تغییر شماره تلفن در سامانه ثنا

تغییر شماره تلفن در سامانه ثنا و پیامک ویرایش شماره موبایل در ثنا

امکان تغییر اطلاعات مانند ویرایش شماره موبایل در سامانه عدل ایران وجود دارد. بنابراین، شما می‌توانید شماره تلفن خود را در سامانه ثنا تغییر بدهید. در نظر داشته باشید که بعد از تعویض سیم کارت موبایل خودتان و یا بعد از دزدیده شدن سیم کارت خود باید شماره همراه خود را در سامانه ثنا ویرایش کنید تا اطلاعات محرمانه آن برای فرد دیگری فرستاده نشود. در ادامه همراه ما باشید تا تمامی مراحل تغییر شماره تلفن در سامانه ثنا را بررسی کنیم.

2 روش تغییر دادن شماره تلفن در سامانه ثنا


به احتمال زیاد، برای شما هم این سوال پیش آمده که تغییر شماره تلفن همراه در ثنا را چگونه انجام بدهید. بسیاری از افراد، به صورت آنلاین اقدام به تغییر شماره تلفن همراه خود در سامانه ثنا می‌کنند. برخی دیگر از آن‌ها، روش حضوری را برای ویرایش کردن شماره تلفن خود انتخاب می‌کنند. ویرایش کردن شماره تلفن در ثنا را می‌توانید به صورت یکی از روش های زیر انجام بدهید. این روش ها عبارتند از:

روش اول: دفاتر خدمات غذایی برای تغییر شماره تلفن در ثنا (حضوری)


نکته: در صورتی که سیم کارت فعال قبلی خود را در دسترس ندارید، فقط باید به یکی از دفاتر خدمات قضایی شهر خودتان مراجعه کنید. چون به صورت غیر حضوری نمی‌توانید این کار را انجام بدهید.

یکی از روش‌های تغییر شماره تلفن در سامانه ثنا، مراجعه حضوری به دفاتر ارائه کننده خدمات قضایی است. اگر قصد مراجعه حضوری برای تغییر دادن شماره تلفن خود را در سامانه دارید، بهتر است مدارک شناسایی و رمز عبور شخصی خود را به همراه داشته باشید. پس از تغییر شماره تلفن همراه‌تان، تمامی ابلاغیه‌های جدید را می‌توانید از طریق همین شماره موبایل دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: دیدن ابلاغیه با موبایل

روش دوم: مراجعه به سایت ثنا (غیر حضوری) برای تغییر شماره ثنا


نکته: افرادی که به صورت غیر حضوری اقدام به تغییر دادن شماره تلفن خود در سامانه ثنا می‌کنند، باید سیم کارت قدیمی خود را به صورت فعال داشته باشند.

برای تغییر هر نوع از اطلاعات خود باید به سایت ثنا وارد شوید. دقت کنید که سایت ثنا به آدرس sana.adliran.ir رسمی است و سایر سایت‌ها نمی‌توانند این خدمات را به شما ارائه کنند. ابتدا، شما باید بر روی گزینه “تغییر اطلاعات” کلیک کنید. در حین ورود به حساب کاربری خود در سایت ثنا، رمز عبور یکبار مصرف به شماره موبایل قدیمی صادر می‌شود که باید وارد سایت کنید. سپس، از منوی بالا، گزینه تغییر اطلاعات تماس را انتخاب کنید. اکنون، باید شماره تلفن جدید خود را بنویسید. پس از آن، گزینه “ارسال کد امنیتی” را انتخاب کنید و کد ارسال شده به شماره همراه جدیدتان را در همین بخش درج کنید. توضیح دقیق‌تر مراحل تغییر شماره تلفن در ثنا (غیر حضوری) عبارتند از:

تغییر شماره تلفن در سایت ثنا

مرحله اول: انتخاب شخص حقیقی، درج کد ملی و رمز عبور


افراد حقیقی برای تغییر دادن شماره همراه خود باید به عنوان شخص حقیقی وارد سایت ثنا شوند. پس از آن، باید شماره ملی و رمز شخصی در ثنا را وارد کنند تا کد موقت ورود به حساب کاربری‌شان در ثنا را دریافت کنند.

در نظر داشته باشید که پیامک تغییر شماره موبایل در سامانه ثنا به همان شماره موبایل قدیمی شما ارسال خواهد شد.

ورود اشخاص حقیقی به ثنا

مرحله دوم: وارد کردن رمز موقت ثنا


اگر کد ملی و رمز عبور شخصی شما درست باشد، رمز موقت برای شما صادر می‌شود. این رمز موقت را در قالب پیامک از سوی سامانه ثنا توسط همان شماره موبایل قبلی خود دریافت می‌کنید.

وارد کردن رمز موقت ثنا

مرحله سوم: ورود به حساب کاربری در ثنا و تغییر مشخصات در بخش “تغییر اطلاعات تماس”


برای ویرایش کردن شماره موبایل خودتان در ثنا باید شماره همراه جدید خودتان را در یک بخش بنویسید. تنها جایی که باید شماره تلفن خودتان را دوباره درج کنید، در بخش “تغییر اطلاعات تماس > شماره همراه” است. اکنون می‌توانید شماره همراه جدید را بنویسید. بعد از نوشتن شماره تلفن جدید، باید بر روی گزینه “ارسال کد امنیتی” کلیک کنید. زمانی که کد امنیتی به شماره موبایل شما ارسال شد، آن را در بخش شماره 3 بنویسید. سپس، بر روی گزینه “تایید کد امنیتی” کلیک کنید. لازم است بدانید که اگر اطلاعات کد امنیتی صحیح باشد، گزینه “تایید کد امنیتی” سبزرنگ خواهد شد.

در پایان، وارد مرحله بعد شوید و تمامی اطلاعات شخصی و محرمانه خود را تایید کنید.

تغییر شماره تلفن در سامانه ثنا

2 نکته تغییر شماره موبایل در سامانه ثنا (آشنایی با پیامک تغییر شماره موبایل ثنا)


  • خوب است بدانید که در حین تغییر شماره تلفن در ثنا، پیامک‌های امنیتی به هر دو شماره موبایل جدید و قدیمی شما ارسال می‌شود. دلیل این امر، طی کردن تمامی فرآیندهای امنیتی است. چون که ممکن است فرد دیگری به قصد سو استفاده، خواسته باشد تا مانع از دسترسی شما به این سامانه شود.
  • در نهایت که فرآیند ویرایش کردن شماره موبایل را به اتمام رساندید، پیامک تغییر شماره موبایل در سامانه ثنا در پایان این فرآیند برای شما ارسال می‎شود.

نحوه تغییر شماره ثنا بدون شماره قبلی


یکی از درخواست‌های رایج برای تغییر دادن شماره همراه در سامانه ثنا این است که بدون سیم کارت قبلی هم می‌توان این کار را انجام داد یا خیر. پاسخ، بله است. برای تغییر شماره ثنا بدون شماره قبلی تنها باید به روش حضوری به دفاتر خدمات قضایی بروید. پس گذراندن مراحل موفقیت آمیز آن، اطلاعیه‌های ابلاغیه الکترونیک جدید به شماره موبایل جدید شما ارسال می‌شود.

بیشتر بخوانید: مشاهده ابلاغیه با کد ملی

سوالات متداول درباره ویرایش کردن شماره همراه در سایت ثنا


آیا تغییر شماره ثنا بدون شماره قبلی امکانپذیر است؟

بله بدون سیم کارت قبلی هم می‌توانید شماره موبایل خود را در ثنا تغییر بدهید. کافی است به یکی از مراکز خدمات قضایی در سطح شهر خودتان مراجعه کنید تا این کار را انجام بدهید.

علت خطا در حین تغییر شماره تلفن در ثنا چیست؟

یکی از رایج‌ترین خطاها برای ویرایش کردن شماره همراه در ثنا، استفاده از کیبورد فارسی است. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم تا کیبورد خود را به زبان انگلیسی تغییر بدهید.

چرا رمز عبور امنیتی من در سایت ثنا پذیرفته نمی‌شود؟

یکی از مهم‌ترین دلایل عدم پذیرش رمز عبور امنیتی در ثنا، عدم اعتبار کدهای امنیتی در مدت محدود است. چون که تمامی کدها و رمزهای یکبار مصرف در ثنا در زمان محدودی دارای اعتبار هستند. در صورتی که با این مشکل مواجه شده اید، دوباره درخواست ارسال کد امنیتی خود را ثبت کنید و بلافاصله پس از دریافت کد امنیتی، آن را در جایگاه مربوط به خود وارد کنید.

ویرایش شماره موبایل در سامانه ثنا چگونه انجام می‌شود؟

برای ویرایش کردن شماره موبایل خود می‌توانید یکی از روش‌های حضوری و یا غیر حضوری را انتخاب کنید. در صورتی که شماره موبایل شما فعال نیست، تنها با مراجعه حضوری می‌توانید شماره خود را در ثنا تغییر بدهید. دقت داشته باشید که گذراندن مراحل تغییر شماره موبایل، نیازی به احراز هویت الکترونیک مجدد در ثنا ندارید!

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

6 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *