امضای دیجیتال در فینتک ها

امضای دیجیتال در فینتک‌ها

امضای دیجیتال در فینتک‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و در بسیاری از فعالیت‌ها و تراکنش‌های مالی به‌کار می‌رود.
همانطور که می‌دانید، توسعه فین تک نحوه انجام تجارت در سراسر جهان را کاملاً تغییر داده است. موسسات مالی در حال حاضر می‌توانند خدمات خود را به روش‌های مختلفی به مشتریان ارائه کنند و این را مدیون توسعه فناوری هستند.

یکی از پیشرفت‌های فناوری که به شرکت‌های فینتک امکان ارائه خدماتی انعطاف‌پذیر را به مشتریان داده است، امضای دیجیتال است. به عبارتی امضای دیجیتال برای فینتک‌ها، نقش آب برای ماهی را دارد!

در ادامه با ما همراه باشید تا درباره کاربردهای امضای دیجیتال در فین تک‌ها بیشتر صحبت کنیم.

سرویس امضای دیجیتال فراشناسا

فراشناسا ارائه دهنده راهکارهای شناسایی الکترونیک مشتری می‌باشد. یکی از مهم‌ترین خدماتی که در این راستا ارائه می‌دهیم، سرویس امضای دیجیتال است که می‌تواند نیاز فینتک‌ها را برای داشتن یک سرویس امضای دیجیتال مطمئن برطرف سازد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد امضای دیجیتال فراشناسا کلیک کنید:

همه چیز درباره امضای دیجیتال

امضای دیجیتال، با تصور اکثر افراد نسبت به این امضا متفاوت است. اکثرا گمان می‌کنند که منظور از این امضا، اسکن امضای دستی پای قراردادها و اسناد یا همان نقشی است که با قلم نوری بر روی سیگنچر پد (Signature Pad) کشیده می‌شود.
باید بدانید که همه این نوع امضاها در دسته امضاهای الکترونیک قرار می‌گیرند، اما با امضای دیجیتال متفاوت‌اند. امضای دیجیتال نوعی امضای الکترونیکی است، اما از سایر امضاهای دیگر بسیار امن‌تر است و در عمل، نقشی روی کاغذ یا هیچ صفحه دیجیتالی کشیده نمی‌شود.

در مطلبی دیگر به صورت مفصل راجع به امضای دیجیتال و طرز کار آن صحبت کرده‌ایم. در ادامه نیز با بررسی امضای دیجیتال فراشناسا، بیشتر با این امضا آشنا خواهیم شد.

امضای دیجیتال در مقایسه با امضای دستی که با قلم کشیده میشود

افراد برای داشتن امضای دیجیتال فراشناسا، با وارد کردن اطلاعاتی مانند مشخصات فردی و احراز هویت در این سامانه، می‌توانند گواهی امضای دیجیتال خود را دریافت کنند و به این ترتیب این امضا روی گوشی هوشمند آن‌ها ذخیره می‌شود. حالا فرد می‌تواند در هر سامانه‌ای که نیاز به امضای دیجیتال فراشناسا را داشته باشد، از این امضا به راحتی استفاده کند.

شاید مهم‌ترین ویژگی این امضا افزایش امنیت تجارت الکترونیک باشد. وقتی یک سند دیجیتال توسط این امضا تایید می‌شود، در صورت ایجاد کوچک‌ترین تغییری در سند، امضای فرد باطل شده و به این ترتیب، شناسایی دستکاری در محتوای اسناد به راحتی امکان‌پذیر است.

امضای دیجیتال، سکوی پرتاب فینتک‌ها

امضای دیجیتال در فینتک‌ها کاربردهای متعددی داشته فرصت های زیادی را برای افزایش کارایی و مدیریت هزینه به آن‌ها ارائه می‌دهد.

بهبود ارتباط با مشتری

بانک‌ها با کمک این امضا می‌توانند دارایی‌ها و حساب‌های مشتریان را بهتر مدیریت کنند. یک موسسه مالی می‌تواند به راحتی اسناد مالی را از مشتریان خود دریافت کند. همچنین، مشتری می‌تواند از راه دور سفارش فروش یک دارایی یا برداشت وجه از حساب خود را بدون حضور فیزیکی از طریق استفاده از اسناد دیجیتال امضا شده بدهد.

بهبود امنیت

استفاده از امضای دیجیتال برای امضای اسناد در فینتک‌ها، راه مطمئنی برای جلوگیری از فعالیت‌های متقلبانه است. بهبود امنیت به واسطه دو ویژگی این امضا محقق می‌شود:

  1. یکی از مراحل دریافت این امضا احراز هویت است. به این ترتیب امکان جعل هویت یا انکار سند امضا شده توسط افراد از بین می‌رود.
  2. با ایجاد کوچک‌ترین تغییری در سند، گواهی امضای آن باطل می‌شود. به این ترتیب امکان دستکاری اسناد از بین می‌رود.

افزایش تعهد مشتری

هر چه یک مؤسسه مالی استفاده از امضای دیجیتال را گسترش دهد، احتمال اینکه مشتریان متعهد و وفادار داشته باشد بیشتر می‌شود. مشتریان این عصر همیشه از مؤسسات مالی خود تقاضای بیشتری دارند، زیرا سرعت فناوری همچنان با سرعت نجومی در حال حرکت است.

کسب‌وکارهای فین‌تک که می‌توانند با روند در حال تغییر همگام باشند، به احتمال زیاد قادر به حفظ مشتریان و جذب مشتریان جدید هستند.

امضای دیجیتال به‌طور کلی در فینتک‌ها به بهبود امنیت، کاهش ریسک تقلب و تغییرات غیرمجاز و ایجاد اعتماد بین طرفین تراکنش‌ها کمک می‌کند. این ابزار به‌عنوان یک استاندارد امنیتی در اکثر فعالیت‌های مالی و تراکنش‌های آنلاین بکار گرفته می‌شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.