ثبت نام جاماندگان سهام عدالت

جزئیات ثبت نام جاماندگان سهام عدالت با کد ملی و گوشی

درخواست‌های متعددی برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت از سوی مشمولین وجود دارد. از سوی دیگر، فراخوان واگذاری سهام به جاماندگان که در تیر ماه انجام خواهد شد؛ دغدغه‌ی افراد مشمول را بیشتر کرده است. آنچه را که برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت با کد ملی نیاز دارید بدانید، در این مطلب بخوانید.

جاماندگان از سهام عدالت چه کار کنند؟


یکی از سوالات مهم در حوزه ثبت نام سهام برای جامانده ها این است که اکنون چه کاری می‌توانند انجام بدهند. با توجه به این موضوع که هنوز اطلاعیه‌ای مبتنی بر نحوه ثبت جاماندگان اعلام نشده، تنها کاری که می‌توانید انجام دهید؛ این است که منتظر باشید و جدیدترین خبرهای افراد جامانده از سهام را بخوانید.

خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت این است که احسان خاندوزی در تاریخ 28 مهر 1401، اطلاعیه‌ای را منتشر کرد. در این اطلاعیه مشخص شد که مبلغ 10 میلیون تومان به افراد جامانده سهام عدالت تعلق می‌گیرد. البته این امر نیازمند تاییدیه از سوی مجلس است. اگر ایرادی به آن وارد نشود، به واسطه‌ی ابلاغ در ماه‌های بعد اجرایی می‌شود.

آیا جاماندگان سهام عدالت ثبت نام میشوند؟ بنا بر خبرهای ایسنا، فعلا امکان فروش سهام عدالت وجود ندارد و تنها پرداخت سود سالیانه آن انجام می‌شود. جزئیات این خبر را در بخش زیر می‌خوانید:

البته همه این مباحث درحالی مطرح می‌شود که آزادسازی سهام عدالت آنطور که انتظار میرفت موفق نبود و به یکی از عوامل ریزش بازار در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ تبدیل شد. چراکه ارزش بالای آن باعث شد مشمولان اقدام به فروش سهام خود کرده و فشار فروش را بیشتر کنند. بر این اساس، حدود دو سال است که امکان فروش آن برای هیچکدام از مشمولان وجود ندارد اما پرداخت سود سالیانه این سهام پابرجا است.

ایسنا

در روزهای پایانی تیر، اطلاعیه‌ای مبتنی بر واریز سود سهام عدالت به جامانده‌ها منتشر شد. (اگر جزو افرادی هستید که واریز سود سهام عدالت 1401 برای شما صورت گرفته، تجربه خود را برای ما بنویسید.)

محمود حسنلو بیان کرد: سود سهام عدالت برای سهامدارانی که قبلاً دریافت نکرده و شماره حساب جدیدی را در سجام اعلام کرده‌اند، از روز شنبه یک خردادماه 1401 واریز می‌شود.

ثبت نام سهام عدالت جاماندگان کی شروع میشود؟


جامانده های سهام عدالت کی ثبت نام میکنند؟ برخی از خبرها حاکی از آن است که مهلت ثبت نام سهام عدالت 1401 برای جاماندگان در شهریورماه امسال بوده است. با توجه به اینکه هنوز خبر جدیدی مبتنی بر زمان ثبت نام سهام عدالت با کد ملی منتشر نشده است، نمی‌توانیم تاریخ دقیقی را اعلام کنیم.

حتما بخوانید: زمان دقیق واریز سود سهام عدالت

شرایط ثبت نام سهام عدالت با کد ملی برای کسانی که ثبت نام نکردند


برای اینکه نسبت به ثبت نام سهام عدالت جاماندگان بپردازید، لازم است با شرایط افرادی که می‌توانند مراحل آن را انجام بدهند؛ آشنایی داشته باشید. (اگر شما در یکی از دسته‌های زیر بودید؛ فرآیند ثبت نام سهام عدالت با گوشی را می‌توانید انجام بدهید.)

1 اگر اقدام به ثبت نام در دوره اول سهام عدالت کردید؛ اما به دلایلی اعم از خرابی زیر ساخت‌های سیستمی، موفق به انجام این کار و دریافت سهام عدالت نشدید.

2 در صورتی که بعد از اجرایی شدن طرح ثبت نام سهام عدالت، عضو کمیته مستضعفان و یا سایر سازمان‌های حمایتی شدید. (یا قبل از این دوران، عضو خانواده نبودید و بعدا وارد آن شدید.)

3 اگر شرایط 6 دهک اول و ضعیف جامعه را دارید و دولت موظف به حمایت از شما است.

4 در صورتی که قصد دریافت سهام عدالت برای کودکان را دارید، می‌توانید به سایت ثبت نام سهام عدالت وارد شوید و در ادامه همراه ما باشید.

جاماندگان سهام عدالت به کجا مراجعه کنند؟


با مطرح شدن بحث ارائه مجدد سهام عدالت به جاماندگان تنها می‌دانیم که به یکی از دو روش حضوری و یا اینترنتی می‌توانید ثبت نام خود را انجام بدهید و یا تکمیل کنید. اگر زمان ثبت نام سهام عدالت با کد ملی مطرح شد، لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

برای ثبت نام سهام عدالت با گوشی به هیچ گونه پرداختی نیازی ندارید.

تنها با در دسترس داشتن مدارک لازم برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان می‌توانید نسبت به این کار اقدام کنید.

معرفی سامانه جاماندگان سهام عدالت ۱۴۰۱ با کد ملی و با گوشی

برای پاسخ به این سوال که “جاماندگان سهام عدالت چگونه ثبت نام کنند” باید سامانه مربوط به آن را بشناسید. شرکت سپرده گذاری مرکزی برای ساده‌تر کردن روند ثبت سهام عدالت، خدمات خود را به صورت غیر حضوری ارائه می‌کند.

سامانه جاماندگان سهام عدالت ۱۴۰۱

ثبت نام جا مانده های سهام عدالت در سایت samanese.ir سهام عدالت انجام می‌شود. (اگر آدرس سامانه و سایت دیگری برای جامانده های سهام از سوی نهاد رسمی اعلام شود، در اینجا ذکر می‌کنیم.)

همچنین، شما برای موارد زیر می‌توانید به سامانه ثبت نام سهام عدالت مراجعه کنید:

سوالات متداول جامانده های سهام عدالت امروز


خبر خوش برای جاماندگان از سهام عدالت چیست؟

طبق جدیدترین خبرهای سهام عدالت که خاندوزی اعلام کرد، 10 میلیون تومان سهام عدالت به ازای هر فرد واریز می‌شود. برای اجرایی شدن آن در ماه‌های آینده باید منتظر تایید مجلس باشید.

جامانده های سهام عدالت کی ثبت نام میکنند؟

هنوز اطلاعیه‌ی رسمی برای زمان ثبت نام جامانده های سهام عدالت اعلام نشده است. به محض اعلام رسمی از نهادهای دولتی، این موضوع را بررسی می‌کنیم.

نحوه ثبت نام جامانده های سهام عدالت چگونه است؟

افرادی که در یکی از دسته‌های جامانده های سهام عدالت قرار دارند، ثبت نام خود را می‌توانند در سایت samanese.ir انجام دهند.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

45 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *