در منزل 2 راه دارید. در سال‌های اخیر، احراز هویت سجام در منزل با اپلیکیشن محبوبیت بیشتری داشته است. زیرا برای احراز هویت سجام از طریق اپلیکیشن نیازی به ارائه درخواست به اپراتورهای کارگزاری نیست. از طرف دیگر، سرعت بالای مراحل اپلیکیشن احراز هویت سجام در منزل باعث می‌شود تا زمان تلف‌شده‌ای نداشته باشید.

1- ثبت نام سجام با اپلیکیشن | آموزش ثبت نام در سجام

سیگنال یک نمونه اپلیکیشن قدرت‌گرفته از پلتفرم فراشناسا است که به راحتی می‌توانید ثبت نام سجام در منزل را از طریق آن انجام بدهید. لینک احراز هویت سجام را در لینک بالای صفحه قرار دادیم 

2- مراجعه حضوری اپراتورهای کارگزاری مربوطه درب خانه دارنده حساب | آموزش ثبت نام سجام

ثبت نام سجام در منزل روش دیگری هم دارد. ابتدا شما باید درخواست ثبت نام سجام در منزل را به اپراتورهای کارگزاری ارائه بدهید. سپس، بعد از بررسی شرایط با شما تماس برقرار می‌کنند.

راهنمای ثبت نام سجام در منزل


 1. افرادی که در رده سنی بالاتر از 18 سال قرار دارند، می‌توانند از روش های ثبت نام سجام در منزل استفاده کنند. در صورتی که فرد دارای سن کمتر از 18 سال باشد، باید سرپرست او به دفاتر پیشخوان مراجعه کند و ثبت نام سجام را انجام بدهد.
 2.  نخستین مرحله‌ای که باید برای ثبت نام سجام در منزل انجام بدهید، دانلود اپلیکیشن‌ سیگنال است.
 3.  در صورتی که قبلا در سجام ثبت نام کرده باشید، می‌توانید طبق راهنمای ثبت نام و احراز هویت سجام در منزل پیش بروید.
 4. پس از دانلود اپلیکیشن سجام باید تمامی اطلاعاتی را که برای ثبت نام فرد نیاز می‌باشد، درج کنید.

ورود به اپلیکیشن و کلیک بر روی ثبت نام و احراز هویت سجام

زمانی که به اپلیکیشن احراز هویت وارد می‌شوید؛ نیاز است تا بر روی گزینه‌ی ثبت نام و احراز هویت کلیک کنید. سپس می‌توانید یکی از دو گزینه “احراز هویت” و “انصراف از احراز هویت” را انتخاب کنید.

در صورتی که در سایت ثبت نام سجام اقدام به ثبت نام کرده اید و کد پیگیری را دریافت کرده باشید، می‌‌توانید گزینه “احراز هویت” را کلیک کنید. در غیر اینصورت، نیاز است تا گزینه “انصراف از احراز هویت” را انتخاب نمایید.

سایر مراحل ثبت نام سجام در خانه

برای طی کردن مراحل احراز هویت سجام در منزل ضروری است تا ثبت نام را به طور کامل انجام بدهید.
در صورتی که ثبت نام سجام را انجام داده اید، شماره موبایل و کد ملی خود را در مرحله بعد درج کنید.

شروع فرآیند ثبت نام در سجام
شروع فرآیند ثبت نام در سجام

پس از اینکه درخواست کد تایید را کلیک کردید، کد تایید 5 رقمی برای موبایل شما ارسال خواهد شد.

ارسال کد تایید 5 رقمی
ارسال کد تایید 5 رقمی

در این مرحله، مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام به صورت آنلاین واریز کنید. برای اینکه روند واریز کردن مبلغ در کمترین زمان انجام شود، به شبکه شتاب متصل می‌شوید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید گزینه درگاه پرداخت را کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام سجام
پرداخت هزینه ثبت نام سجام

مهم‌ترین نکته‌ای که باید بعد از پرداخت آنلاین هزینه احراز هویت و ثبت نام در سجام رعایت کنید، عدم کلیک بر روی گزینه “برگشت” مرورگر است. صبور باشید و گزینه انتقال به سایت پذیرنده را انتخاب کنید.

بازگشت به مراحل ثبت نام سجام
بازگشت به مراحل ثبت نام سجام

اکنون به اپلیکیشن سیگنال باز می‎گردید و می‌توانید فرآیند ثبت نام در سجام را انجام بدهید. سپس، اطلاعات هویتی خودتان را باید در نخستین فرآیند احراز هویت سجام وارد کنید.

ادامه فرآیند ثبت نام سجام
ادامه فرآیند ثبت نام سجام

مرحله بعدی، باید اطلاعات محل سکونت خود را درج کنید. استان، شهر، خیابان، کوچه، پلاک، کد پستی، تلفن ثابت و پیش شماره را باید برای اطلاعات محل سکونت خود درج کنید. اطلاعاتی نظیر شماره تلفن ثابت، تلفن همراه و پست الکترونیک هم جزو اطلاعات اختیاری هستند. در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید این اطلاعات را درج کنید.

درج اطلاعات محل سکونت در سجام
درج اطلاعات محل سکونت در سجام

در مرحله بعد نیاز است تا اطلاعات شغل خود را وارد کنید. عنوان شغلی، استان، شهر، خیابان، کوچه، پلاک و کد پستی محل کار جزو اطلاعات ضروری هستند. تلفن ثابت، تلفن همراه و پست الکترونیک هم جزو اطلاعات اختیاری شغلی محسوب می‌شوند.

درج اطلاعات شغلی در سجام
درج اطلاعات شغلی در سجام

چندین سوال درباره بورس مطرح می‌شود تا دانش شما درباره ارزش روز دارایی و میزان درآمد سنجیده شود. سوالات ارزیابی ارزش روز دارایی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

پاسخ به سوالات بورسی سجام
پاسخ به سوالات بورسی سجام

در صورت داشتن کد سهام‌داری می‌توانید نام بازار و کد آن را وارد کنید. البته اگر چندین کد داشته باشید، می‌توانید تمامی آن‌ها را درج نمایید.

درج کد سهام داری در ثبت نام سجام
درج کد سهام داری در ثبت نام سجام

پس از درج کد سهامداری می‌توانید کد بورسی را هم درج کنید. بخش‌های عددی و حرفی کد سهامداری قدیمی را می‌توانید در این مرحله ثبت نمایید. سپس، روی گزینه “افزودن کد” کلیک کنید.

کدهای سهامداری در سجام
کدهای سهامداری در سجام

اگر کد سهامداری خود را وارد کرده باشید، به صورت زیر برای شما قابل مشاهده است.

مشاهده کدهای سهامداری در سجام
مشاهده کدهای سهامداری در سجام

ثبت کردن حداقل یک حساب مالی از فرد متقاضی برای ادامه روند ثبت نام در سجام الزامی است. در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید سایر شماره حساب‌های بانکی خود را درج کنید.

درج اطلاعات مالی و ثبت نام سجام در منزل
درج اطلاعات مالی و ثبت نام سجام در منزل

کافی است که بر روی گزینه افزودن حساب بانکی کلیک کنید. زمانی که بر روی این گزینه کلیک کردید، فیلدهای زیر، نمایش داده می‌شوند. شماره حساب، شماره شبا، نوع حساب، بانک، نام شعبه، کد شعبه، استان و شهر جزو اطلاعات مهمی هستند که باید درج کنید.

درج شماره حساب در سجام
درج شماره حساب در سجام

زمانی که اطلاعات حساب بانکی خود را درج کردید، نام بانک و شماره حساب به ترتیب در کادر 1 و 2 درج می‌شوند.

مشاهده اطلاعات مالی سجام
مشاهده اطلاعات مالی سجام

گزینه مرحله بعد را که انتخاب کنید، دیگر نیازی به درج کردن اطلاعات هویتی و بانکی نیست. صرفا تمام اطلاعات شما در یک نگاه به نمایش در می‌آیند.

مشاهده اطلاعات در ثبت نام سجام
مشاهده اطلاعات در ثبت نام سجام

در صورتی که اطلاعات درج‌شده از سوی شما تایید نهایی شوند، روند ثبت نام در سجام موفقیت آمیز بوده است و پیامکی برای شما ارسال خواهد شد. فرآیند صحت سنجی که به طور کامل انجام شود، کد پیگیری 10 رقمی برای شما ارسال می‌شود. لازم است بدانید که این کد برای آغاز احراز هویت سجام در منزل ضروری است.

ثبت نام موفقیت آمیز در سجام
ثبت نام موفقیت آمیز در سجام

مراحل احراز هویت غیرحضوری سجام


به منظور احراز هویت غیر حضوری در سجام نیاز است تا دوباره به اپلیکیشن سیگنال وارد شوید. سپس، بر روی گزینه احراز هویت کلیک کنید. این قابلیت در صورتی برای شما وجود خواهد داشت که قبلا، روند ثبت نام در سجام را انجام داده باشید.

شروع احراز هویت در سجام
شروع احراز هویت در سجام

البته در نظر داشته باشید، افرادی مجاز به طی کردن مراحل احراز هویت غیرحضوری سجام هستند که شرایط گفته شده در تصویر را داشته باشند.

ادامه فرآیند احراز هویت سجام
ادامه فرآیند احراز هویت سجام

در صورتی که شرایط را دارید، گزینه بعد را بزنید. گزینه شروع را کلیک کنید. سپس، شماره موبایل و کد امنیتی را درج نمایید.

درج شماره موبایل در احراز هویت
درج شماره موبایل در احراز هویت
درج شماره موبایل برای احراز هویت سجام
درج شماره موبایل برای احراز هویت سجام

درخواست کد تایید را کلیک کردید، کد 6 رقمی  برای موبایل شما ارسال می‌شود. پس از درج کردن کد تایید و امنیتی می‌توانید گزینه تایید را انتخاب کنید.

درج شماره موبایل برای احراز هویت سجام
درج شماره موبایل برای احراز هویت سجام

کد ملی، کد پیگیری 10 رقمی ثبت نام سجام و سریال پشت کارت ملی را می‌بایست در فیلد مربوط به خود درج کنید.

درج کد پیگیری برای احراز هویت سجام
درج کد پیگیری برای احراز هویت سجام

با انتخاب گزینه تایید و ارسال، کد 5 رقمی تایید برای شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. کد تایید را درج کنید تا مراحل اصلی احراز هویت آغاز شود. در صورتی که کد تایید 5 رقمی برای شما ارسال نشده بود، می‌توانید درخواست مجدد بدهید.

دریافت کد تایید 5 رقمی
دریافت کد تایید 5 رقمی

اطلاعات، شرایط و قوانین احراز هویت برای شما نمایش داده می‌شود. این قوانین را می‌توانید از تصویر زیر مشاهده کنید. اگر با قوانین موافق هستید، گزینه تایید و ادامه را بفشارید.

شرایط و قوانین احراز هویت سجام
شرایط و قوانین احراز هویت سجام

پیش از باز کردن دوربین سلفی نیاز است تا شرایط پذیرفته شدن آن را مطالعه کنید. سپس، دوربین سلفی را تمیز کنید و عکس سلفی را بگیرید.

شرایط پذیرفته شدن سلفی سجام
شرایط پذیرفته شدن سلفی سجام

یک نمونه از تصویر مورد قبول برای احراز هویت سجام در خانه به صورت زیر است.

تصویر مورد قبول برای احراز هویت سجام در خانه
تصویر مورد قبول برای احراز هویت سجام در خانه

اکنون نیاز است تا یک نمونه از امضای خود را روی برگه سفید بکشید. سپس، از نمونه امضای خود عکس بگیرید و آپلود نمایید. اگر نگرانی خاصی بابت امضای ارسال‌شده دارید، راهنمای شرایط تصویر امضای مناسب را بررسی کنید.

درج امضای احراز هویت سجام
درج امضای احراز هویت سجام

کادر سبزرنگی که در حین عکس گرفتن در امضا وجود دارد، به شما کمک می‌کند تا دقیقا امضای خود را در میانه کادر بگذارید و عکس بگیرید.

امضای تاییدشده برای احراز هویت سجام
امضای تاییدشده برای احراز هویت سجام

در صورتی که فکر می‌کنید تا شرایط ارسال تصویر امضا و یا عکس سلفی را رعایت نکردید، به مرحله قبل بازگردید و تغییرات جدید را بر روی تصاویر جدید اعمال کنید.

ارسال تصویر نمونه امضای سجام
ارسال تصویر نمونه امضای سجام

ضبط ویدئویی که در اپلیکیشن احراز هویت سجام در خانه انجام می‌شود، برای بررسی دقیق آگاهی از رفتار فرد متقاضی است. به طوری که هیچ گونه تقلبی در این مرحله نمی‌تواند انجام شود.در این مرحله می‌توانید یکی از دو حالت انتخاب ضبط ویدئو و یا حرکت دست را انتخاب کنید. باید متنی را که نمایش داده می‌شود، در حین ضبط ویدئو بخوانید.

ضبط ویدئوی احراز هویت سجام
ضبط ویدئوی احراز هویت سجام
شرایط ویدئوی احراز هویت سجام
شرایط ویدئوی احراز هویت سجام

اگر حالت اول را انتخاب کرده باشید، متنی مانند زیر، برای شما نمایش داده خواهد شد.

خوانش متن در احراز هویت سجام
خوانش متن در احراز هویت سجام

اگر حالت دوم ضبط ویدئو را انجام داده باشید، باید حرکات دست را به ترتیب زیر انجام بدهید.

حالت دست در احراز هویت سجام
حالت دست در احراز هویت سجام

اگر فیلم ضبط شده خود را آپلود کرده باشید؛ برای اطمینان می‌توانید یکبار دیگر، ویدئو را مشاهده کنید.

مشاهده ویدئو احراز هویت سجام
مشاهده ویدئو احراز هویت سجام

اگر ویدئوی ضبط ‌شده را تایید کردید، متن تعهدنامه برای شما نمایش داده می‌شود. در صورت موافقت تعهدنامه، باید گزینه تایید و ارسال مدارک را کلیک کنید.

تعهدنامه اسناد و مدارک سجام
تعهدنامه اسناد و مدارک سجام

در مرحله بعد، مدارک تصویری شما مورد بررسی قرار می‌گیرند.

بررسی اسناد و مدارک احراز هویت سجام
بررسی اسناد و مدارک احراز هویت سجام

پس از مدارک ارسال‌شده از سوی متقاضی، نیاز است تا مبلغ 10 هزار تومان را پرداخت کنید. در صورتی که فکر می‌کنید مدارک شما نیازی به ویرایش دارند، پیش از پرداخت مبلغ باید نسبت به ویرایش آن‌ها اقدام کنید.

پرداخت هزینه احراز هویت سجام
پرداخت هزینه احراز هویت سجام

نکات مربوط به احراز هویت سجام در منزل

 1. افرادی که اقدام به احراز هویت سجام در منزل می‌کنند، باید کد ملی و یا رسید آن را داشته باشند. چون وارد کردن اطلاعات کد ملی و یا اطلاعات رسید کد ملی ضروری است.
 2. حتما باید روند ثبت نام در سجام را انجام داده باشید. چرا که کد پیگیری سجام، ضروری‌ترین اطلاعاتی است که باید در مراحل احراز هویت سجام درج کنید.
 3. شماره موبایلی که برای احراز هویت سجام در منزل درج می‌کنید، باید تحت مالکیت همان شخص باشد.
 4. شماره موبایلی که برای افرادی که سن کمتر از 18 سال دارند، در ثبت نام و احراز هویت حضوری سجام درج می‌شود؛ باید تحت مالکیت سرپرست آن‌ها باشد. چون کد تایید 6 رقمی سجام برای شماره موبایل سرپرست آن‌ها ارائه می‌شود.
 5. تصویر سلفی و ویدئویی که برای احراز هویت سجام در خانه تهیه می‌کنید، باید شئونات اسلامی را رعایت کرده باشید.
 6.  در نظر داشته باشید که مدارک ارسال شده در احراز هویت سجام باید خوانایی داشته باشند تا سیستم فراشناسا بتواند مشخصات کاملی از شما دریافت کند.
 7. در حین ارسال مدارک شخصی ضروری است تا قوانین مربوط به احراز هویت الکترونیک را تایید کنید.

مزایای ثبت نام سجام در خانه

 • ثبت نام سجام در خانه بدون نیاز به مراجعه حضوری است. به همین خاطر، در دوران کرونا نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت نام سجام در خانه نیست.
 • ثبت نام سجام در خانه و احراز هویت غیر حضوری باعث کاهش هزینه‌های ثبت نام خواهد شد. علاوه بر کاهش هزینه، کاهش زمان هم جزو مزایای ثبت نام سجام در خانه محسوب می‌شود.
 • ثبت نام سجام در منزل محدودیت زمانی ندارد. شما در هر زمان از شبانه روز می‌توانید مراحل ثبت نام و احراز هویت سجام در منزل را انجام بدهید.

سوالات متداول احراز هویت سجام در منزل


شرایط تایید احراز هویت سجام در منزل چیست؟

3 شرط برای تایید هویت سجام در منزل وجود دارد.
1. افرادی که در بازه سنی بالاتر از 18 سال قرار دارند.
2. افرادی که کارت ملی و یا رسید آن را دارند.
3. افرادی که در سجام ثبت نام کرده و کد پیگیری آن را دریافت کرده اند.

سایت احراز هویت سجام در خانه وجود دارد؟

تمامی مراحلی که برای راهنمای ثبت نام سجام در منزل گفته شد، در اپلیکیشن احراز هویت سجام انجام می‌شود.

ویرایش احراز هویت سجام در منزل امکان پذیر است؟

بله. امکان ویرایش احراز هویت سجام در هر مرحله و پیش از پرداخت 10 هزار تومان هزینه وجود دارد.

منبع : فراشناسا

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *