عدم واریز سود سهام عدالت

پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت + چرا سود سهام عدالت واریز نشده

علت عدم واریز سود سهام عدالت برای من چیست و پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت چگونه است؟” جزو سوالات رایج مشمولان دریافت سهام عدالت است. با توجه به زمان واریز سود سهام عدالت، واریز آن برای برخی از افراد انجام نشده است. اکنون سوال این جا است که دلیل عدم واریز سود سهام عدالت چیست و وضعیت سهام عدالت واریز نشده چه خواهد شد. اگر می‌خواهید به این 2 سوال مهم پاسخ بدهید، در ادامه همراه ما باشید.

برای کسب اطلاع دقیق از قیمت روز سهام عدالت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

چرا سود سهام عدالت واریز نشد


واقعیت این است که سود سهام عدالت برای برخی از افراد واریز شده و برای برخی دیگر، نه. براساس گزارشی که دریافت کنندگان سود سهام عدالت اعلام کرده اند؛ بانک‌های آینده، مسکن، تجارت، رفاه و پاسارگاد، سود سال 1399 را واریز کردند. با این حال، سایر بانک‌ها توانستند فقط بخشی از سهام عدالت مشمولانی که احراز هویت غیر حضوری را انجام داده اند، واریز نمایند. به نظر می‌رسد که در این بین هم سود سهام عدالت از سوی برخی از بانک‌ها واریز نشده است. در ادامه، به طور مفصل به سوال “چرا سهام عدالت من واریز نشده” پاسخ می‌دهیم.

حتما بخوانید: سود سهام عدالت چقدر است

علت واریز نشدن سود سهام عدالت (چرا سهام عدالت واریز نشده است؟)


 • درباره پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت باید به بعضی از بانک‌ها اشاره کنیم. برخی از بانک‌ها، واریز سود سهام عدالت را هنوز انجام نداده اند. زیرا، واریز شدن سود سهام عدالت در 21 اسفند 1400، در ساعت‌های پایانی روز انجام شد. بنابراین، یکی از علت های واریز نشدن سود سهام عدالت می‌تواند همین موضوع باشد.
 • علت اصلی واریز نشدن سود سهام عدالت برای 2 میلیون نفر از متقاضیان می‌تواند شماره حساب و شماره شبای اشتباهی باشد که این افراد در حین ثبت نام، نوشته اند. شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت مهم‌ترین دلایلی است که باعث شد تا سود سهامداران به حساب آنها تا به حال واریز نشده است.
 • در حال حاضر، سود سهام عدالت برای متوفیان واریز نشده است. برآوردها نشان می‌دهد که حدود 3 میلیون نفر در این دسته قرار دارند.
 • فروش سهام عدالت یکی دیگر از چندین علت واریز نشدن سود سهام عدالت محسوب می‌شود. برای مثال، افرادی که در گذشته، فروش سهام عدالت به روش مستقیم را انتخاب کرده اند؛ سود آن را دریافت نمی‌کنند.

با توجه به دلایلی که برای واریز نشدن سود سهام عدالت 1400 بیان کردیم، بسیاری از افراد نسبت به تغییر شماره شبا و شماره حساب خود اقدام نکرده اند. مدیر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بیان کرد که اطلاعات حساب بانکی حدود 2 میلیون نفر از مشمولان واریز سود سهام عدالت، اشتباه بوده است. به بیانی، شماره شبای این افراد، اشتباه بوده و یا شماره شبای آن‌ها برای 6 ماه راکد بوده است.

کدام بانک‌ها سود سهام عدالت را واریز کردند؟ / نکردند؟


هنوز به طور رسمی اعلام نشده که کدام یک از بانک‌ها توانسته اند تا واریز سود سهام عدالت را انجام بدهند! آنچه در اینجا می‌خواهیم در مورد لیست بانک‌هایی که سود سهام عدالت سال 1399 واریز کرده اند؛ بیان کنیم، براساس گزارش‌هایی است که مردم در شبکه‎های اجتماعی بیان کرده اند. لیست این بانک‌ها عبارتند از:

 • رفاه
 • تجارت
 • سپه
 • پاسارگارد
 • آینده
 • مسکن

در ادامه، لیست بانک‌هایی را که سهام عدالت را واریز نکردند؛ بیان کردیم: (این بانک‌ها، بخشی از سود سهام عدالت را واریز نکردند یا سود همه مشمولان به حساب بانکی آن‌ها واریز نشده است.)

 • کشاورزی
 • ملی
 • صادرات
 • ملت

پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت


نحوه پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت را به سایت https://sahamedalat.ir/ مراجعه نمایند و یا از طریق شماره تماس 1569 از وضعیت سهام عدالت واریز نشده خود مطلع شوند. پس از تماس با شماره 1569 می‌توانید اطلاعات شماره حساب بانکی خود را ارائه داده تا مراحل پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت را به طور موفقیت آمیز انجام بدهید. (تجربه کاربران نشان می‌دهد که این شماره برای افرادی است که اطلاعات حساب و شماره شبای آن‌ها درست می‌باشد.)

سید احسان خاندوزی اعلام کرد که بیشتر از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت نتوانسته بودند که سود سهام سال ۱۳۹۸ خود را دریافت کنند. اما ۳۰۷ هزار نفر شماره شبای معتبر خود را در روزهای گذشته اصلاح کردند. به همین دلیل است که سود سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به صورت یکجا به حساب آنها واریز شد.

سایت پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت

بسیاری از افراد به دنبال سایت پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت هستند. همانطور که در بخش قبل گفتیم، sahamedalat.ir یکی از سایت‌هایی است که علت واریز نشدن سود سهام عدالت را در آن جستجو کنید. در این بخش قصد دارید تا سایت دیگری را برای دسترسی راحت به پیگیری سهام عدالت واریز نشده و علت آن معرفی کنیم.

با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir می‌توانید از فرآیند واریز شدن یا واریز نشدن سود سهام عدالت مطلع شوید. طبق آخرین اطلاعیه‌ای که در 29 تیر 1400 اعلام شده، این سامانه دارای رویکرد اطلاع رسانی صحیح و به موقع برای سهامداران حقیقی و حقوقی است.

در صورتی که هنوز مشکل عدم دریافت سود سهام عدالت شما برطرف نشده، به سایت سجام مراجعه کنید و نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید. اگر با روش ویرایش اطلاعات سجام آشنا نیستید، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

در ادامه بخوانید: ویرایش اطلاعات سجام

سوالات متداول پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت


نحوه پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت چگونه است؟

با اطلاع از سایت و شماره پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت می‌توانید پیگیری واریز سود سهام عدالت را انجام بدهید. برای کسب اطلاعات در مورد سایت و شماره تماس، این مقاله را مطالعه کنید.

اگر سود سهام عدالت واریز نشد چه کنیم

برای پیگیری وضعیت عدم واریز سود سهام عدالت باید با شماره داخلی 1569 تماس بگیرید. لازم به ذکر است، افرادی که سود سهام خود را دریافت نکردند، علت اصلی به آن‌ها اعلام می‌شود.

چرا سهام عدالت من واریز نشده است؟

به احتمال زیاد، شماره حساب و شماره شبای کارت بانکی خود را در سامانه سهام عدالت درج نکردید.

واریز سود سهام عدالت تا کی ادامه دارد

رئیس سازمان بورس اعلام کرد که سود سهام عدالت تا پایان امشب (21 اسفند 1400) برای مشمولان آن واریز می‌شود.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *