احراز هویت با کارت ملی قدیمی

آیا احراز هویت سجام با کارت ملی قدیمی امکان پذیر است؟

موضوع ثبت نام سجام با کارت ملی قدیمی برای افرادی که سهام عدالت دارند، اهمیت زیادی دارد. چون بسیاری از دارندگان سهام عدالت دارای کارت ملی قدیمی هستند. ثبت نام سجام و احراز هویت بورس با کارت ملی قدیمی برای تمامی دارندگان امکان‌پذیر است. اما در نظر داشته باشید که همچنان نمی‌توانید اقدام به احراز هویت بورس از طریق اپلیکیشن‌ کنید. زیرا، اپلیکیشن‌های احراز هویت براساس به‌روزترین اطلاعات فرد، خدمات ثبت نام در سجام را ارائه می‌‌دهند. اگر می‌خواهید بدانید که احراز هویت با کارت ملی قدیمی چگونه است، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ثبت نام سجام با کارت ملی قدیمی

ثبت نام سجام با کارت ملی قدیمی یکی از پرتکرارترین مباحث در حوزه احراز هویت بورس است. یکی از دلایل پرسیدن سوال‌های تکراری درباره ثبت نام سجام و احراز هویت بورس با کارت ملی قدیمی به دریافت نکردن کارت ملی هوشمند مربوط می‌شود. پروژه‌ی ثبت نام و دریافت کارت ملی هوشمند از سال 1391 آغاز شد و قرار بود تا سال 1397 ادامه پیدا کند. در صورتی که طیفی از واجدین شرایط در سال 1397 نتوانستند برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند. به همین دلیل است که تعدادی از افراد واجد شرایط، موفق به دریافت کارت ملی هوشمند نشده اند و در احراز هویت غیر حضوری سجام با موانعی روبرو هستند.

احراز هویت بورس با کارت ملی قدیمی

“آیا احراز هویت سجام با کارت ملی قدیمی امکان پذیر است؟” یکی از سوالات اساسی افراد در حین ثبت نام در سجام می‌باشد. خوب است بدانید که در مراحل اولیه ثبت نام در سجام ممکن است که اطلاعات قدیمی کارت ملی شما تایید شود. اما زمانی که از خدمات احراز هویت سجام غیر حضوری استفاده می‌کنید، اطلاعات شما تایید نخواهد شد.

احراز هویت بورس با کارت ملی قدیمی
احراز هویت بورس با کارت ملی قدیمی

کسانی که کارت ملی هوشمند ندارند چگونه احراز هویت کنند?

نحوه احراز هویت بدون کارت ملی هوشمند برای افرادی که کارت ملی قدیمی دارند، بسیار اهمیت دارد. در احراز هویت غیر حضوری نمی‌توانید از کارت ملی قدیمی خود استفاده کنید. پس موضوع احراز هویت غیر حضوری بدون کارت ملی هوشمند نشدنی است و باید به فکر راه دیگری بود. در پروسه‌ی احراز هویت حضوری و با مراجعه به دفترهای پیشخوان می‌توانید از کارت ملی قدیمی خود استفاده نمایید.

حتما بخوانید : احراز هویت در دفاتر پیشخوان

احراز هویت بدون کارت ملی هوشمند

در حال حاضر، امکان احراز هویت بدون کارت ملی هوشمند برای تمامی افراد بالاتر از 18 سال وجود دارد. به طوری که به جای کارت ملی هوشمند می‌توانید از رسید آن برای ثبت نام در سجام و احراز هویت استفاده کنید.

احراز هویت با رسید کارت ملی هوشمند چگونه است؟

رسید کارت ملی هوشمند یک برگه کاغذ می‌باشد که بر روی آن، کد رهگیری کارت ملی درج شده است. کد رهگیری درج شده بر روی کارت ملی هوشمند همان سریال رسید کارت ملی است. در بحث احراز هویت با رسید کارت ملی بهتر است با این نام‌های مختلف، آشنا باشید.

احراز هویت با رسید کارت ملی هوشمند چگونه است؟
احراز هویت با رسید کارت ملی هوشمند چگونه است؟

احراز هویت با کد رهگیری کارت ملی چگونه است؟

در سال 99 اعلام شد که احراز هویت غیر حضوری با کد رهگیری کارت ملی برای متقاضیان وجود دارد. کد رهگیری کارت ملی همان کدی است که پس از دریافت رسید کارت ملی هوشمند در اختیار شما قرار می‌گیرد. در حقیقت، کد رهگیری که بر روی رسید کارت ملی هوشمند وجود دارد، می‌تواند جایگزین سریال پشت کارت ملی هوشمند باشد. افرادی هم که کارت ملی هوشمند را دریافت کرده اند، می‌توانند همان سریال درج‌شده را برای احراز هویت سجام استفاده کنند.

نحوه دریافت رسید کارت ملی هوشمند

نحوه دریافت رسید کارت ملی هوشمند همانند گذشته نیست که الزامی برای طی کردن تمامی مراحل دریافت رسید وجود داشته باشد. برای اطلاع از نحوه دریافت رسید کارت ملی هوشمند باید به سایت https://www.ncr.ir/ مراجعه کنید. روند معمول دریافت رسید کارت ملی هوشمند در 4 مرحله خلاصه (آنلاین) می‌شود.

  • پیش ثبت نام، تکمیل ثبت نام، صدور کارت و تحویل کارت جزو مراحل دریافت رسید کارت ملی هوشمند هستند.

تنها برای انجام دادن مرحله تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند باید به صورت حضوری به یکی از دفترهای پیشخوان پیشنهادی در پیامک ارسال‌شده، مراجعه کنید.

اگر برای نخستین بار است که می‎خواهید تقاضای دریافت کارت ملی هوشمند را درخواست کنید، می‌بایست همان روند معمولی را از طریق سایت سازمان ثبت احوال کشور و مراجعه به دفتر پیشخوان طی نمایید. در صورتی که رسید کارت ملی خود را به هر دلیلی گم کرده اید، باید ابتدا به بخش‌های متعدد سامانه‌هایی مانند مدارک پیداشده درگاه سازمان ثبت احوال کشور و یا مدارک پیداشده شرکت پست جمهوری اسلامی ایران مراجعه نمایید. اگر کارت ملی شما و یا حتی رسید آن را در هیچ کدام از سامانه‌های فوق مشاهده نکردید، لازم است تا به طی کردن مراحل ثبت درخواست در سامانه اداره ثبت احوال اقدام کنید.

سوالات متداول

آیا می شود با کارت ملی قدیمی احراز هویت (سجام) را انجام داد ؟

بله. امکان ثبت نام در سجام و احراز هویت (حضوری) با کارت ملی قدیمی وجود دارد.

امکان احراز هویت غیر حضوری بدون کارت ملی هوشمند وجود دارد؟

احراز هویت غیر حضوری بدون کارت ملی هوشمند برای افراد وجود دارد؛ در صورتی که آن‌ها رسید کارت ملی هوشمند را داشته باشند.

آیا می شود با رسید کارت ملی هوشمند احراز هویت کرد؟

در صورتی که مایل هستید تا احراز هویت سجام را غیر حضوری انجام بدهید، می‌توانید از سریال رسید کارت ملی هوشمند خود استفاده کنید.

نحوه دریافت رسید کارت ملی هوشمند چگونه است؟

نحوه دریافت رسید کارت ملی هوشمند به صورت مراجعه به سایت https://www.ncr.ir/ و مراجعه به دفترهای پیشخوان می‌‎باشد. برای دریافت رسید کارت ملی الزاما باید به یکی از دفترهای پیشخوان پیشنهادی از سایت ثبت احوال کشور مراجعه کنید.

مدارک ضروری برای تعویض کارت ملی به کارت ملی الکترونیکی چیست؟

شناسنامه عکس‌دار، شماره تلفن ثابت و همراه و نشانی دقیق محل سکونت جزو مدارک لازم برای دریافت رسید کارت ملی هوشمند هستند. در صورتی که این اطلاعات موجود نباشد، موفق به دریافت رسید کارت ملی نخواهید شد.

احراز هویت با کد رهگیری کارت ملی چگونه است؟

منظور از کد رهگیری کارت ملی همان سریال درج‌شده بر روی رسید کارت ملی هوشمند است. شما می‌توانید این سریال را در اپلیکیشن احراز هویت سجام استفاده کنید.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *