احراز هویت صرافی ایرانی

احراز هویت صرافی ایرانی چگونه است؟

ماهیت صرافی‌های دیجیتال و انتقال حجم زیادی از رمزارزها و مبالغ باعث شده تا صرافی‌های ایرانی همانند صرافی‌های خارجی، از احراز هویت سجام غیر حضوری استفاده کنند. احراز هویت غیر حضوری صرافی ایرانی، روشی کارآمد است که از دسترسی افراد سودجو به پنل‌های ارزشمند مالی در آن‌ها جلوگیری می‌کند. برای نمونه، صرافی‌هایی نظیر نوبیتکس، کریپتولند و کوین نیک، خدمات احراز هویت را ارائه می‌دهند. ناگفته نماند که برخی از این صرافی‌ها هم احراز هویت را برای دسترسی کاربران، الزامی دانسته اند. همراه ما باشید تا به طور کامل، اطلاعات مهمی را درباره نحوه احراز هویت صرافی‌ ایرانی ارائه کنیم.

احراز هویت صرافی‌ ایرانی

صرافی‌های ایرانی داخل کشور همانند صرافی‌های مطرح سراسر کشور، مجهز به سیستم احراز هویت الکترونیک شده اند. پس از گذراندن مراحل احراز هویت می‌توانید به خدمات ارزی دست پیدا کنید. هدف از احراز هویت در صرافی ایرانی، جلوگیری از دست‌بُرد به حساب‌های مالی افراد است. برای مثال، اگر فردی کارت بانکی شما را به سرقت ببرد، باز هم نمی‌تواند به خدمات صرافی‌ها دسترسی داشته باشد. به طور خلاصه، وجود خدمات احراز هویت برای کاربران صرافی‌ها بسیار سودمند است. چون هیچ فردی به غیر از آن‌ها نمی‌تواند به حساب مالی خودشان دسترسی داشته باشد.

بسیاری از صرافی‌ها از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند. تعداد کمی از آن‌ها هم به همان احراز هویت تک مرحله‌ای بسنده می‌کنند. به نظر می‌رسد که انتخاب روش اول احراز هویت توانسته است سهم بسزایی در عدم دسترسی افراد سودجو به پنل‌های شخصی کارگزاری داشته باشد.

اکنون، نحوه احراز هویت در هر کدام از صرافی‌های ایرانی را بررسی می‌کنیم.

نحوه احراز هویت صرافی کریپتولند

با ورود صرافی کریپتولند، خدمات بلاکچین برای بسیاری از فارسی زبانان توسعه پیدا کرد. در حال حاضر، تمامی افرادی که از خدمات کریپتولند استفاده می‌کنند، باید احراز هویت را انجام بدهند. در غیر اینصورت، امکان دسترسی برای این افراد وجود ندارد.

 • سطح ابتدایی

در نخستین مراحل ثبت نام در صرافی کریپتولند می‌توانید احراز هویت الکترونیک ابتدایی آن را انجام بدهید. در این سطح شما می‌توانید واریز ارز تریدی داشته باشید. اما امکان واریز ریالی برای شما فراهم نیست. البته برداشت ارزی را هم نمی‌توانید انجام بدهید.

 • سطح برنزی

افرادی که از سطح برنزی استفاده می‌کنند، می‌توانند از ثبت 2 کارت بانکی خود بهره‌مند شوند. این افراد باید اطلاعات شناسنامه‌ای و تلفن همراه ثبت خود را ثبت کنند تا از سوی کریپتولند تایید شود. بعد از تایید از سوی این صرافی، حداکثر 50 میلیون تومان را می‌توانید به صورت ریالی واریز کنید.

 • سطح نقره‌ای

در سطح نقره‌ای می‌توانید 4 کارت بانکی خود را ثبت کنید. در ابتدای سطح نقره‌ای باید عکس سلفی و ویدئوی احراز هویت را ارائه کنید. بعد از تایید مدارک احراز هویت دیجیتال می‌توانید واریز ریالی به مبلغ 100 میلیون تومان برای خرید ارز داشته باشید.

 • سطح طلایی

در سطح طلایی احراز هویت صرافی کریپتولند، محدودیتی برای واریز ریالی وجود ندارد. اما محدودیت‌هایی برای سقف برداشت ارزی وجود دارد. اطلاعات و مدارکی که باید برای سطح طلایی صرافی کریپتولند باید ارائه کنید، عبارتند از:

 1. محل سکونت
 2. کد پستی
 3. تلفن ثابت

نحوه احراز هویت صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس با ارائه خدمات فروش مستقیم ارزهای دیجیتال توانسته تا بستر امنی را ایجاد کند. چندین سطح احراز هویت برای این صرافی وجود دارد. هر کدام از این سطوح به شرح زیر هستند:

نحوه احراز هویت صرافی نوبیتکس

سطح 1

در سطح 1 احراز هویت صرافی نوبیتکس باید اطلاعاتی مانند کد ملی (به همراه اصل کارت ملی)، ایمیل و اطلاعات حساب بانکی تاییدشده را در سامانه آپلود کنید. پس از احراز هویت در سطح 1 می‌توانید رمزارزها را به صورت نامحدود مبادله نمایید. همچنین، امکان مبادله رمزارز در واحد ریال به صورت نامحدود برای این افراد وجود دارد.

سطح 2

در سطح 2 احراز هویت صرافی نوبیتکس نیاز است تا تلفن ثابت خود را هم درج کنید. سپس، سایر اطلاعات مانند کد ملی (به همراه اصل کارت ملی و تصویر سلفی)، ایمیل و اطلاعات حساب بانکی تاییدشده را درج نمایید.

واریز کردن رمزارز در سطح 2 این صرافی با مبلغ روزانه 50 تا 100 میلیون تومان را می‌توانید بدون محدودیت انجام بدهید. دقت داشته باشید که از طریق کارت شتاب‌های بانک مرکزی، حداکثر تا 50 میلیون تومان می‌توانید واریز ریالی داشته باشید. در غیر اینصورت، با کارت‌های بانکی تا 100 میلیون تومان هم در طی روز می‌توانید واریز روزانه انجام بدهید.

سطح 3

تفاوت میان سطح 2 و سطح 3 در ارائه‌ی اصل قبض حاوی آدرس محل سکونت است. سایر مدارکی که باید برای سطح 3 احراز هویت در نوبیتکس ارائه بدهید، به صورت زیر هستند:

 1. ایمیل
 2. نام کاربر (موبایل)
 3. کد ملی (به همراه‌کارت اصل ملی و عکس سلفی فرد)
 4. اطلاعات حساب بانکی و همچنین تلفن ثابت

دقت داشته باشید که تمامی افراد نمی‌توانند از احراز هویت سطح 3 نوبیتکس استفاده کنند. چون افرادی که حداقل یک ماه در سطح 2 فعالیت داشته باشند، می‌توانند در این سطح قرار بگیرند و به طور روزانه از حداقل 500 میلیون تومان در حجم معاملات روزانه خود استفاده نمایند.

در صورتی که در این سطح قرار دارید و می‌خواهید به نحوه معاملات سطح قبل روزانه دسترسی پیدا کنید، بهتر است با پشتیبانی نوبیتکس تماس بگیرید.

سطح تریدر

افرادی که از خدمات سطح تریدر بهره می‌برند، نمی‌توانند رمزارزی را در نوبیتکس برداشت کنند. چون این افراد تنها قادر هستند تا واریز رمزارز یا واریز ریالی را داشته باشند. در صرافی نوبیتکس، برای آن‌ها مزیت ویژه‌ای در نظر گرفته شده که کارمزد کمتری برای آن‌ها محاسبه شود.

خوب است بدانید که افرادی که در سطح 1 و 2 قرار دارند، می‌توانند سطح تریدر خود را فعال نمایند.

سطح ویژه

برای دسترسی به سطح ویژه باید باید حجم معاملات 3 ماه پیوسته شما 5 میلیارد تومان باشد. افرادی که به این سطح دسترسی دارند، از خدمات بیشتری برای افزایش سقف واریز و برداشت رمزارز بهره می‌برند.

حساب شرکتی

اگر حساب شرکتی دارید، باید مراحل احراز هویت اشخاص حقوقی را انجام بدهید. این فرآیند ممکن است کمی وقت‌گیر باشد. چون باید تمامی اعضای هیئت‌مدیره به همراه مدیرعامل و معرفی نماینده قانونی شرکت با نامه رسمی و مهر و امضاء به همراه اصل تصویر کارت ملی نماینده شرکت را برای احراز هویت درج کنید.

البته به این موضوع هم توجه کنید که قوانین استفاده از حساب‌های شرکتی همانند قوانین و مقررات سطح 3 صرافی نوبیتکس است.

نحوه احراز هویت صرافی ایرانی کوین نیک

در صرافی کوین نیک، مراحل احراز هویت پس از ثبت نام اولیه انجام می‌شود. این کار را باید در پنل کاربری خود انجام بدهید. سپس مدارک زیر را در این پنل درج کنید:

 1. شماره موبایل
 2. آدرس ایمیل معتبر
 3. تلفن ثابت منزل، محل کار یا یکی از بستگان درجه اول
 4. عکس با کیفیت از پشت و روی اصل کارت و تاییدیه کارت بانکی

نحوه احراز هویت صرافی اکسیر

احراز هویت صرافی ایرانی اکسیر از نوع ایمن است. در این صرافی برای احراز هویت نیاز است تا مدارک زیر را ارائه کنید.

 1. مدارک شناسایی
 2. شماره موبایل
 3. شماره خط ثابت
 4. کارت بانکی

نحوه احراز هویت صرافی والکس

احراز هویت صرافی ایرانی والکس در 6 مرحله انجام می‌شود. این 6 مرحله را به طور کامل در بخش زیر اعلام کرده ایم.

 1. برای استفاده از خدمات احراز هویت صرافی والکس باید ثبت نام اولیه را در سایت انجام بدهید. سپس، مراحل احراز هویت را به صورت مرحله به مرحله انجام بدهید. پس از تایید اطلاعات درج شده می‌توانید خرید یا فروش ارز دیجیتال را آغاز کنید.
 2. اطلاعات هویتی نظیر ﻧﺎم و ﻧﺎم ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ، ﺷﻤﺎره ﻣﻠﯽ، آدرس، شماره موبایل و تلفن ثابت را درج کنید.
 3. اطلاعات مالی خودتان را درج کنید.
 4. در این بخش نیاز است تا مدارک هویتی خودتان را بارگذاری یا آپلود کنید. در حین بارگذاری تصویر کد ملی خود دقت کنید که عکس چهره شما شفاف باشد.
 5. کد امنیتی برای شماره موبایل شما فرستاده می‌شود که باید آن را درج کنید.
 6. در این مرحله باید مدیریت والکس، احراز هویت شما را تایید کند. سپس، از خدمات این صرافی برای خرید یا فروش استفاده کنید.

بهترین پلتفرم برای احراز هویت در صرافی‌های ایرانی و خارجی

برای بهبود عملکرد سامانه‌های صرافی ایرانی که به صورت غیر حضوری فعالیت دارند، باید از سیستم احراز هویت دیجیتال و مطمئن استفاده کرد. زیرا عملکرد این کسب و کارها از نوع غیر حضوری است و حجم زیادی از مبالغ ارزی و یا رمزارز در حال معامله هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های هوشمند یک پلتفرم احراز هویت الکترونیک، توسعه پذیری آن است. به گونه‌ای که سیستم احراز هویت الکترونیک با ارائه مدارک افراد بتواند اطلاعات مهم را از آن‌ها استخراج کند و در سیستم ثبت شود. در این شرایط، تمامی افراد به سادگی می‌توانند مراحل احراز هویت را انجام بدهند.

سیستم احراز هویت الکترونیک فراشناسا دارای امکانات کاربردی برای افزایش امنیت کاربران صرافی‌های دیجیتال ایرانی است. صاحبان این پلتفرم‌ها می‌توانند از قابلیت توسعه پذیری فراشناسا با API و SDK استفاده کنند تا بدون هیچ اختلالی به خدمات احراز هویت دسترسی داشته باشند.

منبع: سایت فراشناسا

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *