امضای الکترونیکی قوه قضاییه

امضای الکترونیکی قوه قضاییه به همراه اطلاعیه جدید

امضای الکترونیکی قوه قضاییه یا امضای الکترونیک در سامانه ثنا در 25 آبان سال 1400، رونمایی شد. متن کامل این اطلاعیه را در ادامه این مقاله بیان کردیم. البته احراز هویت ثنا غیر حضوری (الکترونیکی) و یا قوه قضاییه نیز از اقدامات جدید و نوین از مرکز بود که بعد از احراز هویت و ثبت نام در ثنا می‌توانید نسبت به مشاهده ابلاغیه با موبایل اقدام کنید. اگر تمایل دارید تا از جزئیات امضای الکترونیکی قوه قضاییه بدانید، با ما همراه باشید.

امضای الکترونیکی قوه قضاییه چیست؟


برای پی بردن به ماهیت امضا الکترونیکی قوه قضاییه باید نسبت به مفهوم امضای الکترونیکی و کاربرد آن آشنایی داشته باشید. مفهوم امضای الکترونیکی شبیه به مفهوم و ارزش امضای دستی است. با این تفاوت که امضای دیجیتال باعث می‌شود که هویت شما در دنیای مجازی تایید شود. به همین خاطر، هر دو طرف یک قرارداد بدون ایجاد نگرانی می‌توانند کارهای تجاری و حتی حقوقی خود را انجام بدهند.

اگر مایل هستید تا با امضای الکترونیکی آشنا شوید، کلیک کنید.

در تعریف مفهوم امضای الکترونیکی در سامانه ثنا هم می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم. برای مثال، در آینده برای انجام خدمات قضایی خود نیاز بسیار زیادی به این امضا دارید. در لیست زیر، خدماتی را که ممکن است با امضای الکترونیک در سامانه ثنا انجام بدهید، به طور کامل بیان کردیم:

 1. پیگیری پرونده مانند پیگیری اظهار نامه و بررسی آخرین وضعیت دادخواست
 2. اخذ گواهی عدم سو پیشینه
 3. مشاهده ابلاغیه الکترونیک
 4. سامانه نوبت دهی آنلاین خدمات قضایی
 5. درخواست عفو
 6. محاسبه هزینه دادرسی

مدارک ثبت نام امضای الکترونیکی قوه قضاییه


یکی از پروسه‌های لازم و ضروری برای دریافت امضای الکترونیکی قوه قضاییه، ارائه مدارک است. به محض اینکه جزئیات مدارک ثبت نام برای دریافت امضای الکترونیک در سامانه ثنا اعلام شود، لیست زیر بروزرسانی می‌شود.

جزئیات مدارک ثبت نام امضای الکترونیکی ثنا عبارتند از:

 1. دارا بودن سیم کارت از یکی از اپراتورهای معتبر تلفن همراه
 2. کد پستی محل سکونت
 3. تلفن ثابت
 4. آدرس ایمیل
 5. اسکن کارت ملی

در صورتی که سیم کارتی به نام خودتان ندارید، می‌توانید به صورت حضوری برای درخواست امضای الکترونیکی ثنا مراجعه کنید.

اطلاعیه جدید درباره آغاز به کار امضای الکترونیکی قوه قضاییه


ذبیح‌الله خدائیان در 5 آبان ماه اعلام کرد که “سامانه امضای الکترونیکی از شنبه آغاز به کار می‌کند” متن دقیق این اطلاعیه به شرح زیر است:

سامانه امضای الکترونیکی از روز شنبه در یکی از استان‌ها به صورت آزمایشی آغاز به کار می‌کند. همچنین، ایشان اشاره کردند که: در آینده نزدیک بسیاری از امور در سازمان ثبت الکترونیکی و بدون نیاز به حضور مردم در واحدهای ثبتی خواهد بود.

ذبیح‌الله خدائیان

سامانه امضای الکترونیکی از روز شنبه در یکی از استان‌ها به صورت آزمایشی آغاز به کار می‌کند. همچنین، ایشان اشاره کردند که: در آینده نزدیک بسیاری از امور در سازمان ثبت الکترونیکی و بدون نیاز به حضور مردم در واحدهای ثبتی خواهد بود.

این خبر همزمان با بزرگداشت هفته وحدت و عید ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) در رسانه‌های رسمی کشور اعلام شد.

راه اندازی سامانه امضای الکترونیکی در سازمان ثبت اسناد

چگونه بفهمیم امضای الکترونیکی ثنا داریم؟


در حال حاضر، هنوز جزئیات نحوه اطلاع از امضای الکترونیکی در سامانه ثنا وجود ندارد. با بروز رسانی اطلاعات کامل امضای الکترونیکی ثنا، این مقاله آپدیت خواهد شد و اطلاع رسانی آن را به شما خواهیم داد.

منبع : سایت فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *