مراحل بعد از احراز هویت غیر حضوری سجام

مراحل بعد از احراز هویت غیر حضوری سجام

بعد از احراز هویت غیر حضوری سجام چه باید کرد؟ در همین یکی دو سال اخیر، جمعیت انبوهی قدم به بازار بورس گذاشتند. اما هنوز هم بسیارند کسانی که می‌خواهند بخت خود را بیازمایند و وارد میدان شوند. دنیای پهناور و نامتناهی بورس همیشه برای کسانی که اشتیاق تجربه معامله و تجارت را دارند، به اندازه کافی جا خواهد داشت.

بنابراین برای ورود به بازار بورس هرگز دیر نیست و هرکسی می‌تواند در هر لحظه‌ای که اراده کرد، وارد شود. اولین اقدامی که نیاز است برای ورود به بازار بورس انجام دهید، ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سجام غیر حضوری است. شما می‌توانید این کار را از طریق سامانه های قدرت گرفته از پلتفرم فراشناسا مانند سیگنال است. اما قدم بعدی چیست و بعد از احراز هویت غیر حضوری چه باید کرد؟

بعد از احراز هویت سجام چگونه وارد بورس شویم؟

بعد از احراز هویت سجام ، نوبت پر کردن اطلاعات فردی خود در سایت کارگزاری است. شما می‌بایست از میان کارگزاری‌های متعدد، یک کارگزاری مطلوب را انتخاب کرده باشید. برای انتخاب کارگزاری خوب است که از افراد حاضر در بازار و با تجربه مشورت بگیرید.

با تحقیق و بررسی کافی، مناسب‌ترین کارگزاری را برای شروع کار خود انتخاب کنید. البته هر فردی می‌تواند در کارگزاری‌های متعدد ثبت نام داشته باشد، اما این حرکت بیشتر به کار متخصصان بازار می‌آید و شایسته تازه واردها نیست. چرا که اسباب سردرگمی هر چه بیشتر را برای آن‌ها محیا خواهد ساخت.

بعد از احراز هویت غیر حضوری وارد سایت کارگزاری خود شوید و طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. اول از همه به بخش «افتتاح حساب» رجوع کرده و با وارد کردن شماره همراه خود، کد تایید را دریافت نمایید.
  2. در مرحله دوم، اطلاعات اولیه خود را که شامل کد ملی، نام و نام خانوادگی و رمز عبور هستند، تکمیل کنید. سپس، ثبت نام غیر حضوری را به پایان برسانید.
  3. پس از کامل کردن ثبت نام اولیه، گزینه «ورود به افتتاح حساب غیر حضوری» را انتخاب کنید. سپس، سایر اطلاعات خواسته شده را به ثبت برسانید.

بعد از احراز هویت در سجام چگونه کد بورسی بگیریم؟

بعد از احراز هویت سجام ، نوبت دریافت کد 10 رقمی سجام است. برای شروع معامله و فعالیت خرید و فروش سهام در بازارهای مالی، به کد 10 رقمی سجام نیاز پیدا خواهید کرد. کد 10 رقمی سجام شناسه اختصاصی و منحصر بفرد، هر سرمایه گذار در بازار بورس می‌باشد. دقت داشته باشید که به هر کس تنها یک کد 10 رقمی تعلق پیدا می‌کند.

با استفاده از کد 10 رقمی سجام می‌توان در کارگزاری‌های مختلفی ثبت نام کرده و به طور موازی از خدمات آن‌ها بهره‌مند شد. کد بورسی بعد از احراز هویت غیر حضوری در دسترس سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

بعد از احراز هویت کد بورسی کی میاد؟

زمان ارسال کد بورسی پس از احراز هویت غیر حضوری حداکثر تا سه روز بعد از تکمیل احراز هویت غیرحضوری شما به شماره تلفن همراه‌تان پیامک خواهد شد. نام کاربری و رمز عبور هم همراه با کد 10 رقمی سجام برای شما ارسال می‌شود.

حالا با در اختیار داشتن کد 10 رقمی سجام، نام کاربری و رمز عبور، درهای بازار بورس به روی شما گشوده خواهند شد. شما می‌توانید از همان لحظه به بعد، معاملات خود را آغاز کنید. اگر کد بورسی در مدت زمان تعیین شده برای شما ارسال نشد، نگران نشوید. برای مطلع شدن از روند ثبت نام خود، با کارگزاری مربوطه تماس بگیرید.

بعد احراز هویت کی کد بورسی میاد
بعد احراز هویت کی کد بورسی میاد

بعد از دریافت کد بورسی چه کنیم؟

بعد از دریافت کد 10 رقمی سجام چه باید کرد؟ معمولا کد معاملاتی یا همان کد 10 رقمی سجام، بعد از گذشت حداکثر 48 ساعت از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار، تایید و فعال می‌شود. با تایید کد بورسی، صفحه معاملاتی شخص سهامدار فعال خواهد شد. در این مرحله بهتر است فورا وارد بازار نشده و مدتی به عنوان تماشاچی وضعیت بازار را زیر نظر بگذارید.

پر معامله‌ترین و پر بازده‌ترین سهام را بررسی کنید و با تحلیل و بررسی کامل، آغازگر داد و ستدهای خود باشید. شما می‌توانید از طریق سایت http://www.tsetmc.ir به اطلاعات و جزئیات، تک تک سهام حاضر در بورس دسترسی داشته باشید.

اطلاعاتی مثل شاخص کل، تعداد خریداران و فروشندگانِ حقیقی و حقوقی، حجم و ارزش معاملات و هر آن چیز دیگری که برای انجام معامله به آن نیاز پیدا خواهید کرد. اگر به تحلیل صورت‌های مالی تسلط کافی دارید و می‌توانید با تکیه بر دانش خودتان گزارش‌های حسابداری و مالی شرکت‌های مختلف را آنالیز کنید، سایت https://codal.ir را فراموش نکنید.

در سایت کدال، همه اطلاعات مربوط به صورت‌های مالی شرکت‌ها قرار گرفته است. علاوه بر این می‌توانید از طریق سایت کدال به گزارشات 12 ماهه هیئت مدیره، برگزاری مجامع مختلف، آگهی تقسیم سود و مواردی این چنینی دسترسی داشته باشید.

سخن آخر درباره مراحل پس از احراز هویت الکترونیک سجام

پیشنهاد می‌کنیم در جهت افزایش آگاهی و دانش مالی خود، از مقالات سایت فراشناسا غافل نشوید و در کنار آن، مطالعه کتاب‌های تحلیل بورس را از خاطر نبرید. با این حال توصیه می‌شود که اگر برای انجام معاملات از تجربه و علم کافی برخوردار نیستید، از خرید و فروش مستقیم در بازار پرهیز کنید.

برای شروع کار بهتر است به سرمایه گذاری‌های غیر مستقیم فکر کرده و به سراغ صندوق‌های سرمایه گذاری بروید. در این نوع سرمایه گذاری‌ها، شرکت‌های سبد گردان با در اختیار داشتن افراد حرفه‌ای و متخصص بازار، دارایی تعداد زیادی از افراد با تکیه بر دانش خود، اقدام به معامله می‌کنند.

منبع : فراشناسا

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *