ارزش سهام عدالت من با کد ملی

سامانه سهام عدالت با کد ملی sahamedalat.ir و ارزش سهام عدالت من

این روزها، عبارت سهام با کد ملی با کلمه‌های ارزش، استعلام، پیگیری و مشاهده جستجو می‌شود. ارزش سهام عدالت من چقدر است با کد ملی از زمانی که سامانه سهام عدالت با کد ملی بر روی کار آمد، جزو سوالات متداول مردم بود.

بعد از طرح آزادسازی سهام عدالت، افراد زیادی از فرآیند احراز هویت سجام غیر حضوری فراشناسا (احراز هویت سهام عدالت با کد ملی) استفاده کردند و با دریافت کد بورسی توانستند تا به بررسی و ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی خود بپردازند.

ارزش سهام عدالت من با کد ملی را در سامانه‌های معرفی شده از سوی دولت (samanese.ir) می‌توانید مشاهده کنید که نحوه ورورد به آن را در همین مطلب بررسی کردیم.

اکنون، سوال این است که بدون کد بورسی و تنها با داشتن کد ملی می‌توانیم نتایج استعلام سهام با کد ملی را مشاهده کنید یا خیر. در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی سامانه سهام عدالت با کد ملی و نحوه مشاهده دارایی سهام بپردازیم.

شما با استفاده از اپلیکیشن مشاهده ارزش سهام عدالت و یا سامانه سهام با کد ملی sahamedalat.ir استعلام می‌توانید ارزش روز سهام خود را مشاهده کنید.

معاون فناوری و توسعه نوآوری سپرده گذاری مرکزی در رابطه با آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی گفت: سود سال مالی ۱۴۰۰ با همکاری ناشران پرتفوی سهام عدالت در اواخر امسال به حساب مشمولان واریز می‌شود.

معرفی سامانه سهام عدالت با کد ملی


با ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی می‌توانید کلیه اطلاعات مربوط به سهامداران سهام اعم از میزان ارزش سهام عدالت من، اطلاعات هویتی، میزان سود دریافتی بابت عملکرد سال مالی 1398 به بعد و اطلاعات بانکی مربوط به شماره شبا و …. به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه را ببینید.

برای ورود مستقیم به سامانه سهام عدالت با کد ملی https://samanese.ir/ کلیک کنید.

همچنین، شما برای مشاهده وضعیت دارایی سهام عدالت خود می‌توانید به سایت سهام عدالت با کد ملی مراجعه کنید.

به طور کلی، اطلاعات مربوط به سهام عدالت با کد ملی زیر را می‌توانید در سایت سهام عدالت ببینید:

 • ثبت شماره شبا
 • اصلاح شماره تلفن همراه
 • مشاهده میزان دارایی اولیه
 • اطلاعات مربوط به آزادسازی سهام عدالت
معرفی سامانه سهام عدالت با کد ملی

بعد از کلیک بر روی کادر “ورود به سامانه”، وارد سامانه استعلام و آزادسازی می‌شوید. تصویر این صفحه، به صورت زیر است:

مشاهده دارایی سهام عدالت با کد ملی

با کلیک بر روی گزینه مشاهده دارایی سهام عدالت لازم است کد ملی خود را وارد کنید تا کد اعتبارسنجی پیامکی را دریافت کنید. اطلاعات بیشتر این فرآیند را در ادامه بخوانید.

مشاهده دارایی سهام عدالت با کد ملی در http://sahamedalat.ir


مشاهده وضعیت دارایی سهام عدالت با کد ملی را در سایت sahamedalat.ir می‌توانید انجام بدهید. همچنین، قابلیت استعلام سهام با کد ملی در بخش پنل کاربری sahamedalat.ir برای شما فراهم است.

با ورود به صفحه کاربری و وارد کردن شماره ملی خود در این سایت می‌توانید از ارزش سهام عدالت من با کد ملی مطلع شوید. اگر با مراحل ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی آشنا نیستید، بهتر است مراحل زیر را برای استعلام سهام کد ملی طی کنید:

مرحله اول، ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی sahamedalat.ir

ابتدا باید آدرس اینترنتی https://sahamedalat.ir/ را در مرورگر لپتاپ خود باز کنید تا ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی را انجام بدهید. اکنون بر روی مکان مشخص شده کلیک کنید.

پیگیری سهام عدالت با کد ملی

مرحله دوم، مطالعه قوانین ورود به حساب کاربری در سامانه سهام عدالت با کد ملی

اگر قوانین سامانه سهام عدالت با کد ملی را به طور کامل خواندید، گزینه “متوجه شدم” را انتخاب کنید تا بتوانید به مراحل بعدی وارد شوید.

پیگیری سهام عدالت با کد ملی

مرحله سوم، درج شماره ملی برای مشاهده وضعیت دارایی سهام با کد ملی

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، ارزش سهام عدالت من با کد ملی را می‌توانید ببینید. پس شماره ملی خود را با دقت در این بخش بنویسید.

پیگیری سهام عدالت با کد ملی

از طریق کلیک کردن بر روی گزینه مشاهده و ویرایش پروفایل در سایت استعلام سهام می‌توانید شماره شبا و شماره تلفن خود را ویرایش کنید.

پیگیری سهام عدالت با کد ملی

مرحله چهارم، وارد کردن اعداد و حروف امنیتی در سایت استعلام سهام با کد ملی

جهت جلوگیری از ورود ربات‌ها در سایت استعلام سهام عدالت با کد ملی باید اعداد و حروف امنیتی را که برای شما نمایش داده می‌شود، درج کنید. با فشار دادن کد تایید، یک کد موقت برای شما صادر می‌‎شود تا در محل نمایش داده شده در مرحله بعد وارد کنید.

پیگیری سهام عدالت با کد ملی

مرحله پنجم، وارد کردن کد امنیتی موقت در سایت استعلام سهام با کد ملی

کد امنیتی موقت در زمان محدودی دارای اعتبار است. به همین خاطر، به محض دریافت کردن پیامک کد امنیتی باید آن را در بخش زیر درج کنید.

پیگیری سهام عدالت با کد ملی

مرحله ششم، مشاهده سهام عدالت با کد ملی

اگر کد فعالسازی موقت شما درست باشد، با صفحه زیر روبرو می‌شوید. ارزش روز، آخرین قیمت، استعلام سود و تعداد سهام با کد ملی برای شما مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود. در صورتی هم که می‌خواهید از صحت اطلاعات شخصی خود اطمینان کسب کنید، بر روی گزینه “پروفایل” در منوی سمت راست کلیک کنید.

مشاهده ارزش سهام عدالت من با کد ملی

مرحله هفتم، مشاهده وضعیت دارایی سهام عدالت با کد ملی

اگر درخواستی مبتنی بر فروش سهام عدالت داشته باشید، در همین سامانه sahamedalat.ir استعلام سهام می‌توانید این درخواست‌ها را مشاهده کنید.

جدیدترین اطلاعیه ارزش سهام عدالت من با کد ملی


در این بخش می‌خواهیم جدیدترین اطلاعات درباره پیگیری سهام عدالت با کد ملی را بررسی کنیم.

بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که نمادهای حاضر در سبد سهام عدالت، از ارزنده‌ترین سهم‌های بازار سرمایه محسوب می‌شوند. ارزش برگه‌های سهام عدالت در برگه‌های مختلف به ترتیب با ۶ میلیون و ۶۲۲ هزار تومان، ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار تومان، ۸ میلیون و ۶۱۴ هزار تومان و ۱۶ میلیون و ۱۹۲ هزار تومان برابر است.

آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی در تاریخ 1 خرداد 1401 بوده است! در این تاریخ، سود سهام عدالت برای جاماندگان سال‌های 98 و 99 واریز شده است.

جهت اطلاع از ارزش روز سهام عدالت روی لینک زیر کلیک کنید :

در پایان روز 20 اردیبهشت 1401، اعلام شد که ” ارزش سهام عدالت من با کد ملی” در حدود 0.2 کاهش یافت. به طور کلی، ارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 8 میلیون و 678 هزار تومان رسیده است.

در 18 اردیبهشت 1401، اطلاعیه‌ای درباره افزایش ارزش واقعی سهام عدالت منتشر شد. از دلایل صعودی بودن ارزش واقعی سهام عدالت می‌توانیم به افزایش صعودی بازار اشاره کنیم. اگر شما جزو افرادی هستید که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردید، با مراجعه به سامانه سهام عدالت با کد ملی www.samanese.ir می‌توانید جزئیات دارایی خود را مشاهده کنید. از آنجایی که این ارزش یکسان نیست، نوسانات افزایشی یا کاهشی بازار را در ارزش سهام عدالت خود مشاهده می‌کنید.

افرادی که مشاهده وضعیت دارایی سهام با کد ملی را در فروردین انجام داده اند، ارزش سهام خود را 12 میلیون و 275 هزار تومان مشاهده کرده اند. طبق جدیدترین آمارهایی که ارائه شده، ارزش سهام با کد ملی به 12 میلیون و 763 هزار تومان رسید. پس بنابراین، افرادی که در سال 99 اقدام به فروش سهام خود نکردند و آن را در اختیار دارند، سود سالیانه خوبی کسب کردند که این سود در سال ۱۴۰۱ بیشتر خواهد شد.

موافقت رهبری با آزادسازی سهام عدالت

همچنان، امکان فروش سهام عدالت وجود ندارد و تنها می‌توانید پیگیری سهام عدالت با کد ملی را انجام بدهید. (طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ابلاغیه سهام عدالت، اصل بر این است تا مردم از سهام عدالت خود به‌عنوان دارایی آینده‌دار نگه‌داری کنند.)

پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت با کد ملی


شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه که با آدرس اینترنتی https://www.csdiran.ir/ معرفی شد؛ در در تاریخ 21 اسفند ماه سال 1400 اعلام کرد که سود سهام عدالت برای 43 میلیون و 665 هزار و 331 نفر از مشمولان را واریز کرده است.
اگر شما سهام عدالت داشتید و هنوز موفق به دریافت سود سهام با کد ملی نشده اید، احراز هویت غیر حضوری خود را در سامانه سجام به سرانجام برسانید و احراز هویت خود را انجام بدهید.

در ضمن، نخستین کاری که برای پیگیری علت عدم واریز سود سهام عدالت با کد ملی باید انجام بدهید، چک کردن شماره شبای بانکی است. باز هم براساس تجربه‌ای که برخی افراد دارند، به محض تصحیح شماره شبا، استعلام واریزی سهام عدالت برای شما انجام می‌شود و پرداخت سود آن صورت خواهد گرفت.

ناگفته نماند که براساس تجربه‌ی عده‌ای از افراد، سود سهام برای عده‌ای که هنوز کد بورسی سجام خود را دریافت نکرده اند، واریز شده است! با این حال، اگر شما کد بورسی سامانه سجام را دریافت کرده باشید، آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی را دریافت می‌کنید.

پیش از آن که نسبت به اصلاح شماره شبای خود اقدام کنید، لازم است به نکاتی توجه داشته باشید:

 • بانک‌‌ها مجاز نیستند که سود سهام با کد ملی را به حساب‌های غیر از ریال (ارزی)، حساب‌‌های بانکی مسدود یا راکد و حساب‌های مشترک افراد، واریزی را انجام بدهند.
 • افرادی که حساب بانکی آن‌ها فعال و یا غیر مسدود است (مشکلی از لحاظ سیستم‌های بانکی ندارند)، آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی برای آن‌ها انجام خواهد شد.

مشمولان سهام با کد ملی ، با ثبت اطلاعات هویتی و شبای بانکی خود در سامانه سجام و انجام احراز هویت سهام عدالت با کد ملی، دیگر نگران عدم دریافت سود سهام عدالت خود نباشند.

اگر تمامی اطلاعات ثبت شده شما صحیح بوده و سود سهام عدالت با کدملی دریافت نکردید، می‌توانید با شرکت سپرده گزاری مرکزی ارتباط بگیرید.

معرفی سامانه استعلام سهام قدیمی با کد ملی (استعلام تعداد سهام با کد ملی)


استعلام سهام با کد ملی به صورت غیر حضوری و کاملا آنلاین امکانپذیر است. تنها اطلاعاتی که برای استعلام سهام به آن نیاز دارید، کد ملی است که باید در سامانه وارد کنید. آدرس سایت استعلام سهام عدالت با کارت ملی در بخش زیر آمده است:

آدرس اینترنتی سامانه استعلام سهام قدیمی با کد ملی ddn.csdiran.com/login است.

یکی از درخواست‌های رایج پیش از بررسی ارزش سهام عدالت من با کد ملی این است که نحوه استعلام سهام قدیمی با کد ملی چگونه است و باید از چه طریقی اقدام کنم؟! اکنون، به این سوال شما پاسخ می‌دهیم و خواهیم گفت که با داشتن کد ملی، چگونه می‌توانید از وضعیت دارایی سهام خود مطلع شوید.

با ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه می‌توانید پیگیری وضعیت سبد سهام خود را انجام بدهید. با ورود به این سامانه می‌توانید از خدمات زیر بهره‌مند شوید:

 • اخذ گواهی سپرده دارایی
 • مشاهده پروفایل اطلاعات سجام افراد
 • مشاهده وضعیت سبد دارایی (نام و نماد دارایی یا سهام، تعداد سهام، قیمت و ارزش سهام، درصد هر دارایی از سبد و همینطور کارگزار ناظر مربوط به آن)
 • اخذ گردش معاملات
 • مشاهده نمای بازارها
 • دریافت اطلاعیه‌های صادر شده از سوی ناشران اوراق بهادار
 • مشاهده علت ممنوع المعامله شدن نماد یا کد بورسی
 • شرکت کردن در مجامع شرکت ‌های ناشر سبد دارایی به صورت غیرحضوری و امکان رأی دادن در این مجمع‌ها
 • دسترسی مستقیم به سامانه سجام برای به روز رسانی اطلاعات و ویرایش اطلاعات هویتی سجام
 • ارائه آخرین اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه

همانطور که خواندید، استعلام تعداد سهام با کد ملی یکی از خدماتی می‌باشد که با ورود به سامانه یکپارچه ذینفعان می‌توانید انجام بدهید. اگر شما ثبت نام و احراز هویت سجام را انجام داده باشید، می‌توانید فرآیند استعلام تعداد سهام عدالت با کد ملی را انجام بدهید.

مراحل استعلام سهام قدیمی با کد ملی در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه


در این بخش می‌خواهیم استعلام سهام قدیمی با کد ملی را برای بررسی تعداد آن در سایت ddn.csdiran.ir/login انجام بدهیم. راهنمای پیگیری سهام عدالت با کد ملی به طور خلاصه در تصویر زیر آمده است:

ورود به سایت استعلام سهام با کد ملی

مشاهده، پیگیری و استعلام سهام با کد ملی تنها با وارد کردن شماره ملی امکان پذیر است. پس برای نخستین مرحله ورود به سایت، کد ملی خود را وارد کنید. سپس، کد امنیتی را در فیلد مربوطه وارد کنید و گزینه ورود را انتخاب نمایید.

کد تاییدی را که قرار است در این مرحله دریافت کنید، به همان شماره موبایلی ارسال می‌شود که قبلا در سامانه سجام ثبت کردید. پس از وارد کردن کد تایید، گزینه ورود را انتخاب نمایید.

برخی از افراد با جستجوی عبارت احراز هویت سهام عدالت با کد ملی مایل هستند بدانند که احراز هویت را باید به چه طریقی و در چه زمانی انجام بدهند! در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که باید احراز هویت سجام را از همان بدو اولیه انجام داده باشید.

پس از ثبت نام اولیه در سایت سجام و دریافت کد، احراز هویت سهام عدالت را انجام بدهید. بعد از دریافت کد احراز هویت، ثبت نام در سایت سجام را تکمیل نمایید.

رمز عبوری را که قبلا در حین ثبت نام در سایت مشخص کردید، وارد کنید. اگر رمز عبور 8 کاراکتری خود را فراموش کردید، گزینه “رمز خود را فراموش‌کرده اید؟” را انتخاب کنید. پس از انتخاب، کد ملی و کد تایید را وارد کنید تا به صفحه تغییر رمز عبور دسترسی داشته باشید.

اکنون به صفحه پروفایل خود می‌توانید دسترسی داشته باشید و به اطلاعات، گزارش‌ها و خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید. گفتنی است که مشاهده وضعیت دارایی سهام با کد ملی را در بخش سبد دارایی می‌توانید ببینید. بررسی نام سهام، ارزش و تعداد آن را در صفحه پروفایل خود مشاهده کنید.

پیگیری سهام عدالت با کد ملی با ورود به سامانه سهام با کد ملی


برای پیگیری سهام عدالت با کد ملی دولتی می‌توانید از طریق سامانه ذینفعان اقدام کنید. با ورود به پروفایل خود می‌توانید از خدمات متعددی نظیر پیگیری و استعلام وضعیت سهام عدالت را انجام بدهید. برای دسترسی به این خدمات به موارد زیر توجه کنید:

 1. جهت پیگیری تعداد سهام و استعلام سهام دولتی با کد ملی، ابتدا باید وارد سامانه ذینفعان شوید.
 2. به هنگام وارد کردن رمز عبور و کد امنیتی، کیبورد خود را به زبان انگلیسی تغییر بدهید.
 3. برای ورود به سامانه ذینفعان باید ثبت نام سامانه سجام و احراز هویت خود را انجام داده باشید.
 4. به منظور ورود به سامانه ذینفعان می‌توانید به آدرس https://ddn.csdiran.ir/login مراجعه کرده و یا اپلیکیشن این درگاه را بر روی موبایل خود ثبت نمایید.
 5. کد ملی شما جزو نخستین اطلاعاتی است که برای ورود به سامانه ذینفعان باید وارد کنید. کد و شناسه ملی شما هم به‌عنوان سهامدار سجامی شده است.
 6. توصیه می‌کنیم تا همان شماره تماسی را که قبلا در سامانه سجام ثبت نام کردید، در بدو ورود به این سامانه به یاد داشته باشید. چرا که کد تایید هویتی شما به این شماره ارسال می‌شود.
 7. پس از وارد کردن کد ملی و کد تایید هویت به رمز عبور نیاز دارید. این رمز عبور برای فعالسازی سرویس احراز هویت یکپارچه است. از آنجایی که این رمز عبور ثابت است، برای دفعات بعدی ورود به سامانه ذینفعان به این کد نیاز دارید.

مشاهده سهام عدالت با کد ملی هوشمند در اپلیکیشن


اگر مشاهده سهام عدالت با کد ملی هوشمند در اپلیکیشن برای شما آسان‌تر می‌باشد، بهتر است از سایت sahamedalat.ir نسبت به دانلود این اپلیکیشن اقدام کنید.

پیگیری ارزش سهام عدالت من با کد ملی هوشمند

روش دیگر پیگیری سهام با کد ملی عبارت است از:

مرحله اول، ورود به برنامه استعلام سهام عدالت با کد ملی

برای ورود به اپلیکیشن سهام با کد ملی با صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر روبرو می‌شوید. گزینه “موافقم” را کلیک کنید.

پیگیری ارزش سهام عدالت من با کد ملی هوشمند

مرحله دوم، وارد کردن کد ملی و کد امنیتی در اپلیکیشن سهام با کد ملی

ابتدا باید کد ملی و سپس، کد امنیتی نمایش داده شده را وارد کنید تا پیامک کد یکبار مصرف به موبایل شما ارسال شود.

پیگیری ارزش سهام عدالت من با کد ملی هوشمند

مرحله سوم، وارد کردن کد یکبار مصرف برای پیگیری سهام با کد ملی

مدت اعتبار کد یکبار مصرف در برنامه سامانه استعلام سهام با کد ملی کمتر از 2 دقیقه است. بنابراین، شما هر چه زودتر باید نسبت به وارد کردن کد اعتباری خود اقدام کنید.

پیگیری ارزش سهام عدالت من با کد ملی هوشمند

تذکر: اگر کد ملی با شماره تلفن شما تطابق نداشته باشد، باید به سامانه خصوصی سازی مراجعه کنید. سپس، نسبت به ویرایش کردن شماره تلفن خود در samanese.ir استعلام اقدام کنید.

مرحله چهارم، مشاهده وضعیت دارایی سهام با کد ملی

نام دارایی، تعداد، آخرین قیمت روز گذشته، جمع ارزش ریالی سهام عدالت و درصد از کل دارایی جزو اطلاعاتی هستند که شما می‌توانید در گزارش دارایی سهام عدالت ببینید. همچنین، از بخش منوی سمت راست نسبت به اطلاعات وارد شده خودتان در سامانه سهام عدالت، اطمینان کامل کسب کنید.

پیگیری ارزش سهام عدالت من با کد ملی هوشمند

آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی


با مطالعه‌ی این مقاله، احتمالا می‌خواهید بدانید که آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی چه زمانی است! آخرین واریزی سود سهام عدالت سال 1400 در پایان سال انجام خواهد شد. این موضوع را معاون فناوری و توسعه نوآوری سپرده گذاری مرکزی در شهریور سال 1401 اعلام کرد.

در رابطه با این موضوع مهم برای مشمولان سهام با کد ملی باید بگوییم که آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی در عصر 1 خرداد 1401 انجام شده است. در این تاریخ سعی شده تا سهام جاماندگان سال‌های 98 و 99 در این تاریخ واریز شود.

سوالات متداول استعلام سهام با کد ملی


سایت استعلام سهام عدالت با کد ملی چیست؟

سایت استعلام سهام عدالت با کد ملی به نشانی samanese.ir است که می‌توانید ارزش روز سهام را مشاهده کنید.

مشاهده سهام عدالت با کد ملی به چه صورت امکانپذیر است؟

نحوه مشاهده وضعیت دارایی سهام با کد ملی را می‌توانید در سایت https://ddn.csdiran.ir/login انجام بدهید. جزئیات دقیق آن را در این مقاله بخوانید.

ارزش سهام عدالت من فقط با شماره ملی هوشمند امکانپذیر است؟

استعلام تعداد و سود سهام عدالت فقط با کد ملی هوشمند برای هر فردی که ثبت نام کرده باشد، امکانپذیر است.

پیگیری سهام عدالت با کد ملی – استعلام با شماره ملی به چه روش ‌هایی ممکن است؟

شما با مراجعه به سایت سهام عدالت با کد ملی و یا استفاده از اپلیکیشن سهام عدالت می‌توانید ارزش روز سهام خود را مشاهده کنید.

پیگیری ارزش سهام عدالت برای چه افرادی ممکن است؟

افرادی می‌توانند استعلام ارزش سهام عدالت من با کد ملی را انجام بدهند که احراز هویت الکترونیکی را انجام داده و کد بورسی خود را دریافت کرده باشند.

منبع : فراشناسا

سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

30 پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *