ویرایش شماره تلفن در سامانه سجام

ویرایش شماره تلفن در سامانه سجام در 3 گام اساسی

ویرایش کردن شماره تلفن در سامانه سجام را به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت رسمی آن پس از احراز هویت الکترونیکی سجام می‌توانید انجام بدهید. رفع مشکل تغییر دادن شماره تماس در سجام و مراحل ویرایش آن را در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد.

تغییر شماره تلفن در سامانه سجام


در مقاله‌ی ویرایش اطلاعات سجام درباره مراحل تغییر دادن شماره حساب، سایر اطلاعات شخص حقیقی و حقوقی به طور کامل پرداختیم. اکنون، می‌خواهیم در مورد موضوع مهم‌تری مثل ویرایش شماره تلفن در سجام اطلاعات کاربردی ارائه بدهیم.

ویرایش کردن شماره تماس در سجام برای اطلاع از جزئی‌ترین تغییرات در سهام بورس و سهام عدالت، لازم و ضروری است. در صورتی که شماره تلفنی که تحت مالکیت شما است، تغییر کرده؛ باید نسبت به تغییر دادن آن در سامانه سجام اقدام کنید. پیش از اصلاح شماره تماس در سجام باید نسبت به برخی از نکات کاربردی، اطلاع داشته باشید. این نکات عبارتند از:

ویرایش شماره تماس در سجام به پرداخت هزینه نیاز دارد. بنابراین، بدون پرداخت آنلاین هزینه تغییر شماره تلفن نمی‌توانید نسبت به ویرایش شماره تماس اقدام کنید.

به هنگام ورود به سایت سجام باید شماره تلفنی را که در حین ثبت نام در سجام درج کردید، وارد کنید. چون یکی از تغییرات جدید در سامانه سجام، وارد کردن شماره‌ای است که تحت مالکیت شما است و قبلا هم با آن به سایت وارد شدید.

نحوه ویرایش شماره تماس در سجام


  1. ابتدا به سایت سجام با آدرس اینترنتی https://www.sejam.ir/ وارد شوید.
  2. در همان صفحه نخست، بر روی گزینه “ویرایش موبایل” کلیک کنید.
  3. پس از کلیک کردن بر روی این گزینه، پیامی با مضمون زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

این پیام برای ادامه دادن روند ویرایش شماره تلفن در سامانه سجام بسیار اهمیت دارد. به طوری که شما تا فرآیند پرداخت هزینه برای ویرایش کردن شماره تلفن را انجام ندهید، نمی‌توانید شماره جدید خود را وارد کنید. دومین نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، مالکیت شماره تلفن است. اگر شماره تلفن تحت مالکیت شما نباشد، بعد از استعلام سامانه سجام با خطای عدم مالکیت شماره موبایل و موفقیت آمیز نبودن تغییر شماره روبرو خواهید شد.

  • در این مرحله، شماره تلفن جدید خود را در سامانه سجام درج می‌کنید. پس از آن، نوبت به پرداخت هزینه ویرایش شماره تلفن می‌رسد.
  • در حال حاضر، مبلغی که باید برای ویرایش شماره در سامانه سجام پرداخت کنید، 5 هزار تومان می‌باشد. با تایید پرداخت این هزینه و طی کردن فرآیند آن، تغییر شماره تلفن در سامانه سجام انجام خواهد شد.

تغییر شماره در سجام چقدر طول میکشد


یکی از سوالات رایج برای ویرایش شماره تلفن در سامانه سجام این است که ویرایش کردن شماره تلفن در سجام چقدر طول خواهد کشید. زمان دقیق این روند مشخص نیست. بعد از پرداخت هزینه ویرایش شماره در سجام، تلفن شما استعلام می‌شود. اگر کد ملی دارنده سیم کارت با کد ملی شما تطابق داشت؛ ویرایش کردن شماره موبایل شما با موفقیت انجام می‌شود.

اطلاعیه جدید در مورد ویرایش کردن شماره موبایل در سامانه سجام


در 10 آبان 1400 اعلام شد که ویرایش کردن شماره تلفن افراد حقوقی بدون مراجعه حضوری و یا مکاتبه، قابل انجام است. بنابراین، اشخاص حقوقی هم می‌توانند به صورت اینترنتی نسبت به تغییر دادن شماره موبایل در سامانه سجام اقدام کنند.

سوالات متداول ویرایش شماره تماس در سجام


آیا قابلیت ویرایش شماره تلفن در سجام وجود دارد؟

بله. اگر شماره تلفن خود را به صورت اشتباهی در سجام وارد کرده باشید و در حال حاضر، شماره موبایلی تحت مالکیت شما باشد و هزینه ویرایش را پرداخت کرده باشید، می‌توانید شماره را اصلاح کنید.

ویرایش شماره تماس در سجام نیاز به پرداخت هزینه دارد؟

بله. شما برای تغییر دادن اطلاعات خود در سامانه سجام باید هزینه‌ای را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

هزینه تغییر شماره تلفن در سجام چقدر است؟

در حال حاضر، هزینه‌ای که باید برای تغییر شماره تلفن در سجام بپردازید؛ 5 هزار تومان است.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

2 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *